Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Gamer lányok, mi a véleményete...

Gamer lányok, mi a véleményetek csak szerintem nem ennyire ritka jelenség ha egy lány játszik?

Figyelt kérdés
Régebben elég sokat játszottam és nagyon sokat foglalkoztam gamer jellegű tartalmakkal pl Újságok vagy online portálok. Észre vettem ,hogy a legtöbb szerencsétlen kocka mindig gamer csajt akar összeszedni. Erre általában a szokásos életvezetési tanácsok mellett az jön ,h nagyon kevés van. Viszont saját tapasztalatom szerint ha (bár sokkal kevesebbet játszom mint régebben) ha én bármilyen lány ismerősömnek (és nem feltétlenül barátnő) mondtam ,h esetleg próbáljunk ki valami játékot kb a legtöbb aki amúgy nem is szokott játszani örömmel odaült és majdnem mindenki talált valami játékot ami neki tetszett aztán volt ,hogy sokszor ez heti program lett. Ezen kívül anno középiskolában pár osztályban ezt megkérdeztem és a legtöbb lány azt mondta h szokott játszani de ezt minek reklámozza? (Szerintem amúgy a legtöbb kocka srác azért nem talál magának gamer lányt mert a gondolkodása erre van beszűkülve) Nektek mi a véleményetek? (Ha valaki akarja leirhatja privátban is ,hogy ne "ugorjanak rá" ) Ja és mielőtt valaki jönne ezt nem társkeresési célból írom ki.

2019. nov. 11. 23:20
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Én is játszom, de az én baráti körömben nem elterjedt, hogy játszanak a lányok. Szóval néha random összefutok lányokkal ha voice chatbe megszólalnak de ennyi. Én csak srácokkal játszom:)

21/L

2019. nov. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Az egész "gamer lány" dolog egy összeesküvés, valójában eme egyedek nem léteznek. Bárki, aki azt állítja, hogy ő az, vagy ismer ilyet, az az Ő érdeküket képviseli, és csak sietteti az új világrend eljövetelét. Csak az igazi gémerek nyugdíjra megtakarított pénzére pályáznak, holmi fürdővízzel kicsalva tőlük azt. WAKE UP SHEEPLE!!!
2019. nov. 12. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Tapasztalatból tudom mondani, hogy nagyon kevés lány játszik. Többségük inkább csak casual szinten simsezik hetente 1 órát. A való életben se volt egyetlen egy lány barátom sem, aki játszott volna bármilyen játékkal is. Vannak játékok, ahol nagyobb az esélye annak, hogy összefutsz lányokkal, mind mondjuk l4d és különféle mmok. Sokan nem is nagyon akarják felvállani a nemüket, érthető okokból. Én már egy egész könyvet írhatnék olyan emberek nevével, akik lánynak adták ki magukat, a steam profiljukon az állt, hogy ők lányok, ismerkedés elején azt állították, hogy lányok, aztán később bevallották, hogy ők csak lányak tettetik magukat, mert így egyszerűbb lányokkal barátkozni. Szóval én ma már alapból mindenkiről azt hiszem, hogy férfi, lehet a nickneved zsuzsika, nem érdekel.
2019. nov. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
42%

Gyerekkorom óta játszok, első találkozásom még DOS alatt futó játékok voltak, és a SEGA „tv játék”. 6 évesen kaptam meg az első gépemet, akkoriban ez nagy szó volt, nagyon ritka volt maga az, hogy egy családban PC legyen, nem, hogy a gyereknek saját. Na onnantól egyre jobban ráfüggtem, főleg miután megtanítottak torrentezni (ah régi szép idők, strong dc és még a jól működő site-ok). Javarészt single player játékokat játszottam, mert a barátaimnak nem volt gépük, de egyszer csak beszippantott az MMORPG. Nem túl ismert játékokkal játszottam, de bőven akadtak lányok, annak ellenére, hogy egyáltalán nem „lányos” témájuak voltak, mint pl a Sims. Ahogy én is, senki sem verte nagydobra, hogy lány. Nekem a legjobb játékbeli haverom 2 éven keresztül azt hitte, hogy fiú vagyok. A voice chatet kerültem, meg őszintén szólva, nem igényelte meg a játék, a chat egyszerűbb is volt. A karakter/acc neveim sem tükrözték mivoltomat. Stílusból egyébként egy lánynak könnyebb kikövetkeztetni, ki a lány játékos, és egyébként a lányok többsége nem szeret lányokkal játszani, sőt versenytársnak tekinti. Ez ilyen dominanciás dolog, hogy csak őket istenítsék a fiúk, ne más lányokat. Persze ez csak akkor áll fenn, ha köztudott, hogy kik lányok pl. a klánban. Voltak igen érdekes civakodások és sértődések, amikor új lány csatlakozott a társasághoz :D


De az akkori játékostársadalom teljesen más volt mint most. Az atom kockák általában leragadtak a wow, lol, metin és tsai-nál. (Egyébkén 4 lány az osztályomból játszott ezek egyikével...). A másik, hogy akkoriban szórakozásért játszottak az emberek, és nem ledarálták az adott játékot, hogy gyarapítsák gyűjteményüket, meg hogy villogjanak a 20k-s vadiúj megjelenésű játékokkal, ami még ráadásul szhar is. Tehát ide is szépen beette magát a fogyasztói társadalom, és ha nincs birtokodban a legújabb konfiguráció, AAA+-os játék, te nem vagy gamer. Ha nem vagy a cs go-ban legalább arany novás nem vagy gamer. Ha cod-ban nem vagy awp mester, te nem vagy gamer. Tehát a fogalma is kezd megváltozni. Ja, ha meg mondod, hogy benne voltál xy játék ranglistán a top 100-ban, nem hiszik el, ha nem vagy YouTuber vagy egyéb streamer, ahol közzétennéd a bizonyítékot. Itt rátérek a lányokra: kihasználták ezt az új generációs hülyeségeket, megláttak bennük a potenciált, és beálltak modellnek. Persze, hogy sok vállalat szponzorálja őket, mert tökéletes marketing alanyok, kelendőbbek mint egy pattanásos éppen most mutáló tinifiú. Megintcsak egy hamis képet vetítenek a társadalomnak, és persze, hogy a sok gamer kisfiú rájuk áll. Meglehet nézni a mai gamerkedéssel kapcsolatos anyagokat, médiát és rendezvényeket, a nők/lányok erotikát sugároznak cosplay néven. Tehát ugyanúgy csak tárgyak jó pénzért. Emlékszem, hogy a PlayIt is tele volt velük, már egy-kettőn épphogy volt „fehérnemű”. A sok buta kislány, meg azt hiszi, hogy ez a normális, nem csoda, hogy ribizliskednek... Tehát ugyanúgy a fiúknak való imponálás vesz nagyobb mértéket, és van aki csak ezért veszi fel a gamer stílust. Ahogy a rocker vagy még anno a punk és emo stílust. Nem hiába ismétlem a stílus szót.


Na persze, hogy ebből a normális játékosok nem kérnek, nem csoda, hogy mégjobban titkolják a lányok a játékos kilétüket. Azt kell, hogy mondjam, az idősebb generáció még normálisabban kezeli azt, hogy egy lánnyal/nővel van dolguk, mint a fiatalabbak, ahol pedig nagyobb a sűrűsége a női játékosoknak.


Egyébként chaten sokszor megkaptam, hogy biztos nem lehetek lány, hogy ennyire képbe vagyok ezzel meg azzal, amikor meg megbizonyosodott az illető arról, hogy lány vagyok, már kb. az esküvőt tervezgette...


A mai napig játszok, csak PC-ről áttértem konzolra, és újabban rpg-ket nyomok (jelenleg Fallout 3). Tehát ritkán van az, hogy multiba bonyolódom. De attól még létezem, hogy nincs „hírnevem” közösségi tereken.

2019. nov. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem köti le őket annyira, mint a fiúkat. Nem érzik úgy, hogy címkét kellene aggatniuk magukra, miszerint "GAMER VAGYOK". Néha játszanak, ugyanúgy, mint ahogy olvasnak, tévéznek vagy tornáznak. Csak egy időtöltés a sok közül. Ennyi.
2019. nov. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem sokkal jobb a helyzet, mint régebben volt. 7-8 éve rengeteget játszottam, akkoriban ritkaságnak számítottak a gamer lányok. Ma már ha nem is rengetegen, de sokkal többen játszanak.
2019. dec. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!