Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért kap a Marvel Kapitány...

Miért kap a Marvel Kapitány ekkora gyűlöletet?

Figyelt kérdés

Az egész net azzal van tele hogy trollok bombázzák a film értékeléseit, sokan bojkottálták (mondjuk ez a hétvégi eredményein nem igazán látszik), meg szidják a színésznőt, gyűlöletvideókat csinálnak róla...

Miért? Mi bajuk az embereknek ezzel a filmmel? Ugyanolyan szuperhősfilm mint a másik 20, ha a vasemberrel vagy a Thorral semmi bajuk nem volt akkor ezt miért nézték így ki maguknak? Rég nem láttam ekkora gyűlölethullámot, utoljára az Utolsó jedik kapott ennyi utálkozást meg fikázódást, de ott még rá is lehetett fogni hogy miért van ez, de itt teljesen érthetetlen.



2019. márc. 13. 13:05
 1/9 anonim ***** válasza:
A filmet senki sem utálja, Brie Larsonnal van nekik problémájuk. [link]
2019. márc. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És vele ugyan miért? Érdekes hogy pont őt nézték ki maguknak, aki az egész pereputtyból az egyetlen Oscar-díjas, se Downeynak se Hamsworthnak se Evansnek se Johanssonnak nincs Oscarja, erre kinézik maguknak a legelismertebb, legtehetségesebb színésznőt az egész bandából?
2019. márc. 13. 13:11
 3/9 anonim ***** válasza:

Elolvastad a cikket?

Mondjuk én se értem ezt a műbalhét, nem is foglalkozom vele.

2019. márc. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Olvass utána. Elég durva nyilatkozatai voltak. Nem csoda hogy hirtelen ennyien berágtak rá. Mondjuk ahogy lereagálják az emberek az ijen eseteket, az enyhén szólva túlzás. Nem kéne hadat üzenni azért valakinek mert nem tudja mit szabad egy interjúban és mit nem. A filmet

(ami egyébként teljesen jó) lehúzni meg föleg nem kéne.


Az Oscar meg semmit nem jelent, az MCU stábjában vannak nála ezerszer tehetségesebbek. Brie Larson engem eddig egyik filmjével sem győzött meg. Átlagos színészi képességei vannak.

2019. márc. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Persze hogy elolvastam, de pont ezért nem értem, azt hittem rossz cikk. Nem mondott semmi olyat ami botrányos lenne, annyit mondott hogy kicsit lehetne több fekete is a kritikusok/riporterek közt, ebben mi van olyan ami felháborító? Amúgy is magánvéleménye. Továbbra sem értem.
2019. márc. 13. 13:52
 6/9 anonim ***** válasza:
A filmel nincs baja senkinek, a színésznő tett egy idióta kijelentést ami sokaknál kiveri a biztosítékot
2019. márc. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amit keresel, azt találod. Én eddig csak jót hallottam róla.
2019. márc. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ahogy már írták, a filmet övező médiacirkusszal meg kulturális sárdobálással több bajuk van az embereknek, mint magával a filmmel.

A színésznő korábbi kijelentései és a film feminista hangneme miatt sokan már jóval a kiadás előtt elítélték az egészet, főleg mivel a Marvel Studios eddig kerülte az ilyen nyílt politizálást. Az emberek ellenérzéseiket többek közt a Rotten Tomatoes oldalon jelezték, ahol lehúzták a film "mennyire várod" pontszámát. Tehát ekkor még nem magát a filmet szavazták le, hanem az érdeklődési pontátlagát. Erre a weboldal megszüntette a szavazás lehetőségét és a kiadás után elkezdett letiltani bizonyos negatív kritikákat. Emiatt sokan híresztelni kezdték, hogy az oldal a Disney kezében van és elnyomja a szólásszabadságot.

Mindennek tetejébe a YouTube megszakította egy viszonylag népszerű csatorna (Midnight's Edge) élőben közvetített filmkritikáját, pont amikor a film negatívumairól beszéltek volna. Ez csak olaj volt a tűzre, mert egyesek azt hitték, hogy a Disney a YouTube-ot is valahogy befolyásolja és el akarja nyomni az összes kritikát. Utána a média elkezdte azt szajkózni, hogy a film utálói nőgyűlölők és trollok (sokan tényleg azok, de nem mindenki), pont mint a Disney-féle Star Wars és a 2016-os Szellemirtók esetén is. Ez megint csak rátett egy lapáttal.


Igazából az egész felhajtás szinte nevetséges, mert sokan nem is utálják a filmet. De pont úgy adódott, hogy egy nagyon kényes társadalmi és politikai légkörben adták ki, ezért mindenkinek a célpontjává vált.

2019. márc. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
46%
Mert tipikusan az a nő, aki feminista lett, csak mert egy csávó átverte és az összesen akar bosszút állni. Majd kinövi, de rohadt idegesítő...
2019. márc. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!