Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Jobban megéri az xbox, mint a ps?

Jobban megéri az xbox, mint a ps?

Figyelt kérdés
A kérdésre a válaszom szerintem igen, de kíváncsi vagyok más véleményére is. Az van, hogy nekem van 1 ps4 fat gépem, amit eltudok passzolni játékokkal együtt kb 80k-ba, gondolkodtam arra is, hogy veszek 1 prot, de ugyanakkor jobban utánajártam az xboxnak is, és azt vettem észre, hogy a felhasználóknak többet tud nyújtani játék terén a Box, mint a Ps. Miért mondom ezt? Mert boxon van egy olyan, hogy game pass, ea acces. (igaz ez van ps-en is) Kapsz több mint 100+ játékot, akár egy, vagy több hónapos előfizetésért, míg psen mivan? Előfizetsz ps+ra x hónapra, azt kapsz multihoz hozzáférést, meg havonta 2 játékot, míg boxon 4et. Hát kösz Sony :D Szerintem hiába nincsenek olyan jó exklúziv cimek boxra, mint psre, pl spider man, god of war, stb., de többet tud nyújtani a felhasználóinak a box. Legalábbis szerintem. Nektek mi a véleményetek erről? Ui: Ja, meg hát a kontroller, én inkább fifa játékos vagyok, és hát a ps kontrollertől undorodom, jobban mondva utálom :D a boxos sokkal jobb, még1x mondom, NEKEM :D köszi előre a választ/okat
2019. nov. 17. 08:06
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Ha kijátszottad, meguntad, vagy nem érdekelnek a PS exkluzív játékok, akkor jobb választás lehet az Xbox a jobb szolgáltatások miatt.
2019. nov. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Én is azt szoktam mondani, hogy már csak a Game Pass miatt is megéri Xboxot venni. Ha valaki rákattan a játékokra, tízezreket lehet vele spórolni.

Hogy mennyivel jobb az Xbox architektúrája a PS-nél, azt csak az tudja megmondani, aki mindkettőt aktívan használja. Néhány példa:

Az Xbox Live villámgyors. Ugyanazt a játékot töltöttük le -én Xboxra, a fiam PS4-re. Az enyém 20 perc alatt lejött, a fiam három órán keresztül szedte le. És még csak azt sem lehet mondani, hogy a megjelenés miatti nagy érdeklődés miatt lassulhatott be a PSN, mert fél éves játék volt.


Ha PS4-en rögzíteni akarok egy videót, vagy lőni egy screenshotot, a Share gomb megnyomása után várnom kell 5-10-30 másodpercet, hogy egyáltalán reagáljon a gép, aztán ha sikerült menteni a képet/videót, a gépemről feltölthetem Facebookra vagy Twitterre. Ha ne adj' Isten, máshová szeretném, be kell dugnom egy USB eszközt (pendrive, HDD) a PS4-be, és manuálisan átmásolni rá az adatot. Xbox One-nál mi van? Megnyomom a kontrolleren az Xbox gombot, majd az Y-t vagy az X-et, és a fotó/videó máris el van mentve, onnan tetszőleges helyre megoszthatom, akár egyenesen a OneDrive-fiókomba is. Vagy beszólok a headset-em mikrofonjába, hogy "Xbox, take a screenshot", vagy "Xbox, record this". Ennyi.


Az Xbox mindig a legoptimálisabb hálózati beállításokat használja, soha nem dobál le egy multiplayer meccs közepén, nem állítja át a NAT kapcsolatomat Open-ről Strict-re. Xboxon ha be akarok csatlakozni egy barátom játékába, öt másodperc múlva ott vagyok, PSN-en gyakran az azonos lobby-ban levő barátaimhoz is képtelen csatlakoztatni. És ez nem játékfüggő, mert szinte az összes multiplayer címnél ez van.


A kontrollerről ne is beszéljünk, aki szerint a PS4-es jobb minőségű, az saját magának is hazudik.

2019. nov. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Így van. Nem tud annyit nyújtani a felhasználóinak a ps, mint amennyire hypolják. Ellentétben a box-al. Viszont lenne még1 kérdésem, most lesz black friday pénteken, nemsokára pedig karácsony, le lesznek árazva a gépek, de inkább bundle-ösen éri meg megvenni. Megérné most megvenni az x-et a slim helyett, picit drágábban, vagy annak tudatában, hogy "nemsokára" (1-2 év múlva) megjelenik majd az új gép, inkább a slimet válasszam? Köszönöm előre a választ.
2019. nov. 17. 11:08
 4/10 anonim ***** válasza:
12%
Ha csak annyi a szempont, hogy több gagyi játékkal játszhatsz "ingeyn", akkor jobb a box. Persze, ps+szal is van évente kb 2 játék, ami ingyen azért megéri az árát, de ez alapján dönteni marhaság.
2019. nov. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
Gagyi játékok a GamePass-ban? Az igaz, hogy a világ létező összes műfajából szerepel cím (indie, AA, AAA egyaránt), illetve vannak pici játékok is, de aki azt mondja, hogy a GamePassban csak rossz játék van, illetve gagyi, az vagy elmebeteg, vagy a gaming nem neki való.
2019. nov. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
14%
Nem tudod kihasználni a Game Passt, nagyon nagy dealnek tűnik pedig lehúzás. Xbox Live Golddal 2 játékot kapsz és sose jókat, erre odafigyelnek. (Valóban 4-et de 2 xbox 360-os csak) 67 ezer újonnan a gép, 80 ezret senki se ad érte. Talán 60-at megkapsz abból meg One-s et kapsz. Ennyi az össz lehetőséget (hogy veszel helyette egy one-st)
2019. nov. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36%
Nekem mindig volt mind a 2 + PC és most is van. Nem érdeklek a fanboy harcok.
2019. nov. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
13%

Számomra a PS4. A legtöbb exkluzív cím ami mostanság került a piacra single playeres, ami számomra fontosabb, hogy egy tartalmasabb kampányt toljak végig. Amíg volt PS Plusom igazából nem is tudtam teljesen kihasználni, csak halmozódtak fel a játékok. Persze, akinek csak ez az élete, annak biztosan jobban megéri. Viszont PS Plus mellé jár extra discount egyes játékokra, ami nagyon jó, ráadásul szinte állandóan vannak leárazásai, ahol rengeteg nagykiadós játék szerepel. Összehasonlítva ezt az Xbox-hoz, jobb a PS marketingje. Nekem nem volt gondom a multizással sosem, pedig volt egy időszak amikor fos netre kényszerültem.


Ismételten számomra jobb a PS kontrollerje, mivel kisebb a kezem, kényelmesebb, az Xbox böhöm szerkezetétől fél óra alatt begörcsöl a kezem. Továbbá a 4 felülete jobban tetszik, könnyebben kiigazolódok rajta. A játékfelvevés meg alapból megy, tehát nem kell lemondanom arról, hogy jaj miért nem kapcsoltam be előbb. Azaz, ezt be lehet állítani, hogy folyamatosan rögzítsen. Továbbá volt jelenteni/panaszolni való dolgom, és reagáltak is rá, megköszönték a segítségemet. Jó, lehet mondani, hogy ez nem nagy dolog, de meglepett, ezt máshol még nem tapasztaltam.


Nekem eddig a Sony nem igazán okozott csalódást, csak a kontrollerei típus hibásak mint kiderült (Sony szervízes mondta)...


Viszont az előző generációs konzoljaim (2,3) vígan működnek a mai napig kontrollerestűl, míg más haveromnál az Xboxok már rég a kukában :) Nekem PS4 Slimem van, egy Fat-et még újonnan elpasszoltam. 2,5 éve van meg, kb. 0:24-ben megy streaming előfizetések miatt, és eddig (lekopogom) semmi baja nem volt. Kifagyni is csak a Fallout 4 alatt szokott, de az a Bethesda hozománya.


Azért egyszer, ha úgy állok anyagilag lehet hogy beszerzek egy Xboxot, de bőven nem fogom kihasználni, és igazából csak a Forza széria érdekel, mint exkluzivitás.


Amúgy meg kíváncsian várom a PS Now itthoni megjelenését, az azért elég jó szolgáltatásnak tűnik, és nem is vészes az ára annyi tartalomra.

2019. nov. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A ps now valószínű sose fog megjelenni itthon, legalábbis több helyen ezt olvasni. Ezért is jobban megérné (SZERINTEM) a box, mert ott van game pass, amiből lehet válogatni bőven, míg psen semmi nincs. Legalábbis nekem ez jött le eddig ps tulajként.
2019. nov. 18. 17:02
 10/10 anonim ***** válasza:
77%

Nem értem, aki gagyinak tartja a Game Pass-t nézze már meg milyen játékok vannak benne, sok fél évnél is fiatalabb cím, arról nem beszélve, hogy az MS játékai alapból belekerülnek. Ja mellékesen ha van mellé egy Win 10-es PC, akkor a Game Pass megy PC-re is akár potom pénzért.


Kontroller meg olyan dolog, hogy különbözőek vagyunk, mondjuk a 360 ( PC-hez használom ) illetve az One kontrollerje is jobban kézre áll valahogy mint a PS fél alul két kar, felül gombok kialakítás.

2019. nov. 19. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!