Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mi értelme van a ps exclusive...

Mi értelme van a ps exclusive oknak?

Figyelt kérdés

Mármint nincs bajom a psel se az xboxal(mert ugye gondolom ott is van) csak nem értem hogy miért nem könnyebb kiadni minden platformon a játékokat.


Válaszokat előre is köszönöm



2020. júl. 17. 22:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

"legfeljebb megjelenéskor szokott lenni pár ezer forint eltérés"


#9 Szóval mégis drágábbak a játékok? Legalább gondold végig amit írsz mielőtt lepontozol. És akkor még az online játék előfizetést és a gyártók saját Storeinak árait nem is vettem figyelembe. Az Overwatch 40 dolláros áron jelent meg PCre, konzolra csak 60 dollárért volt kapható. Nem egyedi eset. Hiába veszel egy konzolt relatíve olcsón, ha évente ki kell fizetned egy játék árát Xbox Goldra vagy Playstation Plusra. De ez mindig is így működött. Az emberek döntő többsége exkluzívokért vesz gépet hanem a kényelemért. És bizony a gyártók be is szedik a hasznukat mindenen. A gépet még olcsón megkapod aztán fizess prémium árat mindenért.

2020. júl. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
47%
Igen, annyit írtam, hogy megjelenéskor olcsóbb. De utána már nem. Az RDR 2 15k volt most valamelyik online boltban akciósan PC-re, amit a Gamestar olyan szöveggel posztolt, hogy "Van aprótok". Ezzel szemben PS4-en már jó ideje 8k szokott lenni akciósan, De például a GTA V is olcsóbb PS4-re (gondolom Xbox-ra is, nagyjából egy árak szoktak lenni). Múltkor a 12 éves GTA IV 3k volt Steam-en, PS3-ra is ennyi szokott lenni. Nem a teljes árat kell nézni PS Store-on, hanem a kedvezményes árakat. Azaz évi 13 500 forint (mert akciósan, annyi a PS Plus, de idén 12 500-ért vettem) szerintem nem olyan sok tekintve, hogy jó játékok járnak az előfizetés mellé és cserébe nincs rommá hekkelve a multi.
2020. júl. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

#12 Természetesen a hivatalos árakat nézem elsősorban nem a használtat meg az utólagosat, mert az mindig mesterséges tényezőktől függ. Például az RDR 2 éves játék konzolon, míg csak egy éves PCn és nincs megtörve tehát nem kell, hogy olcsó legyen mert aki akarja meg kell vennie.


Sőt 300Ftért egy hónapra végigviheted Xbox Game Passban. Ettől még nem 300Ft az ára, főleg ha nem évekkel később akarsz játszani vele.

2020. júl. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

amúgy és? mi köze az exkluzívitásnak mi hol olcsóbb, drágább?

akarsz vele játszani?

vedd meg a vasat

2020. júl. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
65%

#13 Én meg azt az árat nézem, amit ténylegesen fizetni kell érte. :D Azért mert te hülyén nézed az árakat, nem a konzolokat kell lehúzni.


Az Xbox Game Pass teljesen más. Csak néhány hónapig van benne a játék, ami az RDR 2-ben esetében kb csak egy demót jelent. Nem értem miért kell az ilyeneket idekeverni. Az RDR 2-őt 8k környékén tudod megvenni PS4-re és kb havonta akciós, nem kell trükközni semmit és örökre a tiéd lesz. Ezek tények. Ha te ezt nem tudod elfogadni az a te problémád, de akkor ne hozd fel negatívumként, hogy konzolon drágábbak a játékok.

2020. júl. 22. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

#15 Az RDR2t Game Passban végigvittem, kimaxoltam már rég. Az egyetlen játék ami csak négy hónapig volt GPben az a GTAV. Az összes többi kb 1 évig van benne. Ha ez neked demó időszak akkor nem tudom meddig tart végigvinni egy játékot. Azért kevertem ide, mert Te azzal érvelsz, hogy dehát egy két éves játékot meg lehet kapni olcsóbban. Igen lehet,de ettől még az eredeti ára nem változik. Ugyanis akkor ezzel az erővel akkor 300Ft Game Passban és akkor Xboxon a legolcsóbb minden és marha aki máshol vásárol.


Én a játék normális árát nézem nem a két évvel későbbi akciós/használt mittudoménmilyet. Az az amit ténylegesen fizetni kell érte amikor megjelenik. Amikor az eladások jó része történik. Ezzel az erővel akkor nincsenek is hatvan dolláros játékok csak 10 mert Te csak akkor veszed meg.

2020. júl. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
65%

#15, #16

mindig azt kell nézni ami alátámasztja az igazunkat

a pc masterrrace szerint drága a játék konzolra

főleg hogy warez sincs


én pl. az rdr2 special editiont 28k-ert vettem

szerintem én nyertem!

egyébként meg megérte, a mai napig tolom az onlinet


szóval még mindig nem ertem mi köze az exkluzívitásnak az árhoz

2020. júl. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
47%
Most megnéztem az új árakat. Far Cry 6 egy ezressel olcsóbb PC-re, az új Star Wars ugyanannyi, az új F1 5k-val olcsóbb, de ugye ismerjük a Codemasters-t, az ilyen jelentős eltérések ritkák. Az RDR 2 ugyannyi volt minden platformon. Ha van is néha pár ezer forint eltérés összeségében még mindig olcsóbb a konzol, mint a PC.
2020. júl. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!