Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Trónok harca alatt mennyi...

A Trónok harca alatt mennyi idő telt el? És az 5 könyv alatt?

Figyelt kérdés
Az első évad elejétől a 8. végéig hány év telt el? Akár évadokra, eseményekre lebontva is írhatjátok.

2019. jún. 17. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

A sorozatban több idő telik el, mivel a gyerekszínészek öregedéséhez kellett igazodni. Így azt mondanám, hogy kb 8-9 év telik el.


A könyveket nem olvastam, de úgy tudom azokban jóval kevesebb idő telik el.

2019. jún. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A sorozatban 9 év kb.

A könyvekben 3 év.

2019. jún. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet pontosan megmondani, mert közel se biztos, hogy a könyvben olyan sorrendben játszódnak végig az események, ahogy a fejezetek követik egymást.


A könyvben (Aegon érkezése után) 207-ben vagy 208-ban kezdődik a történet mikor az Őrség 3 tagja találkozik a Másokkal. Majd az 5. könyv 300-ban ér véget Kevan Lannister halálával/Jon megkéselésével vagy mással (ez említett nem egyértelmű sorrendtől függ). Tehát kb. 3 év.


Korábban egy lelkes olvasó elkezdett különböző dolgokat, apróbb részleteket összegyűjteni és azok alapján csinálni egy szerint helyes időbeni sorrendet: [link]

2019. jún. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nehéz megmondani, mert máskor kezdődik a sorozat és máskor a könyv. Pl: a könyvben Sansa 11, a sorozatban 13. Rickon 3, a sorozatban olyan 6-7 lehet, robb 14,sorozatban legalább 17nek mondanám. A sorozatban ránézésre 7-8 év, a könyvben talán 5.
2019. jún. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ami a könyveket illeti, egy pár 297 végén játszódó fejezetet leszámítva az első könyv 298-ban kezdődik, és ahol most tartunk, azaz az ötödik könyv végén, illetve a hatodik könyv elején, 300-ban járunk. Szóval összesen körülbelül 3 év telt el idáig. A könyvekben az idő múlása viszonylag jól mérhető, mert Martin egy csomó, apró utalást hint el a napok, napszakok változására, a hold pillanatnyi fázisára stb., amelyek alapján olyan komoly elemzések és táblázatok születhetnek, mint amilyet a #3-as válaszoló is linkelt egyet.


A sorozatnál én viszont feladtam az ilyen jellegű számításokat teljesen. Az első négy évad viszonylag pontosan követi az első három könyvet, az rendben van. Utána viszont az ötödik évad már eléggé összecsapott lett, a hatodiktól pedig ilyen szempontból teljesen értelmezhetetlenné válik az egész: összevissza száguldoznak meg teleportálnak a karakterek, nem ritkán egy karakter egy epizódon belül oda-vissza megjár egy teljes kontinensnyi távolságot, amíg a társa egy helyben áll, és várakozik. Szóval szerintem nem lehet megmondani, hogyan és mennyi idő telt el. Az persze biztos, hogy 3 évnél több, hiszen a sorozat túl halad az eddig megjelent öt könyvön, és a hátralévő kötetek eseményeit is feldolgozza nagyjából.


A könyvekre visszatérve, ehhez a témához még annyit érdemes hozzátenni, hogy Martin eredetileg azt tervezte, hogy a harmadik és a negyedik kötet között lesz egy ötéves szünet. Tehát a negyedik könyv öt évvel a harmadik befejezése után veszi fel a fonalat, amikorra a gyerekszereplők és a sárkányok is már felnőttek/megnőttek teljesen. Technikailag viszont végül nem tudta megvalósítani, pedig sokat küzdött vele, így aztán maradt a hagyományos megoldásnál, és a sztori ugyanonnan folytatódott tovább, ahol a harmadik könyvben abbamaradt. A ciklus pedig ezzel a korábban tervezett hatkötetesről hétkötetesre nőtt. (Bár én erősen kétlem, hogy két további kötettel be fogja tudni fejezni. Ha befejezi egyszer egyáltalán...)

2019. jún. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3. vagyok, kimaradt egy-egy "9"-es... :D 297/298
2019. jún. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!