Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A most bemutatott, , A ház,...

A most bemutatott, , A ház, amit Jack épített” c. Trier film vágatlan rendezői verzió volt, vagy ahhoz mèg nem lehet hozzájutni?

Figyelt kérdés
Pláza moziban szerettem volna megnèzni mindenkèpp, de véletlen szinkronosra foglaltam jegyet. Lehet tudni, hogy ez a rendezői, vagy a vágott verzió volt múlt héten?
2018. dec. 5. 10:00
 1/8 anonim ***** válasza:
A rendezői változat még odébb van, arra még várni kell :)
2018. dec. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 TR75 ***** válasza:
Trier nem nagyon szokott külön rendezői változatokat csinálni.
2018. dec. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2:

Mostanában szokott, a Nimfomániásból is van rendezői változat, és jóval hosszabb is mint a mozis, olvastam, ebből is jön majd a rendezői.

2018. dec. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 TR75 ***** válasza:
53%
Akkor ő is felszállt a rendezői vonatra...
2018. dec. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez szerintem egyáltalán nem baj :)
2018. dec. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%
Ugyanaz a verzió megy szinkronosan és feliratosan is. Magyarországon nem vagyok benne biztos, de szinte tuti, hogy a vágott. Mert ennél a filmnél érdekes módon a rendezői változat volt előbb. A Cannes-i filmfesztiválon a rendezői változatot vetítették, arról mentek ki tömegesen a nézők.
2018. dec. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én ahhoz képest nem találtam annyira durvának, hogy tömegesen menjenek ki a vetítésről, szóval remélem jön egy hosszabb kiadás.

Egyébként ki mit gondol a filmről?

Szerintem egy filmográfiát szépen bezáró, összefoglaló darab. A ház, amit Lars épített :) valljuk be, hogy szemléletmódot nem nagyon váltott, ami miatt még inkább hiteles. Ugyanaz a világkép, amit már az elsô filmjében is láttunk, viszont a művészi megközelítése folyamatosan fejlődött. Szerettem a filmet és, ahogy az emberek arcáról minden jelenettel előcsalt valamilyen érzelmet, de ha valaki nem ismeri a filmjeit, akkor annyira nem is fogja megérteni. (A Hitleres jelenetek már önmagukban is poénosak:D)

2018. dec. 5. 23:47
 8/8 anonim ***** válasza:

Utánanéztem a dolgoknak. Pár helyen vetítették csak a vágatlan változatot. Cannes-ban a vágatlan változatot mutatták be, és még pár moziban is vetítették Amerikában, mindössze 1 nap erejéig. Ami ha minden igaz, 80 másodperccel hosszabb mint a mozis. És nem R besorolást kapott, hanem unrated. Tehát sokkal nem hosszabb mint a mozis változat. Valószínűleg pár brutális jelenet lett csak kivágva, amit már túl soknak érzett a besoroló bizottság.

Nekem az egyik személyes kedvencem lett a film. Trier eddigi filmjeit is szerettem, de a sorozatgyilkosos téma amúgy is közel áll hozzám, és ennél jobban, ennél mélyebben szerintem nem is lehetett volna körbejárni a témát.

Ezt egy másik kérdéshez írtam válaszként, úgyhogy csak bemásolom:

Zseniális alkotás. Rengeteg tartalmi réteggel rendelkező mű, fontos filozófiai kérdéseket feszeget, őszintén, mindenféle megalkuvás nélkül tárja elénk Jack rettentően összetett személyiségét, és mint az összes eddigi Trier film, ez is egy mélyre ásó pszichológiai mű, emellett a rendező részéről ez egy őszinte vallomás is, ráadásul egy életműösszegző alkotás is, és még sorolhatnám...

Persze, Trierről eddig is tudtuk, hogy ő nem köt kompromisszumot, amely jeleneteket mások már nem mernek bevállalni, ő ott zoomol, ha azt a tartalom megköveteli. Viszont egyáltalán nem öncélúan erőszakos, szokás szerint itt is van funkciója a látottaknak, és mindent a tartalomnak rendel alá. A filozófiai és pszichológiai síkon mozgó történések elengedhetetlen része, hogy mindez Jack közelében erőszakban és kegyetlen tettekben nyilvánuljon meg, és ennek valósághű érzékeltetéséhez szintén elengedhetetlen, hogy minél hűbben átjöjjön a főszereplő tetteinek, és az elvieknek a valóságos súlya.

2018. dec. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!