Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Milyen mangát ajánlotok egy...

Milyen mangát ajánlotok egy kezdőnek?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem az amiméket, főleg shounent és seinent nézek az akciójelenetek miatt, de félek h mangában olvasni nem lenne olyan dinamikus. Eddig csak rövidebb shoujokat olvastam, de nem tudom mit érdemes elkezdeni.

2019. máj. 16. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Én is főként a shouneneket szeretem, szerintem mangában olvasni is ugyanolyan jó. Ha nem szeretnél kezdésként hosszabb történeteket olvasni, akkor írok párat, ami szerintem jó, és csak pár fejezetes:

Hiroyuki Asada: Renka

Yellow Tanabe: Shuumatsu no Laughter

Hiromu Arakawa: Raiden-18

2019. máj. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem pont nem a rövidebbekkel érdemes kezdeni. Legalább 5 kötet vagy több, azzal már össze tudnak hozni egy jó történetet.


Befejezett:

Kiseijuu

Pluto

Dorohedoro

Gunnm

GunSmith Cats

Green Blood

Blame!

Ran to Haiiro no Sekai

Raqiya

Innocent

Vagabond


Befejezetlen:

Vinland Saga

Otoyomegatari

Berserk

Black Lagoon

2019. máj. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én a Pandora Hearts-ot ajánlanám.
2019. máj. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit értesz a dinamikus alatt?

Ha arra, hogy milyen effektíven van a panelekkel átadva a mozgás, az teljes mértékben a rajzoló tehetségén múlik.

Van ahol mintegy filmként pörög a szemed előtt, olyan jól van megoldva, más mangákban meg perceket kell töltened minden panelen mert nem áll össze hogy mi történik.


Szerintem Yusuke Murata ennek a koronázatlan királya, főleg mióta komolyabban használ digitális módszereket. Úgyhogy ha ez a szempont, nagyon tudom ajánlani a One Punch Man-t.


Ellenpéldának pl az Attack on Titan korai kötetei vagy a Blame, ahol a durva rajzolás nagyon a rovására megy a "filmszerűség"-nek. Vagy akár a Gantz, ahol szépek és részletesek a rajzok, de mégis rossz a fókusz, nem a megfelelő pillanatok vannak ábrázolva és így nem folyik össze.

2019. máj. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Otoyomegatarit elkezdtem, majd a többinek is utána nézek! Még küldhettek!
2019. máj. 20. 00:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Már ne haragudjon az egyik válaszoló, de a Vagabondnak még nincs vége.
2019. máj. 24. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6

Az író elvarrta azokat a szálakat, amiket el akart, ha jól tudom, nyilatkozott is már erről és nagyon nem úgy néz ki, hogy valaha vissza akar térni hozzá. Na most innentől számít az, hogy néhány adatbázis befejezetlennek jelöli?


A 7th Gardent is sok helyen futó sorozatnak tekintik, pedig a manga megromlott egészségi állapota miatt valószínűtlen, hogy valaha folytassák, a High School of the Dead szintén és ott az író már vagy fél évtizede meg is halt.

2019. máj. 24. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!