Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tudtok olyan filmet, ami...

Tudtok olyan filmet, ami meghozhatja az élethez a kedvemet?

Figyelt kérdés
Ne legyen közhelyes giccs az egész, hanem el lehessen rajta gondolkodni. Jelenleg nem látom semminek sem értelmét.
2018. okt. 21. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Békés harcos útja
2018. okt. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van egy csomó dolog, ami nagyobb eséllyel hozza meg a kedvedet az élethez, mint egy film. Először is a helyedben kivizsgáltatnám, hogy nem valami mentális betegség miatt nincs -e életkedved (pl. depresszió). Ha ilyesmi van, akkor azt kezelni kell, ahhoz egy film kevés. Ezen kívül javasolni tudom a sportot, tánctanulást, a hosszú távú céljaid átgondolását, hitet, másokon való segítést, természetjárást, gombászást, horgászatot vagy valami kreatív, alkotó jellegű dolgot (pl. rajz, írás, varrás, barkácsolás, fotózás, kisfilm-készítés, gyűjtés, zenélés, akár valami vállalkozás beindítása). Szerintem az itt felsorolt dolgok nagyon sok ember életkedvét jó szinten tartják. Persze nem ismerem a nemedet, életkorodat, beállítottságodat, ezért mindenfélét írtam, hátha valamelyiket közel érzed magadhoz. Amikor rossz passzban vagyok, nekem egy film megnézése általában csak lejjebb viszi a hangulatomat, még akkor is, ha baromi jó film volt. Remélem, tudtam segíteni. Ha akarsz, nyugodtan rám írhatsz privátban. :)
2018. okt. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A filmek valóban csak mélyebbre döntenek - ebben igazad van.


És jókat ír #2 csak vannak ennek buktatói:

Egy depresszió kikezeltetése nagyjából 2-3 százezer forint. Egy depressziósnak nincs érdekében ennyi pénzt kidobni az ablakon. És azért tartja egy depressziós ablakon kidobásnak a pénzt, mert nem lát kiutat saját életkedvtelenségéből.

Ráadásul az egészségügyi pszichológusok fele inkompetens és nagy eséllyel kap olyan kezelőt, aki saját bajait vetíti a betegbe és félre kezeli.

A pozitív oldala, hogy minden 3. pszichológus érti is a dolgát így jobb eséllyel indul a lelki beteg, mint egy átlagos beteg magyarországi egészségügyben.


A legjobb ellenszere az életkedv vesztésnek a mozgás. Legyen szó akár táncról, akár gyúrásról, akár futásról, vagy kirándulásról, túrázásról. A mozgás hormonálisan és mentálisan is rendbe rakja az embert. Edzett testben edzett lélek.

A túrázók ráadásul kedves, értelmes emberek és engem mindig feltöltenek életkedvvel - úgyhogy ajánlom figyelmedbe.

2018. okt. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Van lehetőség TB-re járni, és minden családsegítőben is van pszichológus, akinél nem kell külön fizetni, hosszú a várólista, és lehet, hogy nem a legjobb szakembert kapja, de szerintem egy próbát mindenképp megér. Nem tudjuk, mennyi idős a kérdező, de ha kiskorú, akkor jobbak a lehetőségei, mint felnőttként, meg általában szerintem lelkiismeretesebbek is a gyerekpszichológusok. Ha valaki a magán mellett dönt, az tényleg jó drága, de azért a 200-300e szerintem túlzás, max ha ilyen soha véget nem érő analitikus terápiára járna, vagy valami pszicho-celebhez, de annak amúgy sincs sok értelme. Én régen jártam magánpszichológushoz, és szerintem kb. 8-10 alkalomnál nem voltam többször, az alkalmak egyre ritkultak, az utolsónál ő mondta, hogy nem kell többször jönnöm, mert meggyógyultam (pszichiátertől a terápia előtt depresszió-diagnózist kaptam). Egy alkalom díja átlagosan kb. 10.000 körül szokott lenni, szóval ha beszorzod, tényleg nagy összeg jön ki, de azért nem 2-3száz. Persze nyilván egyén- és problémafüggő is, hogy kinek hány alkalomra van szüksége. Nekem rengeteget segített egyébként, nem tudom, mi lett volna velem, ha nem járok, azóta teljesen normális életet tudok élni, pedig akkor a mindennapi feladataimat sem tudtam ellátni. Én azt gondolom, hogy ha sehogy sem jön össze a TB-s, és valaki elő tudja teremteni, akkor még mindig jobban "megéri" rászánni a pénzt, mert sokkal nagyobb galibát, meg pénzkiesést okoz, amikor valaki már munkaképtelenné válik a betegsége miatt (és ezzel nem azt mondom, hogy nem szörnyű, hogy ennyibe kerül).
2018. okt. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Violetta, Hannah Monthana, Pindúr Pandúrok...

Tesó... A séf ;)

2018. nov. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!