Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak engem idegesít ha cserélő...

Csak engem idegesít ha cserélődnek a szinkron hangok?

Figyelt kérdés
Valahogy rettenetesen tud idegesíteni, ha egy filmnél, sorozatnál cserélik a szinkron hangokat és nem az szinkronizálja végig, aki elkezdte. Persze érthető és más ha valaki meghal és azért más szinkronizál helyette, de még az is zavaró tud lenni.

2019. febr. 17. 23:16
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
igen, de nem csak ezért érdemes felirattal nézni, sokkal jobb!
2019. febr. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

én vállalkozóként ha dolgozok van, hogy napi 12-14 órát megy mindig valami sorozat, rádió helyett tökéletes.

Rengeteg sorozatot láttam, sokat nem is egyszer, de még ha számítok is rá, hogy lesz szinkron csere is zavaró.

Ott van Dr House, sajnos a szinkron szinész meghalt, próbáltak hasonlót találni, igazából megszokható néha.

Vagy épp a hogyan ússzunk meg egy gyilkosságot kedvenc karakterem hangja pár rész/1 évad erejéig megváltozik majd visszaáll. Ennek nem tudom az okát de nagyon bele tud kavarni az élménybe (pláne hogy én nagyrészt csak hallgatom épp emiatt az eredeti hang nálam kizárva).


Melyik sorozat volt konkrétan zavaró neked? :)

2019. febr. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Na igen,vannak akik nem viselik jól a változást.Jó példa erre amikor a Betty a csúnya lány c.dél-amerikai szappanopera főszereplőjét szinkronizáló Crespo Rodrigot lecserélték Viczián Ottóra.Utóbbit a felbőszült rajongók megpofozták,így visszaadta az "eredeti hangnak" a munkát.
2019. febr. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem elég sok film és sorozat volt összeségében nem is jutna most mind eszembe. Például amire emlékszem a South Park volt ilyen. Ami inkább film az a Házi buli. De ott volt a Verdák is. Igazából nagyon sok volt már kiskorom óta zavartak a szinkronhang cserék.
2019. febr. 18. 14:59
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem a szinkronstúdión múlik a dolog, és nincs más választásuk, mint egy hang lecserélése (pl. ha az eredeti színész elhuny, betegeskedik, elköltözik vagy esetleg felmond), akkor szerintem érthető a dolog és nincs sok értelme háborogni miatta. De ha lustaság, figyelmetlenség vagy valami érthetetlen szinkronrendezői döntés áll mögötte, az idegesít. Különösen az bosszantó, ha egy leváltott hang még mindig szerepel a sorozatban, de egy másik szereplőt szinkronizál.
2019. febr. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem is nagyon szokott idegesíteni.
2019. febr. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

dr house megszokható volt, sőt mikor újrakezdték, már nem tetszett a régivel


régen volt valami erdélyi stúdió, akik nem is színészekkel dolgozott, ami eleve így készült annak mindegy volt(általában gagyi délamerikai szappanoperák, amit amúgy sem néztem) de pl mikor a st. voyager egyik új évadát kezdték így, az borzalom volt

2019. febr. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7-es válaszíró! amit említesz az a Star Trek Voyager 7. évada volt és abból nagy botrány volt 2002 októberében. Ugyanis Romániai magyarokkal szinkronizáltak. És ráadásul a felnőtt színészeknek, jól halhatóan kis gyerekek szinkronizálták a felnőtt szereplőket. Például Kate Mulgrew-nek egyértelműen egy tízen éves kis lány volt a szinkronja. Ott nem a szinkron stúdió volt a hibás. Hanem maga a szinkront megrendelő Viasat 3. De végül aztán újra szinkronizálták a Star Trek Voyager 7. hévadát az eredtéi stúdióval tripla áron. Itt lényegében a Viasat 3 annó el ismerte hogy pénzügyi okai voltak amiért románia magyaroknak adták a Star Trek Voyager 7. évadának szinkron megbízását. Végül annyira nem jött be. Hogy a Viasat 3 visszakullogott az eredeti szinkron stúdióhoz, és tripla áron újra szinkronizálták. De oltári nagy botrány is volt belőle.
2022. júl. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!