Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tudtok olyan sorozatot mondani...

LeonScottKennedy kérdése:

Tudtok olyan sorozatot mondani, ahol a főszereplő gonosz, vagy legalább nem az a sablonos szentember mind általában?

Figyelt kérdés

Ahol az antagonista a főszereplő.

Pl. Hannibal, Killing Eve, ilyesmikre gondolok, akiknek van mélységük.

Rettenetesen meguntam már a kartonból kivágott főszereplőket, a megingathatatlan értékrendjükkel meg az önzetlen, önfeláldozó attitűddel együtt.


2019. febr. 8. 22:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Leon a profi

Született gyilkosok

Ádám álmai

Dogville

Születésnap

A kárhozat útján

Dexter sorozat

2019. febr. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én mondjuk egy mai sorozatot sem tudok, a szuperhősösökön kívül, amiben szent lenne a főszereplő. Manapság pont az a divat, amit keresel. Szóval kb. akármelyik sorozatot elkezdheted és az megfelel a kritériumoknak.
2019. febr. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

"Leon a profi


Született gyilkosok


Ádám álmai


Dogville


Születésnap


A kárhozat útján


Dexter sorozat"


Leon a profit, a született gyilkosokat és Dextert már láttam (végig). Nagyon jó volt mindegyik. A Dogvillet már nagyon rég óta tervezem megnézni, most már lassan tényleg rá kéne szánnom magam. A többit nem ismertem, megnézem mit mond róluk az IMDB, köszönöm az ajánlásokat.


#2:

Akkor mi lehet más univerzumban élünk.

Vagy csak nem értetted amit írtam.

Én most konkrét antagonistákról beszélek, ahol jóval inkább ők vannak főszerepben, mind a protagonista, de legalábbis sokkal érdekesebbek. Erre hoztam fel pl. a Hannibal példáját, ahol igazából két főszereplő van, Will és Hannibal, a protagonista és az antagonista, de igazából minél tovább nézed, annál inkább rájössz, hogy az igazi főszereplő itt Hannibal, hiába ő a "gonosz" karakter, nem pedig Will, persze az ő szerepe is nagyon fontos. Ugyanez a Killing Eve helyzeténél, ahol Eve a protagonista és Villanelle az antagonista, és szintén, a sorozat gerince igazából Villanelle, rajta van a fő reflektorfény, az ő jelenetei azok, amik miatt megéri újranézni a sorozatot.

Ilyenekből pedig sajnos nagyon kevés van. Mondhatnám még esetleg a Luther-t, ahol szintén ott van Alice, mind érdekes antagonista, viszont neki jóval kevesebb játékideje volt és ott egyértelműen a főszereplő, Luther karakterén van a hangsúly, ez még határeset.

Remélem sikerült pontosabban rávilágítanom, hogy mire is gondoltam.

2019. febr. 9. 02:24
 4/12 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy a Maffiózók!
2019. febr. 9. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kártyavár (2013)

Breaking Bad (itt a főszereplő fokozatosan válik gonosszá)

Gengszterkorzó

Borgiák

2019. febr. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Bronson

Clockwork Orange

Mrs Btooks

Kapj el, ha tudsz

2019. febr. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mr Brooks - igy helyes, az előzőt elírtam.
2019. febr. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Most esik le. Sorozatot kértél, nem filmet.


Narcos

Breaking Bad +1

Maffiózók +1

Bates motel

2019. febr. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Akkor mi lehet más univerzumban élünk.


Vagy csak nem értetted amit írtam."


vs.


"vagy legalább nem az a sablonos szentember mind általában"


Nem tudtam, hogy csak az ad mélységet a karakternek és teszi nem sablonossá, ha az elmebeteg sorozatgyilkos vagy bérgyilkos vagy egyéb gyilkos. De még így is elég gyakori, mivel ma a sorozatgyilkosságok, bűnözés romantizálása is divat.


Mondjuk még a Mindhunter az, ahol ezt helyén kezelik.

The Fall

Bates Motel

American horror story

American crime story

You


Mindegyikben valami elmebeteg a főszereplő. És ezek csak azok, amiket ismerek.

2019. febr. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#5:

House of Cardsot addig néztem, amíg megtudtam, hogy az utolsó évadban már nem lesz benne Kevin Spacey. Ezt a sorozatot abszolúte ő vitte a hátán, fantasztikus, élvezet volt nézni. Nélküle viszont nincs szándékomban folytatni.

Breaking Bad megvolt.


#8:

Narcos 1-2. évad szintén megvolt, a harmadik még vissza van, habár Pablo Escobar nélkül nem tudom mennyi értelme van, azt meg ő vitte el.

The Sopranos (ha erre a maffiózókra gondoltál, gondolom igen), megvolt.


#9:

Mindhunter megvolt, imádtam. Nagyon várom a 2. évadot.

The Fall-ból kb 2-3 részt láttam, túl lassú volt nekem a sorozat, abbahagytam.

American Horror Story-t pedig követem folyamatosan.

A You-ból pedig nemrég láttam első 2 részt, elég is volt, unalmas, mediocre.


Az ajánlásokat pedig köszönöm, illetve várok esetleges továbbiakat :)

2019. febr. 9. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!