Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Szerintetek az Oblivion vagy...

Szerintetek az Oblivion vagy a Skyrim a jobb az Elder Scrolls játék sorozatból?

Figyelt kérdés

Mi tetszett meg jobban az egyikben mint a másikban?


Nekem a főküldetés meg a sztori az jobban tetszett a Skyrim-ban mint az Oblivion-ban.


Azt nagyon furcsálltam, hogy a Skyrim-ban nem kell a fegyvereket, páncélt és hasonlókat javítani, mert nem rongálódtak meg a folyamatos használat során.


És hiányoltam a rang rendszert az Oblivion-ból. Nem tetszett, hogy pár küldetés után egyből Listener meg Arch-Mage a rangja a fő karakterünknek. Hogy nem volt több rang, ami változik a küldetések teljesítése során.



2020. jún. 20. 01:53
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Skyrim a jobb
2020. jún. 20. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Oblivion.


Van rendes karaterkészítés, nem csak választasz egy fajt és egy nemet azt jónapot. Van spell crafting, jobb az alap inventory, a játék kevésbé vezet pórázon.


A játék világa is sokkal inkább hihető és élő. A városok nagyobbak és van épkézláb iparuk, el lehet hinni, hogy itt az emberek megélnek. Mindenhol van general store, kovácsműhely, alchemy shop, legalább 2 fogadó, templom, guild hall a legális guildeknek és még több kisebb nagyobb üzlet, a városok rendelkeznek városfallal, stb.


Ezzel szemben Skyrimban egyik másik főbb város egy semmi kis falu. Morthalnak pl nincs fala, van egy darab fogaddója, egy alchemy shopja, egy fűrészmalma, meg halászat a mocsárban. Ennyi egy FŐVÁROS összes ipara. Meg is értem, hogy gazdasági válságban vannak. Na de az Oblivionban Bravil is gazdasági válságban volt és gyakorlatilag még Whiterunt is körbehugyozza, ami Skyrim gazdasági és kereskedelmi központja.

2020. jún. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Skyrim játékilag jobban letisztult és kezelhető még olyanoknak is akik nem játszanak egyáltalán, ezért lett ilyen népszerű.

Míg az Oblivion korának egyik formabontó darabja lett, a régi keményvonalas RPG elemek még bőven fellelhetőek benne, ami mára már kiveszett a játékokból.

Történetben inkább Oblivion, mint Skyrim, de világban pont fordítva. Játékmenetben is inkább az Oblivionra szavaznék, a Skyrimben legnehezebb fokozaton sincs semmi kihívás.

2020. jún. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%
Az Oblivion borzalmas szintlépési rendszere és a pocsék level scaling miatt a Skyrim nálam a nyerő.
2020. jún. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Változó, bár több időt töltöttem skyrimmal mint oblivionnal talán én is az oblivionra tenném a voksom, bár mind2 szerettem.

Ahogy az előző is mondja a városok kicsit, gagyik nincs meg az atmoszférájuk, az h a város öröknek se tudtak külön öltözetet csinálni hanem csak a színek vannak változtatva és fent északon a minusz 40 fokba is csak egy rövid ujjú kis vért van az embereken. Vagy pl vmi megtetszik egy épületbe és elakarnám lopni akkor megfogom elviszem egy olyan helyre ahol nem lát senki és akkor teszem zsebre az npc meg nem fog szólni érte, szemben az oblivionnal ahol már az arrébb vitelért is vergődnek ha jól emlékszem és ezekből a kis apróságokból jön össze sok ami miatt gyengébbre sikerült. Hiányoltam én is h nem tom megnézni h egy frakciónál milyen rankba vagyok, meg igazából nem is volt rank. Meg ahogy mondták oblivionba még több rpg elem van. Skyrimnek talán a térképe az ami jobb tetszik, nagyobb, választékosabb időjárás igaz a hideg vhogy nem jött át nekem, de sok sok móddal pöpecre lehet fejleszteni.

2020. jún. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem mindkettőnek megvannak a maga jó oldalai, én épp manapság játszogatok ismét az Oblivionnal. Egyszer jóformán újra is ekzdtem, mert úgy voltam vele, na akkor keményvonalas RPG, harcos leszek, nem trükközök a fejlődéssel. De aztán be kellett látnom, hogy így ha csak nem dolgozok rá direkt, az életbe nem lépek szintet, pedig az azért nem árt, mivel minden skálázódik vele, pár deadric shrine is szinthez van pl kötve.
2020. jún. 21. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 pappgr ***** válasza:
44%
Kevés megosztottabb kérdést tudtál volna feltenni. Személy függő az egész. Én személy szerint skyrim-re szavazok főleg mert az volt az első ES amivel játszottam, de teljes mértékben megértem aki oblivion-ra vagy morrowind-re szavaz. Sok szempontból jobbak.
2020. jún. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
78%

Mindketto nagyon jo

volt, nagyon sokaig

"sajnos" FarCry -kra raszogtam es azokban sokkal szabadabbnak tunik minden, meg latvanyosabb a sokfele legyilkolas, jarmuvek, allatok


nem tudok jatek idot mondani de mindkettovel eveken at jatszottam, ahogy utana FarCry -kkal...

2020. nov. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
34%
Skyrim the best
2022. márc. 19. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!