Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Egyes filmek, miért csak...

Egyes filmek, miért csak DVD-n jelennek meg hazánkban Blu-ray-en nem, és miért van, hogy megjelenés előtt kiírják, nem rendelhető némely film?

Figyelt kérdés

Sokszor tapasztalom, hogy néhány új film csak DVD-n jelenik meg nálunk, miközben más országokban Blu-ray-en is. (?)

Miközben eltudják adni nálunk is a minőségibb Blu-ray filmeket is, akkor miért nem jelentetik meg némelyiket? :-o


A másik kérdés: Többször jártam már úgy, hogy várok a megjelenésre, majd kiírják a netes üzletek, még megjelenés előtt, nem rendelhető, nem beszerezhető. :-o Jelenleg pl.: a Meg az őscápa van így.

Volt, hogy megrendeltem, előrendeltem, amit visszamondtak a netes boltok. :(



2019. ápr. 25. 01:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Annyira morzsányi kis piac vagyunk, hogy sokszor nem éri meg BluRay és DVD is.
2019. ápr. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Megérdeklődtem egy forgalmazónál is. Azt nem hivatalos tájékoztatást kaptam, hogy a kis piac mellet, még ez egyfajta büntetés is a hazánkban megjelenő kalózfelvételek miatt. Egyes forgalmazók így állnak bosszút a kieső bevételek miatt.

Az is számít, hogy a környező országokban, milyen arányban kiadással jelennek meg ugyanazon filmek. Ha pl. Szlovákiában, Romániában, vagy akár nyugat-európai országokban megjelenő kiadáson van magyar nyelv, akkor már nembiztos, hogy megéri nálunk is kiadni. A szinkron szerzői joga különböző módon vannak kialakítva, hol a forgalmazó, hol nemzetközi, hol a hazai forgalmazó jogaiban van, ami szintén befolyásolja a kiadást.

2019. máj. 18. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!