Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mi a véleményetek az ilyen...

Mi a véleményetek az ilyen játékokról, és tudtok-e hasonlókat írni?

Figyelt kérdés

Pl: Detroit:become Human, Beyond: two souls, Life is strange, Heavy Rain.

Tehát az ilyen story alapú játékokra gondolok, ahol döntéséket kell hozni és hasonlók. Mi a véleményetek ezekről a játékokról, és tudtok-e hasonlót írni mint a fent említettek?

Meg egyébként akkor már arra is kíváncsi vagyok, ha kijátszottátok ezeket melyik tetszett nektek a legjobban, melyik sikerült legjobban szeirntetek?



2020. nov. 25. 19:56
A kérdező szavazást indított:
Detroit: become Human
Beyond: two souls
Life is strange
Heavy Rain
20 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Walking Dead
2020. nov. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Összes TellTale Games-es játék.

This War of Mine

2020. nov. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Alice Madness Returns, The Wolf Among Us, szerintem az Amnesia-nak is érdekes sztorija volt, Until Dawn, Outlast, Uncharted, Siren Blood Curse esetleg
2020. nov. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16%
Ezek nekem nem játékok, csak interaktív filmek.
2020. nov. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Há nekem a LIS és a BTS is nagyon odavágott, mind a kettő eléggé durva, nagyon izgalmas, nem tudok dönteni.


De ha szereted az olyanokat, amik nyomottak, erősek, jó a történetük és szereted a Visual Novelt, akkor a The Letter lehet leköt téged egy jóideig. (Horror)

2020. nov. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért az összes Telltale Games játékot nem ajánlom. Amik szerintem jók:

- The Walking Dead széria (Season One, 400 days DLC, Season Two, Michonne DLC, A New Frontier, The Final Season)

- The Wolf Among Us (készül a második évad!)

- Tales from the Borderlands (játékon ennyit nem röhögtem még mint ezen, egyszer mintha valahol olvastam, hogy ehhez is terveznek folytatást de most nem találom a cikket)


A Game of Thrones-hoz állítólag szükségeltetik valamiféle alaptudás is, de én nem láttam a sorozatot meg nem is érdekel az a világ így kimaradt, ezért nem mondom rá, hogy rossz, csak nem ismerem. Lehet majd egyszer kijátszom. Minecraft Story Mode... hagyjuk... Nem ismerem, de basszus erre energiát pazarolni... Batman, ez már érdekelne, csak hát elég ergya az angol tudásom, szükségem van magyar feliratra. Sok mindent megértek, de mikor nem értem a dolgot, eléggé széttördeli a játékmenetet az, hogy megállítom, elolvasom az angol szöveget, értelmezem, amit nem értek google translate. A Batman feliratot pedig a TaleHunters feliratkészítő csapat kaszálta.


Amikor jöttek a hírek, hogy a Telltale Games becsődölt, szomorú hír volt, mert tudtam, hogy a The Walking Dead utolsó évada éppen kiadás alatt van, és a négy epizódból kiadtak már kettőt. Így, hogy Clementine története meg nem került lezárásra, csonka történet az egész. Lehet ekézni a Telltale Games-t, hogy egy s.e.g.g.e.l. akartak megülni több lovat is egyszerre, emiatt technikaliag eléggé kifogásolható művek jöttek ki (pl. Batman hemzsegett a hibáktól, patchek javították), rossz marketing stratégia, meg a játékaik nem is igazi játékok, sőt, sok döntési helyzetben tökmindegy hogyan döntünk, de azért akit vonz ez a műfaj, az elfogadja ezt. Attól még a játékok történetei zseniálisak.


Nem véletlenül jelentkezett be több stúdió is, hogy átvennék a The Walking Dead-et, hogy befejeződhessen. Aztán jött Robert Kirkman (a TWD atyja), aki nem hagyta, hogy a rajongók elveszítsék Clementine-t, így összetrombitálta a Talltale-es embereket akik még elérhetőek voltak és finanszírozta a kiadást. Egyébként mikor becsődöltek, a voice actors már készen volt az utolsó két részhez is. Inkompetens volt a vezetőség, inkompetens döntéseket hoztak, lényegében ez volt a csőd oka.


Sajnáltam, hogy több projekt is kasza lett, Stranger Things (talán az Ubisoft vette át), The Wolf Among Us Season 2... Várj, hisz azt írtam, készül a második évad. Na ja, mert újból van Telltale Games, az eredeti arcok (azt hiszem) újból megalapították. Szóval azt a cliffhanger-t az első évad utolsó részének utolsó másodpercében végre feloldják! Remélem onnan fojtatják. :D Mai napig nem értem, hogy miért nem készült hozzá második évad hamarabb(ja de, mindig más címekkel foglalkoztak, párhuzamosan többel is...)


Amit még nem ismerek és várom a magyarítást, a Tell me why. Azok készítették, akik a Life is Strange-et, úgyhogy tudjuk mi vár ránk... Mindenki titkolja majd, hogy bőgött rajta. :D

https://www.youtube.com/watch?v=WY_92CJ0RQY&ab_channel=GameS..


Melyik tetszett és melyik sikerült a legjobban a felsoroltak közül?

Detroit Become Human: összetettségét nézve ez van technikailag a legjobban megvalósítva. Újrajátszhatósági szempontból abszolút első. Jól ki van dolgozva: Connor a "játékosabb" karakter, akivel hagyományosabb értelemben is játszani kell, Markus-ra igazi nehéz, a történetet érdemben befolyásoló döntések hárulnak, Kara pedig az a karakter, akinek a sorsa érzelmileg fog számítani neked, neki a dráma jutott.


Beyond Two Souls: Újrajátszhatósági szempontból nem kimagasló, de ami a legnagyobb hátránya, hogy a QTE-k következmények nélküliek. Van olyan benne, hogy ha egy gombot sem nyomsz meg akkor is átérsz a jeleneten. Úgy, hogy nem halsz meg. Csak másik bejátszás jön. Az irányítása fura, annyira, hogy mikor játszottam, volt kb. 1 hét kihagyás, kb. újra kellett tanulnom. Szokható amúgy és tök logikus, csak nem esik az ember kezére. De történetileg ott van. Ez menti meg nálam, ezzel kerül inkább pozitívba a mérleg nyelve.


Life is Strange: sokáig iskoláslány szimulátornak tituláltam. Aztán mikor "adjunk neki egy esélyt" jelleggel elkezdtem és megszólalt az elején Syd Matters-től a To all of you, teljesen elvarázsolt a hangulata. Ez kb. a játék 10. perce. Ez a játék kipurgálja a lelkedet rendesen. Nincs nagy újrajátszhatósági faktora, de ez kb. senkit nem érdekel, olyan hangulatot tud varázsolni sokadjára is. A Before the Storm is jó, személy szerint nekem jobban is tetszett (a BTS második része az egész Life is Strange gyöngyszeme), nem sokkal, de jobban tetszett. Mikor olvasod Chloe naplóját az elején és szól a zene a háttérben... azért átérzed, hogy a készítők mit akartak, mit is érez Chloe. A Farewell bónusz epizód pedig ugyanúgy kipurgálja a lelked, pedig pontosan tudod, mi fog történni.


Heavy Rain: nem ismerem, mert nincs PlayStation-om, PC-re ugyan kijött, de oda nem portolták a PS feliratot. De sokan dicsérték a sztoriját.


Egyet tudok érteni azokkal, akik azt írják, ezek nem is játékok hanem interaktív filmek inkább. Mert azok. De mégis, ez engem egyiknél sem zavar. Engem a történet jobban érdekel, mint egy sorozatnál, egy filmnél, könyvnél. Nem azért ülök le játszani, hogy minél több kill-em legyen, rekordot döntsek, bajnokságot, versenyt nyerjek. Abból a korszakból kinőttem már, nem ilyen élményeket várok. Ezek a narratív játékok pedig megadják azt az élményt amit keresek. A történetük miatt pedig szívesen előveszem őket újra meg újra is akár, és képesek beszippantani. Olyan mintha a kedvenc sorozatomat, filmemet nézném vagy könyvemet olvasnám újra.

2020. nov. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
Most komolyan? Megértem, hogy va mi tírni, de nem fáj az ujjad?😅 nekem simán görcsöt kapott volna...
2020. nov. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hatos válaszoló. Na ilyen egy normális válasz :D Jól kifejtetted
2020. nov. 27. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!