Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Megéri még PS4-et venni?

Megéri még PS4-et venni?

Figyelt kérdés

A barátomnak venném karácsonyra, viszont jövőre jön ki az új, bár még elég sokára. Megérné meglepni egy PS4 géppel, vagy már hamar elavulna? Én annyira nem értek ezekhez, azért kérdezem.


A másik kérdés, mi a különbség a Pro, a sima és a slim között? Van nagyobb lényegbeli, vagy mind futtatja ugyanazokat a játékokat?


Melyiket érné meg megvenni a leginkább?



2019. nov. 29. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


Röviden: megéri, de inkább a sima, ha az 5 vétele is esedékes lenne. (Szerintem)


Egy konzol nem avul el, mindig lesz rá igény. Mai napig jó áron lehet továbbadni régebbi generációs konzolokat, ha működnek.


A Pro erősebb egy kicsivel mint a Slim, több port van rajta, natív 4K-ban adja a képet. Ennyi, ha nincs 4k-s tévéd, és nem érdekel az a hú de jobb képi megjelenítés, akkor nem éri meg. A Slim is ugyanúgy elboldogul gond nélkül az újabb játékokkal. Tehát a Pro inkább csak marketing és a versenygés eredménye. Max, ha van vmi nagyon jó akció és kb. annyiért menne mint a Slim, akkor érné meg.

2019. nov. 30. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Olvastam én is valahol, hogy a slimben ugyanaz a hardver(?) van, mint a simában, szóval nem gyengébb.

Akkor szerintem semmiképpen sem a pro lesz, slimmel egészen jó csomagokat láttam, hogy több játék is van hozzá.


Mégegyszer köszönöm a választ

2019. nov. 30. 06:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Én még annyit hozzáfűznék, hogy a Pro azért jóval jobb. Nem feltétlenül csak marketing. Ha nincs UHD kijelződ akkor is jobb, mert vagy élsimitást használ vagy több fps-t ad (feltéve ha a játék kapott Pro támogatást). Ilyenkor tudod is váltani, hogy a látvány vagy a teljesítmény a fontosabb.

Példa: Bloodborne nem kapott utólag támogatást szóval ugyanúgy fog kinézni minden ps4 gépen.

Ezt nézd meg: https://www.youtube.com/watch?v=xepW3bAyeeI

Elég minimális az árkülönbség, szóval én mindenképpen a Pro-t venném. De ha az ár a lényeg akkor teljesen jó a slim is (simát ne vegyál, max használtan).

2019. nov. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A sima miért nem jó? Nem ugyanolyan, mint a slim?

Még egy kérdés, mindenképp 1T kéne, vsgy az 500Gb is elég?

2019. dec. 2. 19:08
 5/7 anonim ***** válasza:

A sima (fat) az elvaultabb mondhatni, és általában minél idősebb egy technikai cucc, annál nagyobb az esélye a problémáknak. Már ezek a konzolok nem arra szolgálnak, hogy kitartsanak melletted, hanem max az új generációig bírják ki. Nem úgy mint a PS1, és a PS2, ami a mai napig hibátlanul üzemel.

Az sem mindegy h melyik szériából származik, van olyan amelyik sorozathibás, vagy gyakoribb nála egy meghibásodás. Mellesleg ha jól tudom többet is fogyaszt a sima, és a Slimben már vannak finomítások. A másik, hogy a simákat általában a régi kontrollerrel adják. Arra kell figyelni, hogy Dualshock 4 V2-t kapj. De az a baj, hogy a Sony kontrollerei mind típus hibásak, az analóg karok gyakorta nem fukcionálnak rendesen (főleg a bal), és, az akksi nem vmi hosszúéletű. Jelenleg a harmadik kontrolleremet várom, hogy garanciálisan újat küldjenek.


Az, hogy hány gigás gépet vegyél az rajtad áll. Azt hiszem a PS-nél cserélhető a merevlemez akár SSD-re. Függ attól, hogy inkább Store-ból vennél-e játékokat hozzá, vagy lemezesen. De előbb utóbb a lemezes játékoknál is hiány lesz a helyből, mert a játék töredékét és a frissítéseket, dlc-ket a merevlemezre telepíti fel. Meg ha felveszed a játékot, akkor automatikusan a belső tárra menti.

Tehát én mindenképp az 1 terrásat venném meg.

2019. dec. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Oh, így már értek mindent. Nagyon szépek köszönöm

Akkor vagy egy Slim lesz 1terrásan, vagy Pro szintén 1 terrásban.

2019. dec. 2. 19:40
 7/7 kov74 ***** válasza:
már azóta lehet megvetted de én pont azért vettem meg a slim-et mert nemsokára kijön a PS5. azt tutira fogok venni és kéz alól ugyan de 55000-ért kaptam egy slimet. beleraktam egy Seagate BarraCuda 2.5 1TB-os hdd-t és ok a hely meg a sebetöltés is gyorsabb lett mert az alap hdd 8mbchace-s ez meg 128mb. 10másodperc a különbség egy ssd-hez képest. és nem került 68ezerbe mint az ssd. a ps5-ig kibírja.
2019. dec. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!