Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Sudokuban mi a következő lépés?

Sudokuban mi a következő lépés?

Figyelt kérdés

Elakadtam egy nehezebb sudokuban, megnéztem egy sudoku megoldó programot, ami el is magyarázza, de most sem értem ezt a 15. lépést:

[link]

Valaki el tudja magyarázni?



2019. aug. 30. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
A "C3" oszlopot kell nézned. Ugye ha a 6-ost nem írta volna még bele, akkor látod hogy a "C3" oszlopból a hiányzó számok amiket még be kell írni, az a 6-os, a 4-es, és a 8-as. A 6-os azért kerül az "R8" sorába mert oda nem kerülhet se a 4-es se a 8-as, mert azok már be vannak írva az "R8C8" és az "R8C9"-be, és mivel ugyan abban a sorban ugyan az a szám többször nem szerepelhet ezért oda már csak a 6-os kerülhet.
2019. aug. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

mondjuk a 6-ost beírni c3-ba elég fa**ság, mivel a C2R8-ba épp úgy beírhatod a 6-ost jelenleg (vagy a C1R7-be) és akkor a C3 oszlopnál az R6 sorba kerül a 6-os.


Nem csak ennek nincs értelme, hanem sok másnak se, mit pl hogy szülte ki a C3R1 1-est, miközben az lehet C1R1 is, nincs ami letiltaná.


Lehet én vagyok hülye 6 évnyi sudoku után, de elég nagy értelmetlenségek vannak ebben a megoldó kulcsban.

2019. aug. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#2-es az úgy jött ki neki hogy a bal felső blokkba csak a felső sorba kerülhet az 1-es, és csak azért jobb oldalra, mert ha megnézed a bal középső blokkot, akkor ott is ugyebár vagy a bal vagy a jobb oldalra kerülhet csak az 1-es, mivel a középső függőleges sort már kifedi a bal alsó blokkban lévő 1-es. És a bal középső blokkban biztos hogy csak bal a bal függőleges sorba kerülhet az 1-es, mert a jobb függőleges sorba nem írható be mert ott már csak az R6C3 cella volt üres (gondolom) és az R6C6 cellában ott van az 1-es, ezért tuti hogy a bal középső blokkban csak bal oldalra kerülhet az 1-es vagy a C1R4-be vagy a C1R5-be, ami azt jelenti hogy a bal felső blokkban kizárásos alapon a jobb függőleges sorba írható csak az 1-es. Lehet hülyén fogalmaztam meg, de én valahogy így matekoztam ki.
2019. aug. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
R7C5 = 6
2022. jan. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!