Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik ez a mesefilm?

Melyik ez a mesefilm?

Figyelt kérdés

Kiskoromban voltak mesefilmjeim CD-n és szeretném ezeket a meséket újranézni, nosztalgiázni egy kicsit. Viszont az egyik kedvenc CD-m elveszett az évek alatt és a mese címére se emlékszem, ami rajta volt. Kevésre emlékszem belőle, de talán valaki felismeri.

2 dupla CD-m volt (tehát egy CD-n kettő mese), az egyik a Boldog karácsonyt című, amin egy Karácsonyi álom és egy Száncsengő cím mese volt. Erre még emlékszem. ( [link] )

A másik dupla CD az, amit én keresek. Ezen egy Alice csodaországban feldolgozás volt (ha jól emlékszem) és egy egeres mese. Az egeres mese lenne a legfontosabb! Amire emlékszem belőle: Van egy egércsalád és az "egérapa" egy sajtgyárban dolgozik. Van egy jelenet, amikor megy a sajtgyárba és az óriási épület egyik sarkán van egy picike ajtó az egereknek. Itt bemegy és felmegy/lemegy lifttel a gyárba. Ott az a munkája, hogy sajtokat kóstol, de erről az emberek nem tudnak.

Lehet valamire máshogy emlékszem, de azért remélem valaki felismeri!



2019. febr. 23. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Találtam egy ilyet, bár ez sorozat: [link]
2019. febr. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem sorozat volt, de ugyanez a kisegér volt benne csak más grafikával. Beugrott a név alapján. Rákerestem és megtaláltam. 1962-es Rembrandt mesefilm (Anatole/ Eve Titus' Anatole).

Elmondhatatlanul hálás vagyok neked köszönöm!

Már csak azt kell kitalálni hogy hogyan szerezzem meg a teljes mesét, infó is alig van róla a neten.

2019. febr. 24. 18:16
 3/5 anonim ***** válasza:

imdb szerint az 1962-es Anatole 9 perces összesen. Ez lenne az? https://www.youtube.com/watch?v=s9OHPsXDvh0


Más nyelven sajnos nem találtam

2019. febr. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen ez az :) Gyerekként hosszabbnak tűnt, ezért mesefilmként maradt meg az emlékezetemben.

Közben megtalátam azt a DVD-t, ami nekem is megvolt magyarul (!). [link]

Nagyon szerettem ezeket a kis rövid meséket, van remény hogy még kapható valahol a magyar nyelvű DVD?

2019. febr. 24. 21:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudok ilyesmiről. Szerintem próbálj meg egy új kérdést kiírni konkrétan ezzel kapcsolatban
2019. febr. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!