Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Neverland elhagyása című...

A Neverland elhagyása című dokumemtumfilmről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

2019. márc. 18. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem totálisan igaz!
2019. márc. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
Kamu, jó hogy némelyik jelenetnél el nem röhögték magukat.
2019. márc. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
25%
Igaz de csak az nézze meg aki erősebb idegzetű..
2019. márc. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

Nem tudom, én megnéztem a filmet, de nem éreztem annyira megdöbbentőnek. Mármint nem vagyok pszichopata, sőt... szerintem túlon túl empatikus is vagyok, sok mindent magamra veszek, de valahogy nem tudott meghatni.

Sok mindent olvastam arról, hogy mik zajlanak a háttérben, olvastam erről pszichológiai a témában, megnéztem testbeszéd elemző videókat. Illetve belegondoltam abba, hogy 22 évesen azt nyilatkozta a bíróságon, hogy Michael Jackson sosem molesztálta.


Én 20 éves vagyok, elég nagy traumák történtek az életemben, olyanok, amikről ellehet mondani, hogy az ember tudatosan nem fogja fel, hogy mi történik vele, ugyanúgy jelen volt a szégyen, a bűntudat, egy nagyonhosszú ideig, viszont a mai eszemmel viszonylag távolságot tartva tudok erről gondolkodni és meglátni egyes összefüggéseket, pedig sokáig én sem mertem beszélni ezekről senkinek, mert szégyelltem, és valahol természetes is volt, mert nem ismertem más élethelyzetet, arra emlékszem leginkább, hogy szorongok és azt érzem, hogy valami baj van velem. De ha ma ezen gondolkodom, teljesen másképp van meg a fejemben, és ha tudnám, hogy ezek másokkal is megtörténtek, valaki miatt, akkor biztos vagyok benne, hogy nem védeném meg a bíróságon, mert elemeztem már magam annyira, hogy tudjam, hogy ez helytelen lépés lenne.


A következő dolog, hogy ha tényleg történt volna molesztálás, és Michael valóban hívogatta Wade-et, hogy tanúskodjon, akkor az egy elég rizikós húzás lett volna tekintve, hogy akkor állítólag már egy ideje nem is találkoztak. Szerintem ezt nem vállalták volna be.


Aztán ott van, hogy az FBI több, mint 10 éven keresztül figyelte meg Michaelt és vizsgálta az ügyet, pszichológiai meg mindenféle vizsgálat történt, amiből valahogy aztán mégiscsak az jött ki, hogy nem csinált semmit. Ha esetleg valakiben felmerül a korrupció gyanúja... szerintem azért az FBI-t nem annyira valószínű, hogy le lehet fizetni.


Még egy dolog, hogy soha életében nem volt egy homoszexuális megnyilvánulása, vagy utalás arra, hogy a saját neméhez is vonódna.


Persze, mondhatjuk, hogy sérült volt stb... de ez önmagában még nem jelent semmit.


És végül, de nem utolsó sorban... ha az ember meghallgatja a What Mire Can I Give, a Man In The Mirror vagy az Earth Song című számot, egyszerűen iszonyatosan nehéz elképzelni, hogy egy ennyire jó akaratú ember ilyen hányinger dolgot csináljon.


Utálom az ilyen magyar cikkeket, hogy “A film, ami után soha többet nem hallgatsz Michael Jackson dalokat”. Francokat nem! Még ha ezt is csinálta volna, akkor is hallgatnám, mert zseniális, katarzist okozó, nemes üzenetet közvetítő. És a zenei munkásságának semmi köze a magánéletéhez.


Egyébként meg abszurd mocsokságokra képesek bizonyos emberek a pénzért... ki tudja, milyen üzelmek zajlanak a háttérben, egyik állítólagos áldozat feje sem tetszik nekem, ami persze szubjektív, mert alapvetően kétkedő vagyok azzal kapcsolatban, amit mondanak. Főleg, hogy a kézzelfogható bizonyíték nulla. Két férfi állít valamit, aminek már sokkal többen ellent mondtak.


Mellesleg, és most nem azt mondom, hogy látensen nem lehetett jelen benne egy szorongás emiatt, de mondjuk itt nem tűnik túl megviseltnek, amikor Michael Jacksonről kérdezik.


Nem tudom, hogy mi az igazság, de rengeteg dolog és apróbb részlet ad okot arra, hogy erősen megkérdőjelezzem a film hitelességét.

2019. márc. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok, elnézést a gépelési hibákért.
2019. márc. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És a link, amit kifelejtettem: [link]
2019. márc. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!