Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A ps1-nek miben rejlik a...

Tamas3791 kérdése:

A ps1-nek miben rejlik a feltörése?

Figyelt kérdés

úgy értem ugye az eredeti lemezek írott fele fekete, viszont chippelés nélkül nem lehet lejátszani más lemezt?


úgy értem, hogy ha én kiírok, egy lemezt azt fel sem pörgeti, ezért arra gondoltam, hogy biztos a lemezben van a titok, nem véletlenül fekete


ez lehet? valahogy nem lehet "munkára" bírni :D ez csak egy gondolatmenet


tudom, hogy lehet chippeltetni, meg minden, de hogy az eredeti megoldás,

vagy esetleg van valami kód a lemezen amit beolvas és ha az megvan megy a játék?



2021. jan. 3. 22:31
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Van egy úgynevezett Wobble Groove az eredeti lemezeken, amit egy CD író nem tud megírni, mert ahhoz a lézernek le kéne térnie a kijelölt sávokról. Ennek a jelenlétét ellenőrzi a konzol és ha ott van, a játék indul. Ha kiiktatod a fedél kapcsolóját, meg tudod figyelni, hogy mikor végzi ezt az ellenőrzést a konzol. Ha egy eredeti lemezzel indítod, ellenőrizni fogja, majd ha az ellenőrzés és a játék indítása között kiveszed az eredeti lemezt és beteszel egy másolatot, el fogja indítani a másolt játékot. De csak saját felelősségre próbáld ki, mert a gyorsan forgó lemez menet közbeni kivétele kárt tehet benne.
2021. jan. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!