Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Sakk. Ebből a játékállásból...

Sakk. Ebből a játékállásból ki jönne ki jobban?

Figyelt kérdés

[link]


Én léptem utoljára. Sötéttel voltam, legutolsó lépésem f3 volt. Innen nyerhettem volna? Vagy döntetlen lenne a játék? Vagy világos nyerhetne még?

Csak mert a huszár el van torlaszolva, és nekem meg volt a tervem hogyan léptessem be a gyalogot. Fehér nyerhetne még? Ha a fehér helyében kellene cselekedni, kinek mi lenne a legjobb ötlete? Leírná a további lépéséket? Ki miket lépett volna fehér helyében?



2020. aug. 22. 21:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Kivéve, ha a világos nem a rossz lépést választja, hanem a huszár e5-öt, amivel nyer.
2020. aug. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Baluba ***** válasza:

[link]


Fehér nyer. A legegyszerűbb a korábbi válaszokban már leírt Hd4, de Hf4 és He7 is nyer fehérrel. Minden más lépés után már sötét nyer, habár a távoli király miatt nem triviális, hogyan tudja egy vezérrel megfékezni a két gyalogot a király és ló támogatásában.

2020. aug. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Semmi esélyed sem lett volna sajnos. Ugyanis a királyod bőven kiesik az átváltozási negyzetből. Még csak oppozicióról sem beszélhetünk.. Fehér bármivel ütheti a gyalogot, akár huszárral is. Itt sötét semmiképp sem nyerhet.
2020. aug. 26. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ja, hogy fekete van közel az átváltozási mezőhöz! Akkor már mas a sztori.. akkor elég valószínű, hogy Te nyersz. Bár fehérnek összekötött szabad gyalogjai vannak, plusz egy huszár. Nem egyszerű végjáték. De Az azt szabad gyalogot már nem lehet megállítani. Fehér bármit lép, az a sötét gyalog be fog menni.
2020. aug. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Az a sötét gyalog megállíthatatlan! Fehér lép, bármit lép nem tudja megakadályozni. Hf4 nem jó, He4, Hd4+re nem is tudna lépni. Pl. Hf4-re f2 jönne. Igazából bármire f2 jönne. Azután meg bemegy a gyalog.
2020. aug. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Baluba ***** válasza:
13-14-15: A Hd4 valójában He5 akar lenni természetesen, ami egyértelműen nyer fehérrel, mert f2-re Hd3 sakk lenyeri a sötét gyalogot, ahogy már sok válasz leírta. De legalább a belinkelt tablebase elemzést megnézhetnéd, mielőtt butaságot írsz.
2020. aug. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!