Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Elgondolkozott már ezen...

Dj Bax kérdése:

Elgondolkozott már ezen valaki? arról van szó hogy tudom mi a 3d film, de ha jobban belegondol az ember a sima filmben se 2 d be vannak a dolgok megjelenítve és azt mégse hívjuk igaziból 3d filmnek

Figyelt kérdés
erről kinek mi a véleménye?
2019. febr. 4. 10:17
 1/3 anonim ***** válasza:
72%
2D filmnél a mozivászonra vetített sík képet nézed, ami lehet térhatású, de attól még egy síkot nézel. 3D film esetén nem egy sík képet nézel, hanem egy teret látsz magad előtt, ahol a dolgok valóban előrébb és hátrébb vannak. Ha nem látsz különbséget akkor nincs térlátásod.
2019. febr. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az emberek nagyrészének rossz a szeme így nem látja a 3d-s efektusok lényegét.


Saját tapasztalatból mondom. Egyik Dwayne Johnsonos filmnél (azt hiszem a rejtelmes sziget volt a neve) Megvettem blue rayen 3d ben. Rohadt jók voltak az effektek szabályosan kiugráltak a dolgok a képernyőből. Aztán pár év elteltével azt vettem észre hogy már csak térhatást látom a kiugró dolgokat nem (pedig ez a lényege) az újjabb filmeknél a mozikban. Nem régiben beraktam a fentebb említett filmet és már azon sem láttam a kiugró dolgokat és nem nem a felszerelés hibásodott meg mert a haverom fia az meg látja ezeket.

2019. febr. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Tislerics Máté ***** válasza:

Így van kérdező! Az emberi agy leginkább a perspektíva miatt érzékeli a teret. És bizony a perspektíva a ,,2D""nek nevezett filmeknél is megvan! a ,,3D" filmek egy ennél sokkal kevésbé jelentős: a két szemünk miatt jelentkező Sztereopszis-t használja ki. Ráadásul ez a "trükkje" az agyunknak csak pár méterig működik. Ellenben a perspektíva addig, amíg a szem ellát...


Könnyen letesztelhetjük úgy, hogy eltakarjuk az egyik szemünket. Ilyenkor megszűnik a Sztereopszis és marad a perspektíva. Nem fogunk orra esni, hogy csak az egyik szemünket használjuk. Mert a perspektívát így is érzékeli a szemünk. És az agyunk ezt felhasználva tudatja is velünk mi, milyen messze van. A Sztereopszis csak rásegít kicsit. A mindennapi életben nem is nagyon van jelentősége. Esetleg a sportok közben.


A médiában a 2D, 3D, 6D, 72D kifejezéseket helyén kell kezelni. Ezek csupán marketing eszközök. Jól hangzik, hogy 3D vagy 4D... de a fizikához és a geometriához nem sok köze van...


Tehát a 3 térdimenzió érzékelése leginkább a perspektíva miatt lehetséges. De vannak plus segítő tényezők mint a mélység-élesség, a Sztereopszis, a levegőperspektíva, a színek, stb...

2019. febr. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!