Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Egy régi kutyás mesét keresek,...

Egy régi kutyás mesét keresek, mi lehet a címe?

Figyelt kérdés

Sajnos nem sokra emlékszem, mert nagyon kicsi voltam mikor láttam, még kazettán volt meg bátyámnak. Azthiszem egy barna kutyus volt benne, akit egy kislány rejtegetett(?). Az rémlik még hogy nagyon jóban voltak, a kislány adott a kutyának a fagyijából és (talán) szánhúzóverseny is volt benne, és a kutya kimentett valakit a vízből.

Egyáltalán nem emlékszem többre sajnos (az is lehet hogy nem mese volt, hanem film)

Aki esetleg ennyiből meg tudja mondani a címét, annak örök hála, előre is nagyon köszönöm :)



2019. jan. 29. 15:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Az én tippem a Balto, arra többé kevésbé talál amit leírtál, bár nem igazán emlékszem vízből mentésre.
2019. jan. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Dongaben ***** válasza:

Ha még a kazettás videókorszakból való, akkor lehet, hogy a Benji valamelyik része...

[link]

2019. jan. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de sajnos egyiksem :(

Bár ne csak halvány emlékeim lennének róla :/

2019. jan. 29. 19:17
 4/10 Metionin ***** válasza:
Minden kutya a mennybe jut esetleg?
2019. jan. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos nem az :(
2019. jan. 30. 23:27
 6/10 Benke Petra válasza:
Szia kepzeld, ugyan ezt a meset akarom megkeresni, annyit irtam be a gyakorikerdesekbe hogy kutyas mesek, es egybol ezt hozta ki, es ugyanazzal a megfogalmazassal ahogyan en magyaraztam el az ismeroseimnek hogy mit keresek. Nekem meg volt kazettan es meg mindig megvan de sajnos egyelore nem talalom. Esetleg irj ram instagramon(benkepetra neven vagyok fent) es segitsunk egymasnak😅
2019. okt. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Benke Petra válasza:
Egyebkenr reszletesebb leirashoz hozzairnak hogy a kislany kutyaja volt mert talalta a kutyat, de rejtegette mert a kislany(szoke haju) neveloszuloknel van, es nem engedik hogy allata legyen, de misnig elvitte gordeszkaval setaltatni a kutyust, majd a vegen az egyik neveloszulojet kimenti a vizbol a kutya mert beszakad a jeg en is utoljara kb 8 eve lattam, de imadtam;)
2019. okt. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Benke Petra válasza:

A cimere en sem emlekszem de viszont a tortenetre nagyon reszletesen mert ez volt a kedvenc mesem

Egy apukanak voltak gyermekei, azthiszem 4 de lehet tevedek. Es talan a legkisebb egy szoke kislany volt es o lesz a tortenet foszereploje. Anyagi gondokkal kuzdenek es az apuka talal egy jo allaslehetoseget ehhez viszont egy idore a gyerekeknek kulonbozo csaladtagjaikhoz kellett koltozniuk. Es ez a szoke kislany az egyik ikyen maximalista szigoru csaladtagjahoz kerult. Ennek a nonek volt egy kenyes agyonkozmetikazott elokelo feher kutyaja akinek lettek kolykei azok is ilyen nagyon szepen apolt kutyusok. Es ez a barna keverek kiskutya valahogy betevedt az o hazukba(nemtudom hova talan pincebe de fogalmam nincs) es a kislany megtalalta a kutyust es sokaig rejtegette, de egy ido utan mar hiaba. Es ezt a kutyat megtarthatta es a szep kutyak koze lett berakva hogy majd azoknak az anyja elfogadja es ilyen tok bunko volt vele mindenki meg o volt a nyomi kutya. Es ezek a kutxak belettek tanitva es teadelutannal vittek a fejukon talcan a teat stb es ez a kis barna kutyus ehhez béna volt, de egy ido utan belejott o is. Huzta gordeszkaval nagyon sokat a kislanyt, a kislany hajaba mindig masni volt meg giccses ruhakba kellett oltoznie ha a rokonanak latogatoi jottek, meg o is teat szolgalt fel. Es innentol kezdve a szanhuzoversenyes resz az szerintem stimmel.

Remelem valakinek felelevenedik legalabb a kislany vagy kutya neve mert mostmar enis megszeretnem ujra nezni (Ezt egy lany irta nekem, errol szol a tortenet reszletesebben de a cimet sajnos o se tudja)

2019. okt. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Benke Petra válasza:
Szia! Pamacs a bátor kutyus a címe. 1995-ös mese.
2019. okt. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Benke Petra, csak most vettem észre a válaszaidat. El sem tudod képzelni mennyire hálás vagyok amiért megtaláltad a mesét és megírtad nekem, nagyon nagyon szépen köszönöm! :D
2019. nov. 26. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!