Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért csinál a Disney minden...

Kovács Pál kérdése:

Miért csinál a Disney minden jó, igényes első rész után egy szörnyen béna, erőltetett, lehangoló másodikat?

Figyelt kérdés

Pl. Aladdin 2, Notre Dami toronyőr 2, Mulan 2, Pocahontas 2 stb


Ezekben mind igénytelen az animáció, a szöveg, a grafika, és a történet annyira béna, hogy általában mindig tönkreteszi az első részek befejezésének a katarzisát, megoldását.

Például a Pocahontasban: az első részben John Smith sérülten kihajózik, és a kérdés nyitva marad: fog-e még vajon a két szerelmes találkozni? De ennek a kérdésnek nyitva kell maradnia, mert így szerelmük örökéletű.

DE NEM! A második részben ezt a szálat teljesen tönkreteszik, mert megjelenik egy másik ficsúr személyiség nélkül, és kiüti a nyeregből Smith-t. Ami persze nem is csoda, mivel Smith karakterét teljesen félreformálták a második részben.

Sorolhatnám, hogy a többi második részben hogyan tették tönkre az eredetiséget, de inkább nem teszem, mert csak felhúzom vele magam.

És ami még rosszabb: a dalok!

Az első részek dalai gyönyörűek voltak, emlékezetesek, sőt ikonikusak, mindegyikük magába foglalta a környezet kulturáját, és csak akkor szólaltak meg, ha a jelent megkívánta azt. És a második részekben? Ó TE JÓ ÉG, DE SZAR!

A második részek tele vannak értelmetlen, a semmiből előbukkanó rosszul megírt, igénytelenül komponált, igénytelenül animált giccsparádés zenékkel, amik az egész film 25%-át kiteszik.

Pl. Az Aladdin első részében összesen hat dal volt, köztük a leghíresebb: Egy új élmény

De persze a "Vár ezeregy éj" is nagyon fülbemászó nyitódal. A Dzsini bemutatkozó dala frenetikus, Aladdin éneke a szegénységről pedig valóban szívszorongató. A film hossza egyébként másfél óra, vagyis negyedóránként hallhattunk egy dalt.

De könyörgöm a második részben összesen 10 dal volt, a film pedig 69 perc hosszú, és egyiknek sem volt semmi mondanivalója! 69/10= hétpercenként volt egy zenés betét.

Amikor először láttam azt a filmet, a végén már a fejemet vertem a falba, hogy minek kell még egy dal? És miért oda? Minek? Miért?

ÁÁÁÁ! Hagyjuk! Nektek mi a véleményetek?


2010. jún. 29. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
nem vagyok valami nagy szakértő a témában,de sztem úgy van ,hogy gyorsan összedobnak egy 2.részt,mert még az első hatása alatt vannak az emberek és kiváncsiak lesznek a 2.-ra.Pénz beszél kutya ugat...
2010. jún. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"DE NEM! A második részben ezt a szálat teljesen tönkreteszik, mert megjelenik egy másik ficsúr személyiség nélkül, és kiüti a nyeregből Smith-t."


Ha utánanéznél, akkor tudhatnád, hogy az a "ficsúr" nem más, John Rolfe, Pocahontas leendő férje, akihez hozzáment, megkeresztelkedett, felvette a Rebecca Rolfe nevet, és született egy Thomas nevű fia. A Pocahontas 2 talán kivétel a második részek közül, mert ennek a históriáját nem a stúdió találta ki, hanem történelmi tény.


A Bambi 2 némely helyen túl giccses lett, olyan állatokkal telezsúfolva, amik sose éltek az európai erdőkben (szkunk, oposszum, tarajos sül), de az is azt a rövid részletet dolgozza fel, amit az első filmből kihagytak.


A zenékhez és dalokhoz nem tudok mit szólni, mostanában nem nagyon szeretem azokat a dolgokat, amik túl musicalszerűek.


A nem túl igényes animáció pedig azt takarhatja, hogy ez kevésbé költéges film volt.

2010. okt. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pénz, pénz, pénz.
2011. febr. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem is olyan rosszak a 2. részei igaz,hogy némelyiket nem láttam pl:Bambi(aranyos meg minden de uncsi),Susi és Tekergő (csak a 2. részét láttam de az viszont jó volt),Pocahontas(soha nem bírtam végig nézni),A legelő hősei (nem tudom de azt utálom a legjobban)
2014. márc. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!