Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek a Ház amit...

Mi a véleményetek a Ház amit Jack épített cimű filmről?

Figyelt kérdés

2018. dec. 4. 11:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszett. A film második fele szerintem egy kicsit elszállt az alapkoncepciótól, vagy atesett a ló túloldalára.


A végén Dante Isteni színjatekának becsempészése nekem kifejezetten tetszett. Ott egy kicsit újra fellelegzett a film.


Nemsokara kiirok én is egy kérdést, hasonló témában, amit a moziteremben tapasztaltam.

2018. dec. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Zseniális alkotás. Rengeteg tartalmi réteggel rendelkező mű, fontos filozófiai kérdéseket feszeget, őszintén, mindenféle megalkuvás nélkül tárja elénk Jack rettentően összetett személyiségét, és mint az összes eddigi Trier film, ez is egy mélyre ásó pszichológiai mű, emellett a rendező részéről ez egy őszinte vallomás is, ráadásul egy életműösszegző alkotás is, és még sorolhatnám...

Persze, Trierről eddig is tudtuk, hogy ő nem köt kompromisszumot, amely jeleneteket mások már nem mernek bevállalni, ő ott zoomol, ha azt a tartalom megköveteli. Viszont egyáltalán nem öncélúan erőszakos, szokás szerint itt is van funkciója a látottaknak, és mindent a tartalomnak rendel alá. A filozófiai és pszichológiai síkon mozgó történések elengedhetetlen része, hogy mindez Jack közelében erőszakban és kegyetlen tettekben nyilvánuljon meg, és ennek valósághű érzékeltetéséhez szintén elengedhetetlen, hogy a minél hűbben átjöjjön a főszereplő tetteinek, és az elvieknek a valóságos súlya.

2018. dec. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!