Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elkezdtem írni egy könyvet...

Elkezdtem írni egy könyvet (vagy valami olyasmit), mivel a barátaim nem alkalmasak erre, örülnék ha ti véleményeznétek. Szerintetek milyen lett?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez nem kérdés. Jó lenne, ha elmondanátok, hogy min lehetne (fogalmazásban) javítani stb... Egyébként még nincs kész. Link: [link]

2016. okt. 3. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Elég zavaró olvasni. Rossz szóhasználat, rosszul felépített mondatok. Úgy hangzik mintha valami fordítóval lett volna magyarra alakítva és elüt egy-egy kifejezés a mondattól.

Néhány kifejezés elég irritáló, meg a poénnak tűnő vicceskedő mondatokkal, belövi a nagyjából 12-14 éves korosztályt akinek ez a mindennapi szóhasználata és természetesnek veszi. Tele van tőmondatokkal és a párbeszédek is sokszor egyszavasak, és feleslegesek ("oksa" "zsír", "szemét", "kajak", "basszus" és még száz másik). Ahol a hosszú a mondat ott pedig teljesen érdektelen helykitöltő szövegek vannak (


Igekötőket az igével szarul használod pár helyen, pont fordítva írod mint ahogy kellene.

Nem fogom újraszámolni, de legalább 50-szer olvasható a "Greg" szó benne, sokszor egymást követően 3-4 mondatban is.


A történetről magáról nem mondok semmit, nekem érdektelen és olvashatatlan.

2016. okt. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes választ! Megteszek mindent, hogy javítsak rajta.
2016. okt. 4. 06:42
 3/7 anonim ***** válasza:
5%
Ne tedd ki ide ha nincs levédetve vag ymár kiadva mert remélhetőleg nem, de vannak olyan emberek akik ellopják
2016. okt. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem elég klisésnek tűnik maga a történet, és teljesen egyetértek az első válaszolóval.

15/L

2016. okt. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Huhh... ez nagyon rossz!

Sok a szóismétlés. A párbeszédek eléggé élettelenek. Sok a tőmondat, nincs köztük átmenet, és a környezetről valamint a szereplők külsejéről is alig tudni meg valamit. Emellett nagyon klissés, és több mint unalmas nyitány. Egy könyv első fejezetét úgy kell megírni, h az odaszegezze az olvasót, h ne akarja letenni a könyvet és olvassa tovább, érdekes legyen számára. Ez unalmas, elcsépelt, érdektelen. Nem baj az, ha suli tinisztorit akarsz írni, mert vannak erre vevők (lásd a sok SZJG és társai rajongót), de ne ezzel a jelenettel rajtolj.

2016. okt. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oké... csak annyi a gond, hogy ez nem ez tinisztori. Nem véletlen van a Sci-fi kategóriában.:(
2016. okt. 7. 01:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem, ez egy sci-fi környezetben bújtatott tinisztori. Olyan mint a Péntek 13. ami tinihorrornak rajtolt annó.
2016. okt. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!