Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért nincsenek már olyan jó...

Miért nincsenek már olyan jó Xbox exkluzív címek, mint amiket a Sony csinált az utóbbi években?

Figyelt kérdés
Avagy már meg sem próbálja a Microsoft, elengedte, és inkább ebbe a Game pass vonalba tolja az energiát? Ha majd kapható lesz új konzol normálisan, szeretnék egyet. De megnéztem a Game pass kínálatát, tény, olcsó. De szinte egyik cím sem érdekel. Az ilyen lövöldözős, hentelős dolgok semennyire. Inkább a story alapú, gondolkodtatós játékokat szeretem. De a kérdés ott motoszkál bennem: mikor csúszott ennyire szét az Xbox játékok kínálata, hogy a Sony majdnem versenytárs nélkül lehet? Mit rontottak el, és van e innen visszaút?

2021. febr. 16. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

One időszakban valóban nem sok igazán kiemelkedő játékuk készült, de most már dolgoznak rajta. Már be van jelentve pár ígéretes cím náluk.

Egyébként a Sony játékai se annyira nagy durranások. Legtöbbje szép és jó, de 1 hónap után elfelejted. Ezt tapasztalatból mondom. Sokkal, de sokkal jobb játékok is vannak tőlük.

2021. febr. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Én sem értem a Sony exkluzívok iránti rajongást, számomra a legtöbb egy gyönyörű, de üres akciófilm megfelelője volt. De úgy vettem észre, a filmszerűség a nagyközönség számára mindig plusz pontokat jelent az értékelésnél.
2021. febr. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk számomra épp nem az ürességet jelentik a Sony címei. A Last of us olyan hatással volt rám, hogy hónapok után is keresem, hogyan értelmezhető jobban, más irányból, meta szinten. A Göd of War is hasonló, bár az személyesen nekem kevésbé tetszett mint a Last of us. Számomra az nemcsak az előző generáció, de a játékipar csúcsa is volt. Nemrég kijátszottam a Médiumot pc-n egyébként. No nem volt rossz, hasonlókra lenne szükség a Microsoft oldaláról, csak nyilván sokkal jobb minőségben.
2021. febr. 17. 01:59
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok:

Még 2018-ban vettem egy ps4 pro-t, hogy játszhassak az exkluzívokkal, mert mindenki az egekig magadztalta őket. Nem mondom, hogy a legjobb befektetésem volt az a konzol. 2020 januárjában el is adtam.

A last of us-ban csak a feléig tudtam eljutni szenvedve. Utána már úgy döntöttem, hogy inkább hagyom a fenébe, mert nem láttam semmi értelmét, hogy befejezzem. De tiszteletben tartom, hogy neked nagyon tetszett.

Uncharted 4 tetszett a legjobban talán. Abból még most is meg van pár jelenet, de történet hiányos. Talán a legszebb játék, amivel játszottam (de nem technikai oldalról nézve, bár elképesztően kidolgozott).

God of war (új) - ez is bitang jól néz ki, de már azt se tudom megmondani, hogy miről szólt.

Detroit become human - ez az egyetlen, ami 10/10, de már nem ps exkluzív.

Volt még pár játék, de ezek a főbb játékok.


Rám ezek a játékok gyakorolták a legnagyobb hatást: Life is Strange, The Witcher 1, Dragon age Origins, Deus ex 1.

2021. febr. 17. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nos, kaptam ajándékba Game Passot. Felraktam a Gearst, ultra grafika, mindent feltekertem. (Ilyen beállítással nem hiszem, hogy megy az Xbox). A látvány szép, nagyon szép. De a játék... Törlöm is majd le, nem én vagyok a célközönség. Maradok a pc+PS kombónál, ez ilyen, mások vagyunk. Nekem kell a sztori, a gondolkodás, a fejtörők, de elfogadom, ha valakinek meg az nem tetszik. De azon a vonalon is csinálni kéne a Mikinek valamit, mert ez nincs így jól.
2021. febr. 22. 19:52
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha hentelős játékot töltesz le ne várj fejtörőket...

Halo-kat mindenképp játszd végig, nekem nagy kedvencem. De minimum heroic fokozaton!

Amúgy én még mindig azt mondom, ha igazán jó játék kell, amit nem felejtesz el 2 hét múlva és nagy hatást gyakorol rád, akkor ne ragadj le a sony-nál! Látom, hogy pc+ps kombót írtál, szóval lehet ez nem neked, kérdezőnek, szól, csak egy tipp egy random olvasónak.

2021. febr. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ajándék lónak ugye nem nézzük a fogát. Megnéztem a listát, nagyon erősen épít a Halo játékokra, ami érthető, ezen a platformon ez az egyik húzó cím. De a Game pass felhozatal, nekem azt a kevés pénzt sem éri meg. Nem véletlenül nem vettem xbox-ot. Ez nem az én világom. A PS más, az sem éri el a pc minőséget, de jön a God of war és a Last of us, Horizon zero dawn, azok eladják a gépet még a pc tábornak is. De ízlések és pofonok tudom én. Nekem ez nem, másnak meg biztosan igen. Legyen verseny, húzzák egymást felfelé, ne kényelmesedjen bele a Sony a dolgokba. Bár az is meglehet, hogy a Microsoft elengedte a dolgot és azért van inkább a Game pass, mert belátják, hogy a AAA exkluzív címek esetében nem tudja felvenni a kesztyűt olyan rajongói táborral rendelkező játékokkal mint amik a Sony-nál akár évtizedek alatt felépültek.
2021. febr. 23. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!