Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A The Walking Dead mennyire...

A The Walking Dead mennyire valósághű? Több lenn

Figyelt kérdés

Tudom-tudom, zombik nem léteznek, viszont ha mégis léteznének, szerintem tényleg így történne, ahogy a Walking dead-ben láthatjuk.

Itt nincsenek szuperhősök, csak átlagemberek, akik túlélnek, és bizony meghalnak benne főszereplő egyének is.

DE viszont így is vannak benne színpadias részek, amik a való életben nem állnák meg a helyüket: pl: nincs idegösszeomlás, összeroskadás, ha valakinek megölik a hozzátartozóját, sír egyet, mérgesen néz, aztán másnap már ugyanolyan, ez a való életben nem így lenne ugyebár, hisz itt nincsenek zombik se, mégis mennyi a pszichés beteg ember. Ehhez kapcsolódik még, hogy az ember sok veszteséget elbír, de amit Rick kapott a sorozatban, azt már jó nehéz volna, ehhez képest Rick ugyanolyan mint a sorozat elején, nevetni is tud még, teljesen önmaga.

Az egyik fő unreális dolog még az, hogy a zombik még mindig "élnek", mozognak, hisz már rég el kellett volna rohadniuk, és akkor max a fejük mozogna a földön, de nem, még a teljes testük is mozog. Ez azért abszurd, mert sok jelenetben mutatják is, hogy húzzák a halottakat, és sokszor leszakadnak a végtagjaik közben, tehát tényleg elrothadtak az inak, izmok, így menni sem tudnának. Ráadásul a sorozat már 2010 óta megy, és 9 év alatt már nem szabadna létezni mozgó zombiknak...



2019. júl. 8. 14:20
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

KB semennyire nem valósághű.

Én pl már ott bukottnak tartom a dolgot hogy az ilyen lajhár béna zombik igázzák le az emberiséget, hagyjuk már... Mert még ha a "Z world war"-os zombik lennének akkor oké, aláírom, hogy összeomlasszák teljesen a társadalmat, pár másodperc alatt átváltozik a fertőzött ráadásul baromi gyorsak és erősek, azok ellen el tudom képzelni hogy tehetetlen legyen a hadsereg, de hogy ezek ellen... Egy kétméteres téglakerítésen nem tudnak átmenni :D ráadásul lomhák és könnyen elpusztíthatóak.

És ahogy írtad valóban 9 év alatt már bőven rohad annyit egy test hogy mozgásképtelen legyen, a télről nem is beszélve, amikor is megfagy az agyukban a víz és a kristályosodás teljesen működésképtelenné tenné az agyukat. Ami a lelki dolgot illeti, nos vannak erős lelkek akik túl tudják tenni magukat a dolgokon, ha van magasztosabb cél, az viszont nem igaz hogy nincs összeomlás, már az első évadban volt hogy inkább a gyors halált választották küzdés helyett, illet többször is lehet látni hogy emberek öngyilkosok lettek, csak nyilván nem a szereplők, de elő-elő kerül időnként egy két öngyilkos.

2019. júl. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Alapjáraton semmit nem jelentene az, hogy 9 éve megy a sorozat, mert a story nem feltétlen halad vele együtt.

De ettől függetlenül, mivel ugrottunk az időben az új évadban, így tény, hogy régóta megy a történet a sorozat idejében is.


Amúgy pedig tényleg nem így történne.

Egy az, hogy a koponyájukat úgy szúrják át és vágják el, mintha valami papír lenne.


A másik az, amit az előttem szóló is írt, hogy ezek a lomha zombik konkrétan nem veszélyesek. Felállsz egy magaslatra, ők jönnek a zajra és leszúrod az összeset... Kb ennyi lenne. De a sorozatban mindenki megbotlik, elesik, elejti a fegyverét, hirtelen odaérnek a zombik.. persze kellenek ilyenek is bele, hogy feszültséget teremtsenek, de teljesen szürreális.

Alapból, ha elkerítenének betonfalakkal falvakat vagy akár városokat, soha nem jutnának át rajta. Plusz lehetne vizes árkot építeni, amibe úgyis beleesnek. Aztán ugyanúgy élni mindenki tovább az életét, annyi különbséggel, hogy a falon túl zombik vannak.

2019. júl. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Nem az maga a veszély, hogy lomhák az élőholtak, hanem az, hogy ha valaki meghal komoly fejsérülés nélkül, akkor életre kell... vagy ha megharapnak valakit, akkor az nagy valószínűséggel belehal... alapból ez teszi veszélyessé a történetbeli világot.
2019. júl. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
még az is érdekes, mért walker-eknek (sétáló, járkáló) hívják őket, miért nem zombiknak? hisz mindenki úgy ismeri őket, egy közismert név, de még egyszer sem hangzott el a sorozatban...
2019. júl. 11. 20:47
 5/7 anonim ***** válasza:
23%

A TWD világában a zombi szó nem létezik. Nincsenek zombis filmek, Romero nem ilyen filmeket készített, hanem mit tudom én, rajzfilmeket. A zombis kultúra mint olyan, nem ismert, nem létezik, így a zombi szó sem ismert. Ezért nevezik többféleképpen is: járkálók, csoszogók, harapók, gyökerek, stb.


Azzal nem értek egyet, hogy Rick ugyanolyan, mint a sorozat elején.


SPOILER ALARM!!!!! SPOILER ALARM!!!!! SPOILER ALARM!!!!! SPOILER ALARM!!!!! SPOILER ALARM!!!!! SPOILER ALARM!!!!!


A második évad végén amikor megöli Shane-t, akkor az addig liberális, demokratikus Rick ki is jelenti, hogy mostantól nem szavazgatunk, az lesz amit ő mond, akinek meg nem tetszik, az mehet a p...csába. Ha viszont marad, kussol és bízzon benne. Nem ilyen szavakkal, de a lényeg ez. És itt kezdett el változni... Gyakorlatilag a kilépéséig Shane hideg, racionális énjét vette fel, aki a "cél szentesíti az eszközt" felfogásban hitt.


A Megváltók egyik helyőrségénél mikor mindenkit megöltek, de maradt egy ember, aki rá és Daryl-re lőtt, meggyőzte a Megváltó katonáját Rick, ha elmondja, hol van az .50 kaliberes Browning géppuska, életben hagyják, sőt, vihet egy kocsit is. Erre a szavát adja. csávó megadja magát, elmondja amit tud, Rick meg hidegvérrel lelövi, Daryl még lesett is egy nagyot, de nem tette szóvá.


Nos, az első évadbeli Rick tartotta volna a szavát, elengedte volna.


Most néztem újra a sorozatot, többször mutattak eléggé szétrohadt járkálót, valamelyik a fával gyakorlatilag összenőtt. Mellesleg: 7 milliárd ember. Ha Amerikát nézzük, legyen 320 milló vagy mennyi. Nem tudod felfogni, ez mennyi ember ténylegesen. Másrészt lehet tudni, hogy az emberek kisebbségben vannak, olvastam ilyen arányról, hogy 5000:1-hez.


Lassúak igaz, de tudjátok: nem tudják mi az, hogy zombi, az elején nem tudták mi ez, hogy terjed. A FTWD megmutatja. Nagy számban veszélyesek. Most hogy az alkotók bénán valósítják meg, azt ne írjátok a TWD világának számlájára. Engem nem a szivacsfejű walker szokott szavarni, hanem mikor a fegyver nem rúg vissza, és lehet látni, hogy súlytalan az egész. Aki fogott már pisztolyt, tudja, hogy mekkora súlya van. Az, ahogy Andrew Lincoln (Rick) néha imitálja a visszarúgást... 😀 Az a vicc kategória. A vállát használja forgópontnak, máskor a könyökét, a xsuklóját sose. A valóságban a csuklójában fordulna először felfelé a pisztoly, majd terjedne hátrébb a könyökre majd a vállra, de nem felfelé, hanem hátraütné.


Tele van ilyen hibákkal a sorozat. Más nem ott a sok autó. Ó, szívjuk le a benzint belőle, nem baj, hogy 2 éve áll. Nos, a benzinben van egy rakás adalékanyag, amik idővel kiválnak belőle, szétesik, megromlik a benzin és használhatatlan lesz. Ilyen apróságok 😀 De ha így nézed, ilyen szigorúan, akkor zavarjon már az is, hogy basszus, a hullák felkelnek benne! 😀


Rick pisztolyával

2019. júl. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
35%
Hogy került a végére a Rick pisztolyával szöveg... 🤔
2019. júl. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

utolsó előtti: ez volt aztán a részletes elemzés, thx! :D


Tehát ez egy alternatív világ, ahol más filmek, autók, hírességek stb vannak? Ezért nem ismerik a zombi szót? A sorozat asszem képregény alapján készült, abban van erről vmi?

2019. júl. 17. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!