Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Sims 3 vagy Sims 4? Melyik a...

Sims 3 vagy Sims 4? Melyik a jobb és miért?

Figyelt kérdés

2020. márc. 21. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem Sims 3. Számomra a Sims 3 élvezetesebb, sokkal több dolog van benne. A Sims 4-et én viszonylag elég hamar megunom, de a Sims 3-ban jó pár hétig el tudok lenni egy családdal is. Olyan apró dolgok vannak a Sims 3-ban, amik lehet, hogy így elsőre nem is tűnnek fel, viszont a hiányuk már feltűnne. Ilyen például maga az autók. Meg az, hogy a tiniket meg lehet tanítani autót vezetni. Vagy a szülők kapnak egy két napos ingyenes utat, hogy a tinik csaphassanak bulit. De például ott az idősebbeknek a sétabot is a Sims 3-ban. Olyan apróságok, de még is annyira realisztikusabbá teszik a játékot. Vagy hogy a Sims 3-ban a tiniknek van szalagavató. Mindemellett a Sims 3-ban sokkal nagyobb a simek akarata. Mármint, a Sims 4-ben speciál nem sokszor tapasztalom azt, hogy két sim (akár egy pár, akár nem) elkezd csókolózni maguktól. Tudom, ezek olyan apróságoknak tűnnek, de szerintem sokat hozzáadnak a játék élményhez.


A sims 4-ben maga a házépítés jobb. Vagyis, nem is az, hogy jobb, de egyszerűbb. Viszont nekem maga a grafika eléggé mesebeli, nekem jobban bejön a Sims 3-as. Illetve a Sims 4 a Sims 3-hoz képest jó nagy pénzlehúzás, pl. a Sims 4-es vámpíros vagy a boszorkányos kiegészítő. Kész vicc. Kapsz egy új várost 4 vagy 5 telekkel... A Sims 4-ben van multitasking, vagyis hogy pl. egy sim tud egyszerre enni és közben beszélgetni másokkal. A sims 3-ban nincs ilyen. Mondjuk ez kinek jó, kinek nem. Emiatt sokszor van az, hogy egy csomó dolog ezer évig tart a Sims 4-ben, mert közben odajön valaki beszélgetni meg minden.


Igazából ami engem zavar a Sims 3-ban, az az, hogy ha elköltözöl egy másik városba, akkor törlődnek a kapcsolataid. Ez még nem is lenne akkora tragédia, de amikor vannak külön háztartásban élő családtagjaid, na akkor nem a legjobb. Meg persze a Sims 3-ban gyakoribbak a glitchek (nem tudom magyarul hogy hívják :D), de szerintem ez még belefér.


Egyébként én már jó pár éve játszom a Sims 3-al, de még most is van, amikor új dolgot veszek észre. A Sims 4-ben nem nagyon van ilyen. Ott mindig minden pont úgy megy, nincsenek akkora lehetőségek. Meg most jut eszembe, hogy a Sims 3-ban ott vannak a betörők vagy a behajtó. Apróságok, de még is.


Szóval úgy összességében, én max. az építést tudom szeretni a Sims 4-ben, de ezenkívül a Sims 4 játékélménye nagyon elmarad a Sims 3-étól. Úgy érzem, hogy a Sims 3-ban minden olyan felületes. Meg ugye a Sims 4-ben ugye sokan mondják, hogy ez az egész "parenting" rendszer tök jó (arra gondolok, hogy a gyerekek viselkedésétől is függ, hogy milyen jellemvonást kapnak... vagy pontosan már nem tudom hogy is volt, rég játszottam vele). Lehet, hogy a Sims 3-ban nem volt konkrétan ilyesmi, de számomra a Sims 4 ezen része is olyan felületesnek tűnik.


Na mindegy is. Remélem valamennyire értelmes a véleményem, egy kissé fáradt vagyok. Én a Sims 3-at preferálom, de kinek mi. :)

2020. márc. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is a sims 3-at mondanám ha nem kéne atomerőmű hozzá. De mivel nekem nincs atomerőművem(complete edition-hoz az kell 3-nál) ezért én a 4-re teszem a voksom, annak ellenére hogy teljes mértékben egyet értek az előttem szólóval. Hiába jobb a 3 ha nem megy rendesen a gépen.


Csak bemutatásnak:


Sims4 minden kieggel és max grafikán remekül fút a gépemen.


Sims 3 minden kieggel és max grafikán veri az 5-10 pfs szintet. xDD


Nem tudom ezt hogy hozták össze a fejlesztők de a Sims 4 jobban van optimalizálva mint a 3. része.

2020. márc. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Sokban segítettetek, főleg Te, #1. :)
2020. márc. 22. 10:50
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
Nekem a sims 4 jön be jobban, egyrészt tényleg jobban optimalizált, másrészt nekem jobban tetszik a grafika. Ha meg mégis valami változatosabbra vágyom, keresek modokat meg cc-ket :D A sims 3-ról ebből a szempontból nem tudok nyilatkozni, de a 4-hez rengeteg, rengeteg király mod van, amik nagyon sokat tesznek a játékélményhez. Mittudomén, van pl drog dealer mod, book of chaos, mc command centre (ezt lehet nem így hívják), zombi mod, meg gyakorlatilag bármi és akármi. Biztos vagyok benne hogy a 3-hoz is vannak ilyenek, akár az is lehet hogy sokat onnan hoztak át a 4-be, de tekintve hogy a 3 complete editiont 20fps alatt tudom csak futtatni, nem sok kedvem van modok után nézni 😅 Vagy úgy egyáltalán előszedni. Ha tényleg fullos géped van és megteheted, próbáld ki mindkettőt, de ha nincs, viszont felületesnek érzed a sims 4-et, ott a sims 2. Viccen kívül :D Gyári grafikával ugyan gusztustalan, de a játékélmény fenomenális, nagyon sok apróság van benne ami a 3-ban (sőt, van olyan is ami se a 3-ban, se a 4-ben nem található meg), és modokkal, cc-kel a grafikát is durván lehet javítani.
2020. márc. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

Sims 3


Magyar nyelvű, ez nem egy elhanyagolható szempont. Persze a 4-hez is van magyarítás, de verziószámot keresgélni meg a telepítéssel vacakolni, nekem nem érné meg.

Nyílt világú játék. Ez a legfontosabb előnye, gyakorlatilag egy betöltéssel ott vagy a városban, egy élő városban. Lehet mondani hogy a 4.-ben gyorsabban betölti magát a családot és szinte azonnal játszhatsz, de erre is van megoldás és úgy hívják hogy SSD. Komolyan SSD re kell telepíteni és a Sims 3 is baromi gyorsan betölt.

Közel sem kell atomerőmű a futtatásához. Egy lassan 12 éves játékról beszélünk, minden újabb konfiguráció elviszi. Egyrészt nem muszáj full hd felbontásban játszani a legmagasabb beállítások mellett. (És még így is szebb szerintem mint a 4.) Másrészt nem kell az összes kiegészítő sem, hogy fent legyen. Ami épp nem érdekel, azt kihagyod.

Sims 3-ban ha otthagysz egy családot, folytatják az életüket, simán előfordul hogy teljesen más lesz a környezet mikor visszatérsz. Persze ez sem olyan kiforrott, nem fognak elköltözni, nem vesznek új bútorokat és nem fogják átrendezni a házat sem. Persze még így is több mint a 4-ben, ha jól tudom ott nincs ilyen.


Szóval részemről mindenképpen a Sims 3!

2020. márc. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sims 4 sztem mert sokkal szebb a grafikája és jobban átlátható
2020. ápr. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!