Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik Dragon Ball filmek...

Melyik Dragon Ball filmek tartoznak a kánonhoz?

Figyelt kérdés

Sorozatból megvolt 2x a DB, DBZ és 1x a DBS, viszont a DBGT-t nem bírtam végignézni... De szerencsére nem is a kánon része már! :D Viszont most, hogy jön az új film, ami a kánon része lesz, így felébredt bennem a vágy, hogy pótoljak pár DB filmet. Első sorban a kánonhoz tartozóakkal tenném. Tehát melyik filmek tartoznak a kánonhoz?

Illetve a Heroes sorozat jól gondolom, hogy nem a kánon része, igaz?

Köszönöm!!!



2018. nov. 13. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
Egyik sem. Egyébként fura, hogy a GT-t nem bírtad végignézni, a Supert viszont, ami hosszabb és rosszabb, igen.
2018. nov. 14. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Fura, lehet, hogy bennem van a hiba, de nekem tetszett a Dragon Ball GT is.
2018. nov. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%

"Egyik sem."


Kár, hogy nem igaz, mert a Battle of gods és A Resurrection F igen. És a jövőre debütáló Broly is.

2018. nov. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%
Az első kettőt kánon szempontjából felülírta a Super a Broly meg még nincs, az meg hogy kánon lesz vagy marad-e, majd elválik, ha lesz.
2018. nov. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

3. válaszoló! Köszönöm én is valami hasonlót hallottam, hogy ezek a filmek azok.


DBGT: A GT-t a 14. részig néztem és hagytam abba. Egyszerűen nem kapott el... A Super viszont szerintem a végső tornát leszámítva korrekt sorozat volt.

2018. nov. 14. 17:05
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Sem a Super anime, sem a Super manga, sem az utolsó 2 Z film (Battle of Gods, Resurrection F) nem kánon. Az eredeti alkotó, Akira Toriyama készítette történeti vázlatok, karakterrajzok tartoznak a kánonba a Buu saga és a 10 éves időugrás közötti időből. Az előbbiek, csak ennek adaptációi, megvalósításai. Így mindegyik alkotásnak vannak olyan elemei, amelyek egyértelműen kánonnak, illetve amik nem biztos hogy annak számítanak. Mindegyik alkotásnál íróként van feltüntetve, de a szinopszisba nem tesz be párbeszédeket, és sok dolgot nem konkretizál, a rajzolóra, rendezőre hagyja. A Broly film forgatókönyvét párbeszéddel, mindenestől elvileg ő írja, és nem csak vázlatokat ad a rendezőnek.

Ha a Super előtti tartalmakat nézzük:

Az animesorozaton, egy speciálon (Trunks, korábban Bardock is, de azt egy előzmény-manga retconolta), és egy OVÁ-n kívül több kánon tartalom nem létezik. Az animesorozat sok fillert, pluszt tartalmaz, amik noncanonok, kivéve a DB kai, ami többnyire fillermentesített.

2018. nov. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!