Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Milyen ultrahangos tisztítófol...

HMD kérdése:

Milyen ultrahangos tisztítófolyadékkal lehet a leghatékonyabban, és az alkatrészek számára legkíméletesebben elmosni a Lego-kockákat?

Figyelt kérdés

Többféle speciális tisztítóadalék is létezik ultrahangos tisztítóhoz, én a fogprotézis-tisztítót vagy az univerzális tisztítót gondolnám legjobbnak, de nem tudom, hogy az ABS-hez, illetve gumihoz, meg egyéb műanyagokhoz, amiből a különböző Lego-elemek készülnek, megfelelne-e, tehát nem oldja, mattítja, színezi, vagy éppen fakítja a legókat.

Ugyanis próbáltam már pár éve elmosni, de barbár módon csapvizet használtam és mosogatószert, és így vízköves maradt a felülete (nem foltokban, hanem összefüggően kicsit matt, érdes, de nyilván a vízkőtől). Ráadásul akkor még nem volt ultrahangos tisztítóm, ezért csak a külsejét sikerült valahogy lemosni, de azt is csak kézzel, mert kefével nem akartam, hátha összekarcolná (ehhez nem is kell feltétlenül keményebbnek lenni a kefe sörtéjének a legónál). Tehát nem lett sokkal tisztább, de legalább vízköves is lett, úgyhogy sok értelme volt...

Viszont az ultrahangos tisztító + desztillált víz + valamilyen tisztítóadalék szerintem a legszakszerűbb technológia erre a feladatra, csak nem tudom, hogy pontosan milyen.

Egyébként a rezgéstől nem fognak szétkopni a kockák? Mármint egymás felületeit és sarkait nem fogják megkoptatni? Ezek ilyen "veterán" Lego készletek a 80-as, 90-es évekből, nem szeretném őket tönkretenni (meg amúgy sem, de így főleg).



2020. febr. 15. 14:03
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!