Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért van az, hogy a magyar...

Miért van az, hogy a magyar filmeken nagyon lehet érezni, hogy magyarok?

Figyelt kérdés

Amikor bekapcsolom a TV-t és megy benne valami magyar film, amiről egyébként nem tudom, hogy micsoda pontosan, de egyből lehet rajta érezni, hogy az egy magyar film, mert olyan a kisugárzása.

De ez miért van? Mi más benne? Nem tudom megfogalmazni.



2018. nov. 10. 00:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A magyar filmek általában kisebb költségvetéssel készülnek, mint a külföldiek(itt egy csomó ország filmjeiről lehet beszélni). Meg általában azt veszem észre, hogy a magyar filmeknek mintha nem lennének saját ötleteik, hanem mintha külföldi filmeket próbálnának meg magyar környezetbe átvinni. Főleg a rendszerváltás után kezdett el a magyar filmek színvonala romlani. Persze azért voltak jó filmek a rendszerváltás után is(Pl. Sátántangó, meg sok koprodukciós film), de a nagy részükben ugyanazok a színészek vannak, vagy már egy megcsinált film történetét másolják le. Én például az RTL-en futó Mi kis falunkról azt hittem első látásra, hogy az Üvegtigris valamelyik része megy. Persze nem az itt forgatott külföldi filmekről beszélek.
2018. nov. 10. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Mert szinkronban van a szájmozgás a kimondott szöveggel.
2018. nov. 10. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert

- a magyar filmben szereplő szinészek ismertebbek lehetnek a külföldieknél (biztosan több magyar szinészt ismersz fel képről, mint külföldit),

- a szöveg és a szájmozgás egyezik.

2018. nov. 10. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Egyrészt ezeknek a filmeknek a nagyrésze azért készül el, mert ad rá a Filmalap, szal próbálnak valami jól beváltat eladni, másrészt egyébként is szarnak rá, mert támogatás és az a lényeg, hogy minél többet nyúljunk le.

Így lesz a vége valami kommersz szar a szokásos Gesztesi, Kiss Ramóna stb felállással.


Másrészt full gagyi technikával dolgoznak.

Teljesen más, ha egy telefonnal veszed fel vagy egy kamerával.

Na kamerák között is van különbség.

Plusz a vágás, az operatőr(itthon elég sokáig fix pontból dolgoztak, ma már működik a dinamika, tolják a kamerát stb), a színészi teljesítmény stb.

2018. nov. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is észrevettem már ezt.

Nem vitatkozás, de fel tudok hozni egy ellenpéldát: Liza a rókatündér - Ez világszínvonalú lett!

2018. nov. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kisugárzást én is érzékeltem már... de valóban nehéz megfogni.

Tisztelet a kivételnek, - mint például a Budapest Angyala - de nekem az első szembeötlő dolog az szokott lenni, hogy az egésznek a lüktetése sokkal... "butább". A külföldi vígjátékoknál is divat az ostobaságot használni humor alapnak meg a közönségességet, de úgy veszem észre, hogy sok magyar film ebben is egy egészen új... agyzsibbasztó fajtát testesít meg.

Meg van egyfajta szürreális kisugárzása a dolognak sokszor. És az benne az érdekes, hogy ha külföldi filmnél hallom a színész szinkronhangját, akkor minden normális és komfortos, de amikor nem csak a hangot, hanem magát a játékot is adják... akkor olyan túltolt az egész többnyire. Túl teátrálisak a mimikák, túl természetellenesek a hangsúlyok, persze nem csak vígjátéknál.

2018. nov. 11. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!