Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » South Park fanok! Mi a vélemén...

South Park fanok! Mi a véleményetek az utolsó évadokról?

Figyelt kérdés
2019. jan. 2. 14:33
 1/6 anonim válasza:
51%
Nem vicces, inkább erőltetett
2019. jan. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor van aki még így gondolja mint én...
2019. jan. 2. 14:54
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanolyan jók, csak máshogy épülnek fel a részek. Régen több volt az átvitt értelmezése a kritikának, az újabb évadokban viszont már nyíltan is kimondják, hogy kit és miért aláznak. Nagyon be tudnak találni és érződik is hogy jogos, csak képben kell lenni az akkor aktuális USA-beli popkultúrával meg társadalmi-politikai helyzettel. Ha ez megvan, akkor viszont nagyon ütős.


Például az utolsó évadban amikor Kula Bá balhékba keveredik és kirúgják, egy semmilyen résznek tűnik ami mindig ugyanarra fut ki: sértő dolgokat posztol, magára haragít embereket, majd elnézést kér hogy gyógyszer hatása alatt volt, és ebből áll a rész, meg 1-2 gegből.

Közben a rész 4 komoly közéleti jelenségre reflektál: a bírósági meghallgatás a Kavanough-féle közéleti botrány újrajátszása. Az Ambien hatása alatti tweet kirohanások, miután többször is 'piece of shit'-nek nevezik (eleve egy darab szar) azért üt, mert ez egyenes utalás Roseann Barr Ambien alatti rasszista tweetjeinek, így a kiszólás arról hogy mekkora szar, azt neki szánják. A harmadik dolog a végén a #cancelthesimpsons Apu szterotíp karaktere miatt, a negyedik pedig az egész évados geg az iskolai lövöldözésekről, ami senkit nem érdekel és kvázi mindennapos eseménnyé vált, ahogy ott náluk is.

Ezek mind olyan dolgok, amik egy külföldi embernek, főleg a gyerekeknek akik nézik, nem biztos hogy átjönnek, de kint az USA-ban nagyon vágják hogy mi a felszín alatti üzenet.

2019. jan. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Mindig aktuàlisak, fantasztikusak.
2019. jan. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%
Annak ellenére, hogy az egyik örökzöld, kedvenc rajzfilmemről van szó, egyetértek a véleményekkel - az utolsó évadok szerintem is nagyon unalmasak, és fárasztóak. Nagyon szeretem a South Parkot, de pont ezért nem szeretem, amikor túl hosszú ideig húznak egy sorozatot: már csak a pénz miatt létezik, varázsát réges-rég elvesztette, de a csatorna fejőstehene. (Bár mondjuk igazából idestova három-négy epizódot láttam az újabb évadokból, de azokból is le tudtam szűrni, hogy nagyon erőltetett.)
2019. jan. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
48%
Új évad mind a 6 részét láttam, már a szereplők is unják. Erőltetett szar lett nem szól semmiről.
2019. jan. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!