Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A videó játékok grafikájának...

A videó játékok grafikájának minősége mitől függ?!

Figyelt kérdés

Minden egyes videó játék tesztjében kifogásolják a grafika minőségét. De mitől függ az, hogy egy videó játéknak milyen minőségű lesz a grafikája?! Ez minek a függvénye?! Hát, a technikai feltételek adottak, nem?!


Szóval, az érdekelne, hogy a gyakorlatban, hogyan készül a grafika, a design az ilyen termékekben?! Mi határozza meg, mi maga a különbség a videó játékok grafikája között?!


Szuperszámítógépek kellenek hozzá s akiknek nincs rájuk elég pénze, az esélytelen minőséget alkotni?!


Mi számít egyáltalán jó grafikának?! Ezt az adott kor elvárásai határozzák meg?! De hát, a tesztekben évtizedek óta mindig lehúzzák a grafikákat, semmi nem tud elég jó lenni.



2020. jan. 29. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg meló jól kidolgozni a grafikát. A kiadó meg megszabja a határidőt amit tartani kell, ezért nem dolgozzák ki olyan részletesen mint lehetne.
2020. jan. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
? vagy ! válassz egyet kérlek.
2020. jan. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A grafika attól függ, hány poligonból építik fel a modelleket.

Az, hogy mennyit pakolnak össze függ az időtől, pénztől (hány embert lehet fizetni/bérelni, hogy 3D modelleket alkossanak, mennyi időd van rá, ráérnek 1 karakterrel 2-3 hetet foglalkozni vagy 2 nap alatt kell valami használhatót adni, és a többi), tapasztalattól (nem mindegy, hogy valaki 10 éve ezzel dolgozik vagy egy frissen végzett kezdő, akinek lövése nincs, hova nyúljon, mit csináljon, csak kiadják neki, "- Rajzolj, -Jó ba**od, de mit? - Oldd meg, te vagy a grafikus vagy mifa**om" szintű motivláó segítségek közepette), de a megfelelő optimalizálás sem árt, ha túl sok a csúcs gépek se bírják, ha túl kevés sírnak a mai vérpistikék "de olyan retró kinézetű".

Sokaknak nem is grafikával van gondjuk, mert a Crysis óta eléggé ellaposodott a grafika fejlődésének a kérdése, ugyanis elértük kb az élethűt/elfogadhatót a jelenlegi kor technológiájával (darabonként letervezett fűszálak is lehetnének, csak nem létezik olyan gép, ami tudja futtatni, még a NASA-nál se), sokkal inkább az elcsépeltségből, már a 100. játék pont ugyan olyan karakter kinézettel, pont ugyan úgy viselkedik, mint a többi más játékban az NPC ilyen kinézettel stb.

2020. jan. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Krisipoke ***** válasza:
65%

Előttem nagyjából elég jól összefoglalták, soktényezős a dolog.


Vagy nem foglalkoznak vele eleget, hogy jó textúrákat/modelleket alkossanak (ami pénz, idő, ember, vagy tehetség hiányában fordulhat elő), vagy ha esetleg nem jól kezelik, hogy az adott gép mit tud megjeleníteni és mozgatni, és túl sok mindent akarnak a képernyőre tenni, akkor lehet, hogy belassulna, szaggatna a játék, így előfordulhat, hogy mondjuk gyengébb minőségűre kell megcsinálni a modelleket, amiknek hiányosságai mondjuk messziről nem tűnnek fel, közelebbről már sokkal inkább. Ez utóbbi probléma manapság nem annyira jellemző egy 10-15 éve.


Az, hogy esetleg túl sötét a játék, nem látszik eléggé, aminek látszania kell, nincs harmóniában a színskála, természetellenesek vagy merevek az animációk, stb megint csak egy nagy probléma lehet. Vagy ha esetleg megpróbálnak egy bizonyos stílust megvalósítani (itt inkább a realisztikustól eltérő grafikai irányzatokra gondolok), de valahogy még sincs összhangban, az is lehet probléma.


Illetve sokan leszólják a retro, vagy retro jellegű játékokat, hogy milyen gagyik már, meg milyen rossz a grafikájuk (játékboltban dolgozom, sokszor hallottam már emberektől), de itt igazából csak az van a háttérben, hogy "ma már ennél sokkal jobbat is lehetne" meg "nem fotorealisztikus", tehát "miért játsszak ilyennel, amikor van szebb is". Véleményem szerint ez a lehető legrosszabb hozzáállás, és számomra a grafika messze a legkevésbé lényeges része egy játéknak. Ha 8-bites, de jó ötletek vannak benne, élvezet vele játszani, akkor az egy jó játék, ha viszont szinte megszólal, olyan kidolgozott a grafikája, viszont unalmas, nincsenek érdekes ötletei, vagy annyi más problémája van, ami miatt nem lesz vele élvezetes játszani, akkor az egy rossz játék.

2020. jan. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Maga a grafika elkészítésének folyamata sok tényezős. Ahogy előttem is említették tehetség és pénzfüggő elsősorban. Elméletben végtelen idő és pénz birtokában majdnem akárki tud kiváló grafikát készíteni, de mivel határidők vannak ezért tehetséggel sok idő pótolható.


Viszont a pozicionálás és konkurencia legalább annyira fontos. A pozicionálás rettenetesen sokrétű. Először is milyen árkategóriában indul a játék? Egy pár ezer forintos címtől nem vár senki annyit mint egy húsz vagy harmincezres játéktól. Nem véletlen, hogy az indie játékok nagy többsége vagy pixeles vagy elnagyolt-rajzos. Mert minél realisztikusabb a grafika annál jobban látszik ha vacak. Nem véletlen, hogy a régi 2Ds játékok sokkal jobban öregednek mint a korai 3Dsek. Mint amikor megnézel egy húsz éves rajzolt Disney filmet ami még mindig marha jó, aztán ránézel egy 10 éves három dimenziós animációs mozira és olyan mintha "baltával" faragták volna egy mai társához képest.


Bár az árkategória általában belövi a lehetséges játékstílust, de mégis az is számít miben versenyez a játék. Oldalnézetes mászkálós vagy teljes open wold? És itt jön be keményen a konkurencia, vagyis nagy címek amik hasonlóan ábrázolják a világot. Ha kijön egy GTA, Forza vagy FIFA akkor az letesz egy mércét amit minimum meg kell közelíteni ha akarsz valamit. végezetül pedig minél jobb géped van annál jobban észreveszed ha valami nem színvonalas, mert megszoktad a jót. Egy tesztelő aki minden játékot max grafikán lát egyből kiszúrja ha valami homályos, elnagyolt vagy csak szimplán gyengébb mint az átlag.

2020. jan. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!