Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » A Dragon Ball egész végig...

A Dragon Ball egész végig rossz lesz?

Figyelt kérdés
Ne ilyen elvetemült rajongók jöjjenek akik azt mondják, hogy szerintük ez a világ legjobb animéje. Hanem normális emberek.

2019. febr. 23. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Normális ember aki szerint rossz?


A Dragon Ball a végéig a fiatalabb 6-12 éves gyerekeket célozza, a Z pedig már kamaszokat. Nem a világ legjobb animéje, még a maga kategóriájában sem, de annak ami, nem rossz és a maga korában kifejezetten előremutató volt.

2019. febr. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az attól függ, mi nem tetszett benne. Elég hosszú anime, sokat változik a minősége, a stílusa menet közben, és persze vannak jobb és gyengébb történetszálak is. Ha csak túl gyerekesnek találod, akkor érdemes tovább nézni, mert már az első sorozat végén is sokat komolyodik a történet. Ha nem tetszett meg ez a műfaj, nem szereted a túlságosan elnyújtott történeteket, nem szimpatikusak a főszereplők akkor nem érdemes tovább nézned.

Szerintem egyébként minden hibája ellenére is nagyon jó anime a maga műfaján belül.

2019. febr. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én szeretem a hosszú animéket. Az One Piecet is végignéztem (ameddig most tart)és tetszett. Dragon Ballnak még csak a sima verzióját néztem meg ahol még gyerek. Most akarom majd elkezdeni a Z-t. Az nem tetszett benne, hogy túl gyerekes volt. A története eléggé gyenge volt és a sátánon kívül szinte mindenkit megölt pár ütésből.
2019. febr. 23. 19:25
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor viszont szerintem érdemes tovább nézned, a Z sokkal komolyabb sorozat, valószínűleg jobban fog tetszeni. Itt már nem lesznek könnyű ellenfelek, Goku legtöbbször nem is egyedül harcol majd. Illetve lesznek új, erős szereplők Gokun kívül is.
2019. febr. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%
Nem is tudom, miért akarsz egyáltalán belekezdeni abba a többszáz résznyi igénytelenségbe. Retardált, üvöltözős szemétkupac, ami szégyent hoz az értelmesebb, komolyabb animékre, és egy csomó laikus ember miatta "utálja" az anime műfaját, mert azt feltételezik, hogy mindegyiknek olyan alacsony a színvonala, mint a DB-nek.
2019. febr. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Balogh Bence 2019 ***** válasza:

Nekem pont a sima DB tetszett a legjobban, ott még épülnek a karakterek, felfedezzük az izgalmas világát a sorozatnak. A Z-től kezdve már teljesen sablonos.


Amúgy igen, ahogy előttem írták, ez fiúknak, kamaszoknak szól, felnőttként ne ezt nézd.

2019. febr. 24. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Hintalow ***** válasza:
A mostani neverending shounen animéknek (one piece, naruto stb.) a dragon ball volt az őstipusa, ami abban akkoriban újdonságnak számított, mostanra már 100-or feldolgozott klisé. Persze, hogy gyerekes, mert gyerekeknek készült :) Én a narutot és a shipuuden jó részét végignéztem, de a dragon ball marad az etalon, elvégre akkor voltam a célcsoportja (12 éves) amikor 96-97 körül ment nálunk.
2019. febr. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
"A Dragon Ball a végéig a fiatalabb 6-12 éves gyerekeket célozza..." - Ez így nem helytálló, sok országban 14-15 év körül helyezkedik el a korhatár és valószínűleg még a klasszikus sorozat is megkapná nálunk a 16-os karikát.
2019. máj. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amúgy az a baj a Dragon Ball sorozatokkal, hogy folyamatosan változik a műfaja és a hangulatvilága is. A klasszikus sorozat misztikus kalandfilm, a Z hirtelenül sci-fi horror, a GT visszafogottabb sci-fi és misztikum keveréke, a Super komikusabb formában visszafogott sci-fi. Hiába istenítik sokan a Z-sorozatot, én csak a classic-ot tartom megfelelőnek.
2019. máj. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!