Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik orosz/szovjet film...

Melyik orosz/szovjet film szól a 2. világháborús harci eseményeiről filmdráma, háborús film kategóriában, ami tartalmát tekintve nem mondható propagandának"?

Figyelt kérdés

Olyan kifejezetten nem dokumentumfilmet keresek, amelyik a 2. világháborúról szól, de azért nem is egyoldalúan vázolja fel a helyzetet. Ahogy én ismerem a szovjet/orosz háborús filmeket, mindegyik szinte csöpög az elfogultságtól. Nyilván nem azt várom, hogy a németeket ajnározza, egyáltalán nem történelmi okokból nem vagyok ezzel kibékülve, egyszerűen az nem tetszik, hogy a karakterábrázolás ennyire abszolút, ennyire egysíkú, és ebből kifolyólag a cselekménysorozat is kiábrándítóan silány.

Tudtok esetleg valami üdítő ellenpéldát mondani?



2018. dec. 7. 08:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
hát ilyen szovjet dokumentumfilmet nem találsz... Van egy nagyon szép művészfilm, azt érdemes, ha még nem láttad: Szállnak a darvak
2018. dec. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ballada a katonáról-noha nem sokat játszódik a fronton,de baromira jó film.azt hiszem Cannes-i fesztivál díjas

Jöjj és lásd-ezt látni kell ebben a témában

Csendesek a hajnalok -régi változat

2018. dec. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fehér Tigris
2018. dec. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ha van még más is, akkor írjátok meg!
2018. dec. 8. 11:36
 5/5 anonim válasza:
28 panfilovtsev. nem tudom, hogy van-e magyar címe
2018. dec. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!