Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Trónok Harcában hogy hogy...

A Trónok Harcában hogy hogy megtudtak ölni egy sárkányt azzal a skorpió nevű fegyverrel?

Figyelt kérdés

A sorozat során, Drogont is nyakon lőtték olyannal, de kb olyan volt, számára, mint egy nagy fogpiszkáló.Rövid időre elveszítette az egyensúlyát.


Ellenben a másik sárkányt megölték vele.


A történetben többször utaltak rá,hogy a (kifejlett,felnőtt) sárkányok pikkelyei, bőre nagyon kemény és csak speciális,főleg mágikus fegyverrel lehet őket megölni, mint amilyen az éjkirály lándzsája volt.Mivel a sárkányok maguk is, egyfajta mágikus lények, a tűz, amit generálnak sem átlagos tűz.


2019. máj. 26. 13:49
 1/6 anonim válasza:
Rhaegal meg volt sérülve és elvileg emiatt lehetett kiütni. De szerintem csak meg akartak szabadulni tőle a sorozat végére. Amúgy én is elgondolkodtam ezen :D
2019. máj. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezt a sorozat készítői úgy magyarázták, hogy a hetedik évadban látott skorpió (amivel drogont meglőtték) fel lett turbózva mire a csatára került a sor.

A nyolcadik évad skorpiói ezért nagyobbak voltak és a nyíl amit kilőtt is tobább volt fejlesztve. Olyan nyíl volt aminek a feje a kilövés pillanatában szétnyílt és forgott. Nagyobb sérülés okozva.

2019. máj. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

A könyvekben a sárkányok csak a szemükön sebezhetőek, így eleve az is baromság, hogy egyáltalán meg tudták őket sebesíteni. Egy másik sárkány képes csak erre.


Elvileg egy dolog van még, amivel meg lehetne őket ölni és az a varsafából készült fegyver. Érdekes lett volna látni, ha Cersei Istenszemhez küld csapatokat (Qyburn tanácsára), hogy vágják ki a varsafákat és csináljanak belőlük muníciót a skorpióknak. Sokkal lore barátabb lett volna.

2019. máj. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Látszott is szerintem, hogy ezek nagyobbak voltak.
2019. máj. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Volt a könyvben is olyan esetben, hogy a dorneiak skorpióval öltek meg egy sárkányt.
2019. máj. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5. Annak a szemét találták el. 1000 csak 1 talált be. Nem olyan könnyen ölték meg, mint a sorozatban. Ezért mondtam, hogy csak a szeme sebezhető.

[link]

2019. máj. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!