Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A magyar streamerek hogyan...

A magyar streamerek hogyan képesek megélni abból, amit mások csak munka után tudnak, tehát játszani? Hogy lehet ebből így megélni, szórakozásból? Nekik hogyan sikerülhetett amiről mások csak álmodnak?

Figyelt kérdés
Nekik hogyan sikerülhetett? Befolyás, pénz, hazugság vagy seggnyalás???
2021. jan. 19. 01:55
 1/6 A kérdező kommentje:
Érdekel minden meglátás, de CSAKIS A TÉMÁNÁL MARADVA!!!
2021. jan. 19. 01:57
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Lényegtelen hogy magyar, vagy külföldi. Addig még vannak emberek akik fizetnek neki azért a "tartalomért" amit közvetít, meg fog ebből élni.

Most mindegy hogy mi az amit streamel, legyen játék vagy egyéb más, van akinek ez tetszik és hajlandó érte havi 2-3 ezer forintot kiadni.

Ha azt vesszük hogy van 1000 ember aki így vélekedik, mindjárt össze is jön havi 1 milla.

Az más kérdés, hogy vannak egyes (magyar) streamerek akik azzal szereztek nézettséget és nem kevés pénzt, hogy alpári tahó stílusban beszélnek a liveok alatt.

Mondjuk ezt nem nevezném tartalomnak, viszont egyszerű nem túl művelt emberekből mindig is több van/volt/lesz. Ezek a streamerek pedig rájöttek hogy a káromkodás és kocsmai stílus kifizetődő, hisz megfogták ezt az egyszerű fizetőképes réteget.


A másik hogy egyfajta státusszimbólumnak számít ha valaki előfizet az adott csatornára.

Akkor ő már "valaki" lesz, nyilván mindenki látja a cseten hogy yx elő van fizetve, már is jön a: húú de menő én is ilyen menő akarok lenni, hogy tagja legyek ennek a cool közösségnek.

Leegyszerűsítve nagyjából ez a mozgatórugója az egésznek. Ha valaki felkapott lesz, bizonyos közegben menőnek számít ha nézed és kifizeted azt a pár ezret havonta.

Persze ilyenkor jönnek a szokásos dumával hogy "hát támogatni akarom". Ez részben nyilván önámítás, hisz ha annyira támogatni akarja akkor utal neki névtelenül pénzt.

Nem pedig előfizet xyz platformon, aminek a felét instant be is húzza a cég, és csak a másik fele (jobb esetben) jut el a streamerhez.

Mindezt úgy hogy az összes ember látja, meg fél képernyős alert mutatja hogy Lacika felsubolt HárdGémerJóska-ra.

Ezért beszéltem többek között a státusszimbólumról.


Abba meg ne menjünk hogy ki mit tart szórakoztatónak. A focit is nézik 1 milliárdan de jó ha a 0,00001%-aki nem csak nézi hanem rúgja is a bőrt.

Mégis emberek száz millióit képes leültetni a képernyők elé, mert szórakoztatónak tartják.

2021. jan. 19. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Az egyesnek 1000-ig igaza van. És ezt sokszor még meg tudják dobni a reklámok, pl samsung hirdetni akarja az új eseményét és megkér influencereket, hogy instán vagy face-en hirdessék, teszem azt 150 ezer forintért. Szóval simán meg lehet ebből élni, DE. Azért a streamerkedés/youtuberkedés nem annyi, hogy leülsz oda és játszol. Ha eladható akarsz maradni nem szabad bizonyos témákat felhoznod, figyelned kell a zenékre miket raksz be, naprakésznek kell lenned, folyamatosan a trendeket kell követned és azzal kell játszanod amivel tudsz bevételt szerezni (Persze, nem csak ezzel, de az esetek kb 90%-val ez van), értened kell a jogi dolgokhoz is picit, mivel a twitch az nagyon durván bannolgat, egy erős technikai oldala is van ennek, és ez már nem csak annyi, hogy bekapcsolod és közvetíted. Sokan 3 monitorral streamelnek.

Youtuberként meg ez még csak bonyolódik, de nem ez volt a kérdésed. A lényeg az, hogy az egy erős túlzás, hogy leülnek játszani és the end, jön a pénz. Ha tényleg ennyi lenne, mindenki ezt csinálná

2021. jan. 19. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%

Azért valljuk be itthon mint ahogy az esport is, nem dübörög. Egy-kettő olyan van aki szerintem lényeges pénzt kap belőle.

Amúgy kedvencem a friss csatorna, ahol jatszani sem tud a csaj/pasi és még alá irja info-ként, hogy xy vagyok és beleakartam kezdeni a streamelésbe, igy remélhetőleg a közeljövőben nem kell dolgoznom.. gratulálok, te is egy ingyenélő darab **** vagy.


De ők legalább közvetitenek/humoros némelyik, az influenszerekkel tudnék pár dolgot csinálni ami törvénybe ütköző mikor árulja a terméket ami olyan árakban van hogy eszméletlen...

2021. jan. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Elnézést attól, ha valaki steamer és olvassa az első bejegyzésem a kérdés alatt. Nem megsérteni akartam, csak nem értek ehhez a tevékenységhez. Átgondolatlanul írtam és már megbántam, sorry azoktól akik steamerkednek és a sértő leírást látják, bocsi, belátom tévedtem.
2021. jan. 21. 23:30
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az elején még öröm és hobbi, de után ugyanolyan kényszerérzetet ad, mint bármilyen más munka, főleg ha keveset kap havonta. Persze még mindig jobb, mint egy gyárban melózni, de mint tudjuk senkinek semmi nem jó és mindig jobbat akar.
2021. jan. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!