Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Jó vagy rossz az új Star Wars...

Jó vagy rossz az új Star Wars trilógia?

Figyelt kérdés
Érveléseket kérek nem csak 1-2 szavas választ.
2019. ápr. 13. 15:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

Vegyes. Vannak olyan momentumai amik nagyon jók és vannak amik nagyon rosszak. Nekem nagyon tetszik a látványvilág, a merész húzások, a látványos harcjelenetek, ugyanakkor borzasztóan kényelmetlen az infantilis, gyermeteg és oda nem illő humorizálás, sok a töltelék-karakter és ami a legrosszabb az az eltúlzott SWJ-polkorrekt baromság. Nincs semmi bajom a négerekkel, kínaiakkal vagy a nőkkel (sőt), de látványosan sok karakter csak a neme/bőrszíne miatt került be vagy kapta meg azt a funkciót amit. Az egyik leglátványosabb példa erre a lila hajú admirálisnő, akit Ackbar helyére hoztak be egyetlen epizód erejéig csak azért mert nő, és hogy ő legyen az aki hősi módon beáldozza magát a többiekért. Igaz hogy semmit se tudunk meg róla, alig szerepel, és főképpen hogy ugyanezt Ackbar ikonikus karaktere is meg tudta volna csinálni (és nem utolsó sorban méltón lett volna lezárva az ő története), ehelyett meggyalázzák az egyik legikonikusabb Star Wars-szereplőt, nem is látjuk őt meghalni, csak benyögik hogy meghalt, behoznak egy totál érdektelen karaktert és 10 perc alatt hőst csinálnak belőle. Felesleges volt. Rose Tico karaktere is totál felesleges (a színésznővel semmi bajom és elítélem azokat akik bántják őt, egyszerűen a karakter nem kell a történetbe).

Ezen felül zavaró hogy a 7. részt szinte egy az egyben másolták a korábbi részekről.

Ellenben a Snoke-féle tróntermi jelenetsor minden idők legjobb Star Wars-jelenetei között szerepel nálam, a Luke vs. Kylo Ren "harc" elképesztően zseniális, a porgokat imádtam, és én (kövezzetek meg) de Rey karakterével is szimpatizálok.

Szóval nálam nagyon vegyes. De ha a 9. részben visszatér Palpatine azzal jóvá tehetik az eddigi hibáikat.

2019. ápr. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
Csak egy sith tárgyal végletekben.
2019. ápr. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
42%
Nem tökéletes, de őszintén, nekem tetszett. Szvsz sokkal inkább megidézte az eredeti trilógia hangulatát, mint az előzményteilógia.
2019. ápr. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
44%

A VII. rész jó volt, de azért több újranézés után nem állja meg igazán a helyét. Szép meg izgi meg hangulatos, de nem igazán érdekes vagy mély film.

A VIII. rész nekem az egyik kedvenc filmem. 25 filmet értékeltem eddig 10/10-re IMDB-n, és ez az egyik. Rajta van a top 10 kedvenc filmjeim listáján. Szóval nem kicsit szeretem, hanem nagyon. Hogy miért, az elég hosszú lenne. Izgalmas, vicces, érdekes, elgondolkodtató, komplex. Öt különböző karakterfejlődést pakol egyetlen filmbe, és ezek kiegészítik és erősítik egymást, ahelyett hogy ártanának egymásnak. Annyi mindenről van mondanivalója, hogy csak azt összegyűjteni egy nehéz feladat lenne. A tróntermi összecsapás, a fénysebességes kamikaze és a szellem Luke vs. Kylo pedig hihetetlen zseniális jelenetek. Száz féle üzenet, ezer féle újítás, ennyi érdekes karakter dráma, mind tökéletes harmóniában. Egy igazi mestermű, és hogy mindezt a lélekölő filmstúdió rendszerben sikerült elérni, az egy külön csoda.

A IX. rész meg értelemszerűen nem jött még ki.

2019. ápr. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Számomra gyengék sajnos. Viszont a "hiba" bennem is keresendő. Majdnem 40 évvel idősebb vagyok mint amikor láttam az első SW filmeket. Az akkor olyat durrantott a filmes fantasy sci fi kategóriában (is), hogy azóta is példanélküli. Akkor voltam kölyök, másképpen filmezek. Az nekem örökre a csúcs marad. Gondolj bele, a tévében a legizgalmasabb filmek például a Sandokan meg a Tetthely című dorozatok voltak. Emlékszem, mėg a felnőttek is leesett az álluk, az X szárnyitól meg a lépegetőktől stb. Jó volt akkor az nagyon.
2019. ápr. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%
Nincs új star wars, csak disney wars! A párbeszédek a legrosszabbak annyira bugyuta, nincs köze a Lucas féle világhoz. De Lucas megérdemli, ő adta el a "gyermekét". Most nézheti, ahogy porig alázzák a művét.
2019. ápr. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
38%

"A párbeszédek a legrosszabbak annyira bugyuta, nincs köze a Lucas féle világhoz"


Azért az előzménytrilógia még mindig köröket ver a többire gagyi szövegek terén...

"Nem szeretem a homokot"

"Anakin, terhes vagyok"

"Dühösnek lenni emberi dolog"

2019. ápr. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem szeretem a homokot"


"Anakin, terhes vagyok"


"Dühösnek lenni emberi dolog"


Ilyenek is voltak? Melyikben? Ez kemény nem is vettem észre ha egyáltalán ébren voltam amikor néztem.

2019. ápr. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Ilyenek is voltak? Melyikben? Ez kemény nem is vettem észre ha egyáltalán ébren voltam amikor néztem."

Klónok támadása illetve a Sithek bosszúja.

2019. ápr. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Kinek tetszik, kinek nem, de szerintem tagadhatatlan, hogy a Disney nem a legmegfelelőbb módon kezelte a franchise-t. A merchandise termékek rosszul fogynak, a nézettség rohamosan zuhan és a filmek a Hollywood számára értékes kínai piacon eladhatatlanok, a vezetőség nagyszámú rajongót idegenített el és sértett meg (s pl. Mark Hamill sem mutatott valami nagy lelkesedést), és gyakorlatilag beismerték, hogy konkrét terv nélkül vágtak bele a trilógiába. Nem történeteket akartak elmesélni a filmekkel, hanem termékeket mozgatni és politikai ideológiát képviselni.

Ennek eredménye, hogy már nemcsak a mellékes, hanem a fővonalhoz tartozó filmeket is szüneteltetni fogják a IX. epizód után, holott eredetileg a Disney azért vásárolta fel a franchise-t, hogy majd folyamatosan évente adnak ki filmeket. A terveik folyamatos változása és a rendezők váltogatása világosan mutatja, hogy mennyire félrekezelték a márkát és milyen kétségbeesetten igyekeznek változtatásokat eszközölni, hogy életben tartsák azt. Azzal is igencsak rossz lóra tettek, hogy az eredeti nagy "trióból" pont Leiát hagyták életben, és sajnos pont az ő színésze hunyt el. Erről nem a Disney tehet, de ez is rányomta a bélyegét a filmekre.

Hogy személyes véleményt is mondjak, a VII. rész szerintem egy ízetlen, inkompetens módon összeállított, középszerű blockbuster film, ami csak a nosztalgiára és a látványra épített, semmint egy normális sztorira vagy következetes világfelépítésre. A VIII. epizód pedig számomra csak arra jó, hogy elszórakozzak azokon a több óra hosszúságú gyűlölködő kritikákon, amiket a rajongók készítenek róla a YouTube-on nagy számban. Azok ezerszer intelligensebbek, összeszedettebbek és élvezetesebbek.

2019. ápr. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!