Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogyan fejlődjek rubik kockában?

Hogyan fejlődjek rubik kockában?

Figyelt kérdés
Kb egy év után újra elővettem a rubik kockát, és szeretnék végre sub 20 lenni, de valahogy nem sikerül 30 alá mennem. Tippek, hogy hogyan fejlődjek? Ja és a közeljövőben szeretném megtanulni a vakon kirakást is, az OP metódus tetszett, tippek hozzá?

2021. jan. 15. 09:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlással, sok-sok gyakorlással. Ami segíthet, ha félrerakod a stoppert, és egyenletes tempóval, szokásosnál lassabban rakod. Közben gyakorold azt, hogy nem azt nézed, amit épp oldasz meg, hanem már a következő darabkákat keresed (look-ahead). Illetve ha nem méred az időt, akkor csomó olyan dologra rá tudsz jönni, amire amúgy nem jönnél, hogy hogyan lehet hatékonyabb a megoldásod.


Így nem ismerve, hogy hogyan oldod meg, kb csak ennyit tudok javasolni. Ha látnék tőled pár példarakást, tudnék konkrétabb dolgot mondani. Pl hogy ne forgas annyira a kockát, alulra oldd meg a keresztet, hátra rakd az F2L párokat, amíg ott van üres hely, tanulj meg több variációt ugyanarra az F2L behejezésére, hogy ne kelljen annyit forgatnod a kockát, meg ilyenek. De nem tudom, hogy ezek közül mit csinálsz már és mit nem, így nem tudok konkrétabbat mondani.

2021. jan. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Gyakran szoktam azt csinálni, hogy nem mérem az időt, csak lassan, de tényleg lassan minden mozdulatot megfontolva, minnél kevesebb mozdulattal rakom ki a kockát. Yt-n szoktam példakirakásokat nézni gyorsabb kockásoktól, hogy a gondolkodásmenetet átvegyem.


A keresztet alulra csinálom, és igen, én is észrevettem, hogy sajnos sokszor fogok át f2l közbe, és sok forgatás az egészet kirakni de ezt próbálom algoritmusok tanulásával kiküszöbölni.


Régebben sokkal több OLL algoritmust tudtam, de sajna már elfelejtettem párat, így a 2 step OLL-t használom még. A look-ahead-et nehéz megszokni, de autóverseny szimulátorban is be kellett vetnem ezt a technikát, eleinte nem voltam képes úgy menni, de mostmár annyira megszoktam, hogy nem tudok máshogy menni, szóval remélem itt is menni fog.


Most az átlagom 32 mp, remélem napi 1-1,5 óra gyakorlással és pár új algoritmussal 1-2 hét alatt bemegyek 25 alá.

2021. jan. 15. 10:57
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon lelassult, amikor 30 mp alá értem, de főleg 25 alatt. Én sose tanultam meg az összes OLL-t, kb max 35-öt tudtam valaha. Így is sikerült a 11,10 mp, meg legjobb 5-ös átlag 16 mp körül volt, azaz nem feltétlenül kell megtanulni az összes OLL-t, persze a global avg-n határozottan segít, ha mindig a jót használod egyből.
2021. jan. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!