Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit gondoltok a Requiem for a...

Mit gondoltok a Requiem for a Dream címü filmröl?

Figyelt kérdés
Nem rég néztem meg és eléggé felkavaró élmény volt.

2019. márc. 3. 01:00
 1/3 anonim ***** válasza:
48%
Kedvenc filmem
2019. márc. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hogy felkavaró. És azt sem lehet mondani, hogy mennyi túlzás lenne benne. Attól is ijesztő, hogy valamelyik karakterben felismerheted a saját gyengeségeidet is. Meg hogy a szereplők nem valami bűnszervezet tagjai hanem olyan összességében "rendes" emberek, akik nem érdemlik meg hogy ez történjen velük, és hát valójában mindig így történik és senkisem érdemli meg.
2019. márc. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálatot ébreszt. Látod, ahogyan a fiatalok tönkremennek, lesüllyednek a béka segge alá, elvesztik az akaraterejület, majd a méltóságukat. Szívfacsaró, ahogy három emberi élet kárba vész. Meg hogy a társadalom megbünteti őket, holott segítenünk kéne rajtuk. Még jobban megkínozzuk azokat, akiknek már kijárt a méltó adag. Meg belerúgunk a földön fetrengő szerencsétlenbe. Nekem ez jött le, de kísért az a gondolat, hogy ez csak egy "a drog rossz, értem? " propagandafilm ami a kábítószerek szörnyű hatásairól szól. Mindenesetre reménykedem, hogy nem így van, és valóban közvetíteni akartak valamit a rendezők. Viszont magban észrevettem azt, amit már sokszor:azért dühít és frusztrál a főhősöket ért csapás, mert szépek és fiatalok. Így könnyű szánalmat ébreszteni a nézőben, hogy a legtökéletesebb egyedeket rakod oda. De valaki miért nem próbája már meg "értéktelenebb", pl csúnya, rossz emberekkel az együttérzés előcsalogatását a nézőből? Ez lenne a kihívás

17 f

2022. szept. 4. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!