Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Spiderman:Homecoming-ban...

A Spiderman:Homecoming-ban Pókembernek van szuperképessége?

Figyelt kérdés

Ugye,a sráccal beszélnek,hogy megcsípte egy radioaktív pók,úgy ahogy az eredeti sztoriban is volt,ezért lett szupererős,tud akrobatázni stb.

Viszont,akkor nem értem,hogy mi ez a hálófolyadék?

Ha megcsípte a pók,akkor magától nem tud hálót szőni?

Illetve miért rakták össze Vasemberrel?

A Civil War-ben Vasember szervezte be,de miért kell hozzá ő?



2018. nov. 24. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen. Szuper erő, szuper gyorsaság, pókösztön a képességei.

A képregényben is volt hálófolyadék. A Sam Raimi/Tobey Maguire féle Pókember 1-2-3 filmek találmánya, hogy a teste termeli a hálót. Mivel a valóságban akit megcsípett radioaktív pók az általában sugármérgezést kapott, nem képességeket, ezért azt hiszem kicsit fölösleges vitatni, hogy a teste által termelt háló a realisztikusabb, vagy a hálófolyadék.

Hogy miért rakták össze Vasemberrel? Hát ezt csak találgatni lehet. Egyrészt, ezzel jelezték hogy Pókember részévé vált a MCU-nak. Másrészt, Vasember az egyik legnagyobb pénzcsináló karakterük, ha belerakhatják egy film trailerébe, az olyan mint pénzt nyomtatni a stúdiónak. És ebbe a filmbe éppenséggel nagyon jól illett. Harmadrészt, lehet hogy már akkor terveztek valami apa-fia kapcsolatot, ami majd az Infinity Warban megadhatja azt a bizonyos érzelmi pillanatot, és így előre lefektethették ezt a kapcsolatot.

2018. nov. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Bár nem tudom,hogy te mennyire vagy jártas a képregényekben,de el tudnád mondani,hogy akkor mi ez a hálófolyadék és Peter-nek ez miért kell? Miért van szüksége rá? Vagy akkor miért lett Pókember?


Egyébként említetted,hogy ez realisztikusabb,mint az,hogy a teste termeli,amit én nem igazán tudok értelmezni. Eleve ez egy szuperhős-karakter,nincs sok köze a realisztikussághoz.

2018. nov. 24. 19:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem azt próbáltam mondani, hogy a háló folyadék realisztikusabb, hanem hogy egyik se realisztikusabb a másiknál. Ezért ugyanannyi erővel lehet akár ez is, mint az.

Olyan nagyon nem vagyok járatos a képregényekben, csak amennyit magamba szívtam ismerősökön meg youtube-videókon keresztül. De amikor kijött a régi Pókember film, emlékszem hogy a képregény rajongó ismerőseim részéről nagy tiltakozás volt, hogy mi az hogy csak úgy jön a háló a kezéből. Most vissza csinálták, és az azokon a filmeken felnőtt emberek részéről van tiltakozás, hogy miért nem a kezéből jön. Semmi se elég jó.

2018. nov. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vasember olyan mentor figura Pókembernek. Eredetileg Nick Fury töltötte volna be ezt a szerepet, de mivel a Polgárháború közben olyan jól működtek együtt, inkább Tonynak adták a mentor figura szerepét.



(Mellékesen, nekem a Tom Holland féle Pókember a kedvencem eddig.)

2018. nov. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!