Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Harry Potter : Ha egy legilime...

Harry Potter : Ha egy legilimentor belenéz egy másik nemzetiségű fejébe akkor tulajdonképpen nem tudja mire gondol?

Figyelt kérdés
Már elgondolkodtam azon vajon szavakat vagy képeket látnak - e ha belenéznek a fejedbe. A legendás állatok és megfigyelésük filmben volt egy jelenet amikor azt mondta a nő h britek gondolatát nehezebb kiolvasni a nyelvi különbségek miatt, de Pitonnál és Harrynél amikor bele néztek Harry és Voldemort fejébe képek jelentek meg. Nos?

2019. júl. 12. 17:54
 1/1 Réniá ***** válasza:
100%

Bonyolult, és kissé zavaros szerintem ez a téma.

A könyvekben nekem mindig is úgy tűnt, hogy képeket, eseményeket látnak és az ezzel járó beszélgetéseket hallják. Szóval szerintem, hogy ha egy legilimentor belenéz egy más nemzetiségű ember fejébe, akkor látja-tudja azt, hogy mire gondol, maximum nem érti a kimondott szavakat.

De ez egy összetett, bonyolult mágia ág.

"– Erre még neked is rég rá kellett volna jönnöd, Potter. A Sötét Nagyúr mesterien ért a legilimenciához...

– Az micsoda... tanár úr?

– Hozzáférés egy másik ember elméjében lakó érzésekhez és emlékekhez...

– Gondolatolvasás? – vágta rá Harry, legszörnyűbb gyanúját sejtve igazolódni.

– Nincs érzéked a finomságokhoz, Potter – susogta villogó szemmel Piton. – Többek között ezért vagy tökéletesen alkalmatlan a bájitalfőzés elsajátítására. Szünetet tartott, nyilván hogy kiélvezze a sértést, majd folytatta: – A gondolatolvasás nevetséges muglifogalom. Az elme nem könyv, amit kedvére lapozgathat és tanulmányozhat az ember. A gondolatok nincsenek felvésve a koponya falára, hogy a behatoló megszemlélhesse őket. Az elme összetett, sokrétegű dolog – legalábbis a legtöbb ember elméje az. – Piton szája gúnyos mosolyra görbült. – Mindazonáltal tény, hogy a legilimencia művelője a megfelelő feltételek mellett képes áldozata elméjének mélyébe hatolni, és értelmezni tudja az ott találtakat. A Sötét Nagyúr például szinte mindig rájön, ha valaki hazudik neki. Csak aki ért az okklumenciához, az tudja elzárni, hozzáférhetetlenné tenni a hazugságát cáfoló érzéseit és emlékeit, csak az tud a leleplezés veszélye nélkül valótlant állítani a Nagyúr előtt.

2019. júl. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!