Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek melyik magyar...

Szerintetek melyik magyar filmből volna érdemes remake-et csinálni?

Figyelt kérdés
Pl a Tüskevárból született egy szerintünk kicsit félresikerült újragondolás, aztán a Tanút is aktualizálták a mai viszonyokhoz. Talán az Indul a bakterház, vagy hasonló filmeket lehetne, énszerintünk. Esetleg még a Legényanya, ami igen vicces film volt.

2019. febr. 18. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Egri csillagok
2019. febr. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Bár érdemesnek nem érdemes. Elköltenének egy rakat pénzt, és szar lenne!
2019. febr. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Egri csillagok


Bakaruhában


2X2 néha 5 (Ez szinte Top Gun!)


(Csak ne magyarok csinálják!!!)

2019. febr. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Nem hiszem, hogy kéne bármiből remake. Régi filmek úgy jók, és mai napig fogyaszthatóak, ahogy vannak.

Egy 5. pecsétet nem tudsz mai világba átültetni. Annak ott és akkor volt súlya.

A napló gyermekeimnek sem ér semmit modern változatban.

Mephisto - még Merika legnagyobb színészei sem tudnák felül múlni, ami ott történt.

Szamárköhögés - úgy autentikus a kevés színnel, ahogy megalkották. Modern változatban csak a jelentésből vesztene az egész film.

Megáll az idő - ezt meg lehet játszani modern változatban, csak minek? 10-20 év múlva is tökéletesen fogyasztható mindent elmondó, örökké aktuális film marad.

Tizedes meg a többiek - Ennek már sok színházi feldolgozása volt. Ez elbírna bármennyi remaket. De inkább színházban :)

Valahol európában - szintén színdarabbá nőtte ki magát. De ebből kár lenne remake. Eredeti örökké jó marad.


Indul a bakterházból csinálnának egy Zimmer Feri 2-t. Kell a fenének!


Végig megyek a top 100 magyar filmen és nem találtam egyet sem, ami remake után kiált.


Az eredeti Tüskevár olyan jelenetekkel volt megalkotva, ami 100%ban fedte a könyvet. Nem is értem, hogy csinálták. Az újat még nem láttam. De lehet megnézem, hogy lássam, érdemes-e egyáltalán ezzel foglalkozni.


Koncepciós perek Tanúban voltak. Ma mutyi van és Soros gyűlölet. Erről is lehetne filmet csinálni olyan viccesen. Csak nincs éle és túl megosztott a társadalom, és nem közös az ellenségünk. Így nehéz lenne belőle értéket csinálni.

2019. febr. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Dongaben ***** válasza:
89%

Az "Indul a bakterház" annyiban lemme érdekes, hogy az eredeti film nem fedi le a teljes történetet... Aki olvasta a könyvet is, az tudja, hogy abban az "eljegyzési buli" után az esküvő is jön...:)

Sajnos az eredeti szinészeiből sokan már eltávoztak...(

Másokkal valahogy nem volna az igazi.

2019. febr. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A kedvenc magyar filmem, aminek szerintem amúgy is nagyon jó a sztorija, a Meseautó, abból már készült remake (1934 és 2000), egy újabb változat most még csak 19 év elteltével szinte semmi extrát nem nyújtana! Az "Egy szoknya, egy nadrág", valamint a "Hyppolit, a lakáj" remake-je is viszonylag friss, mostani látványvilágot ad, egy valós eseményeken alapuló történelmi film modern remake-je pedig szerintem teljesen összezavarná a nézőket, ezért nem látom értelmét! :/

Legfeljebb a régi klasszikusoknak egy újabb, 2. remake-jével lenne érdemes próbálkozni kb. 50 év múlva! :D

2019. febr. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Még az Alient is fel lehetne dolgozni, bár az nem magyar film. De talán egy szinházi előadás formájában.
2019. febr. 19. 20:10
 8/8 anonim ***** válasza:
51%

Az a baj, hogy a jó magyar filmek túl jók lettek, a rosszak meg menthetetlenek.


Tulajdonképpen mi a célja egy remake-nek?


Ha pl a technika fejlődése mkatt elavult jelenetek újraforgatása, akkor a Macskafogó a forgatokönyv/szinkron/zene módosítása nélkül megérne eg, upgradet a macsakfogó 2 grafikai színvonalára, mert az speciel szerintem, habár az egyetlen értékelhető része de rendkívül jól sikerült szerintem.

nov. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!