Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Muszáj látni az első 3 Bosszúá...

Muszáj látni az első 3 Bosszúállókat ahhoz hogy a Végjátékot "érthessem"?

Figyelt kérdés
Haverom mondta hogy megnézhetnénk moziba a 4-et, de én még egyet se láttam, lenne értelme így? Vagy gyorsan nézzem meg az első 3at?

2019. ápr. 30. 15:59
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Semmi értelme. Még akkor sem értenéd ha megnéznéd az első 3-at. Nem kevés előzményfilmje van a Végjátéknak és a Marvel filmek mind összefüggenek, egymásra épülnek.
2019. ápr. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem akarlak lelombozni de nem elég megnézned az összes Bosszúállók filmet, hanem jóformán a szereplők különálló filmjeit sem ártana megnézned mert jóformán minden ezekre épül rá. Én még nem láttam a Végjátékot, de amikor megnéztem a harmadik részt akkor nekem eleve volt egy homály mert egyedül a Galaxis őrzőiből nem láttam egy részt sem, ez valamiért nálam kimaradt és igen csak nem értettem pár dolgot. Meg nekem haverom aki már látta a negyedik részt ő mondta hogy a Marvel kapitányt előtte nézzem meg mindenképp mert ő azt is látta, én még azt sem, sajnos mostanéban időm nincs filmeket nézni, de mondta hogy ha meg akarom nézni előtte nézzem meg a Marvel kapitányt ha mindent érteni akarok. Ő ezt mondta, én nem tudom pontosan mennyi köze van a filmhez, fogalmam sincs.
2019. ápr. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ettől függetlenül maga a film élvezhető 0 előzetes tudás nélkül? Nem vagyok egy Marvel-fan, nem is igazán a film miatt mennék. :D
2019. ápr. 30. 16:30
 4/10 anonim ***** válasza:
[link] itt egy lista azokról amit tényleg látnod kell hogy értsd miről van szó.ez egy hatalmas látvány film amely óriási bevételt generált 3 nap alatt-1,2 milliárd dollár- szerintem nézz meg amit tudsz,és ülj be a moziba. személy szerint a három bosszúálló film mellett Amerika Kapitány trilógiát s megnézném.Na meg a Galaxis Őrzőit :D megint más kérdés hogy egyáltalán láttál-e Marvel filmet ezt megelőzően?
2019. ápr. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Pont ezt írjuk, hogy nem élvezhető. Egy szót nem fogsz belőle érteni, hisz minden karakternek 2-3 előzményfilmje van. Ezek nem átugorhatóak. Pont azért készült ennyi film, mert a Bosszúállók filmekben nem foglalkoznak egy percig sem a karakter bemutatásokkal, csak események vannak és millió visszautalás. Ha így ülnél be a filmre, akkor olyan lenne mintha egy számodra ismeretlen regény utolsó fejezetét olvasnád el. Semmi értelme és semmit nem fogsz belőle érteni.

De ha ki akarod dobni egy mozijegy árát, akkor hajrá.

2019. ápr. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem élvezhető, mert semmit nem fogsz érteni belőle.
2019. ápr. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A Bosszúállók első 3 része is kevés ahhoz hogy élvezhető legyen a film. 21 előzmény filmje van, 21 filmre épül a Végjáték! (10 évnyi filmre) Na most abból megnézel 3-at, amik részenként további legalább 3-4 filmre épülnek, szerinted mit fogsz az egészből érteni?

A Végjáték semmi időt nem tölt azzal, hogy bemutassa a karaktereket, aki megnézi attól elvárja, hogy ismerje az előzményeknek (21 film!) legalább a nagy részét, de minimum a felét.

Már leírtam máshova is, de szerintem ez a minimum, amit látni kell a Végjátékhoz, hogy tudjad kb. ki-kicsoda és követhető legyen hogy nagyjából mi történt előtte, mire utalnak. Nézési sorrendben:

Amerika kapitány 1

Vasember 1

Bosszúállók 1.

Thor 2

Vasember 3

Amerika kapitány 2: A tél katonája

Galaxis Őrzői 1 (Ajánlanám a 2-t is, hogy az ő történetük teljesen érthető legyen!)

Bosszúállók 2: Ultron kora

Amerika kapitány 3: Polgárháború

(Szerintem érdemes lenne megnézni a Dr. Strange-et is)

Thor 3: Ragnarök

Bosszúállók 3: Végtelen Háború

Hangya és Darázs


Ha a zárójeles, két igencsak ajánlott filmeket nem is nézi meg valaki, mert nem érdekli az egész. (Bár akkor minek megnézni a Végjátékot? Na, mindegy.) Akkor is 12 filmről beszélünk és ezzel már nagyon lehúztam a minimumra a számot. Szerinte ezek ismerete nélkül egyáltalán nem élvezhető a film. Ez a film egy nagy történet lezárása és ha a karaktereket és a történetet nem ismered, hidegen fog hagyni az egész és 3 órán keresztül szenvedni fogsz. (az első másfél órában tuti, a vége meg nem fog érdekelni)

2019. máj. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy megjegyzés: a linkelt összeállítás szerintem úgy íródott, hogy nem látta az illető a Végjátékot. Egy gyorstalpaló esetében a Marvel kapitány pl. szerintem simán kihagyható film mondjuk a Vasemberhez képedt. Mert azért elég érdekes lehet úgy nézni a filmeket, hogy igazából azt se tudod ő és a hozzá kapcsolódó emberek kicsodák.
2019. máj. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nincs értelme. Többiek már leírták miért.
2019. máj. 7. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Végül megnézted?

Amúgy szerintem se kéne de hát a te pénzed, költs arra amit nem is ismersz. 🤔

2019. jún. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!