Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hiába játszok sokat, nem...

Hiába játszok sokat, nem fejlődök sakkban, hogyan lesz valaki jobb?

Figyelt kérdés

Ahogy észrevettem, nem a játéktól, hanem nagyon sok tájékoztatót kell olvasni, videókat nézni, szó szerint tanulni a lépéseket. De mikor nagyon örültem, hogy egy jó nyitást begyakoroltam, kiderült, hogy a többség tudja a kivédését, és semmit sem ért. Gyakran érzem, hogy csak attól nyerek, mert az ellenfél figyelmetlenebb, mint én, ami nagy szó, mert én is az vagyok.

Hiába hozok össze egy nap 16 meccsen 10 győzelem, 1 döntetlent, az 1 döntetlen-5 vereség meccsein 3 játszmában is van olyan, hogy azért nem nyertem, mert bár az ellenfél rosszul lépett, csak azután vettem észre, hol tudom leütni a királynőjét/bástyáját, miután mást léptem helyette. A 10 győzelmem nem is részletezem, azok se a nagyságomról szóltak, hanem az ellen kilépett, vagy tényleg nagyon béna volt.

Chess.comon 1200-ról lesüllyedtem 508-ra, azóta feltornáztam magam 540 körülre, de hetek óta meg vagyok ragadva ezen a szinten.


2021. febr. 18. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:

hát én megfigyeltem hogy tényleg sok játékkal lehet csak fejlődni és úgy ha jó ellenfeled van ha te nem tudsz így fejlődni akkor sajna ennyi a max neked... igaz az alap lépések is fontosak avagy lépések tanulása (kezdő lépések) de utána ez már csak full logika és az fog veszteni aki előbb fárad el és hoz rossz döntést azaz hibázik

pl meg lehet figyelni két tökéletes gép játéknál a meccs döntetlen lesz! és igazából a 10-es gépet nem is tudod legyőzni max döntetlent! a 9-est már igen ha 10-es szinten játszol

2021. febr. 19. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem igaz a sokat hangoztatott mondás, hogy "a gyakorlás tökéletessé tesz". Minden embernek megvan egy limitje, ami fölé több ezer óra gyakorlássaé sem tud eljutni. Mások meg minimális gyakorlással túlszárnyalják ezt a szintet. A katonaságnál sokat sakkoztunk, volt közöttünk egy junior magyar sakkbajnok, akit rendszeresen elvert egy földbuta sofőr srác.
2021. febr. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Chess.comon tolom, és random kapod az ellenfeleket Dél-Amerikától Iránig, de pontszám alapján, tehát ha lesüllyedtél 540-re, akkor 520-570 közöttieket kapsz. A program szerint az a jó ellenfél, aki veled egyenrangú most épp vesztett pontok alapján, hát nem hülyeség, csak valahogy azt érzem, nem látok a pályán. Nézem a videókat, és az a legfontosabb az elemzőnek, hogy mik a nyitások, védekezések történelmi nevei. Oké, okos vagy, hogy betanultad, de nem ettől leszek jobb, hogy tudom, kiről nevezték el az adott lépést.

Vannak rejtvények, de azokba bele se merek menni, mert annyira bonyolultnak tűnnek, hogy nem biztos, hogy meg tudom oldani, hogy látom-e azt a 2-3 lépést, ami kell hozzá.

2021. febr. 19. 09:35
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia, én is ezt éreztem (részben ezétt is hagytam abba). 8 éve sakkoztam, és az utolsó 3-4 évben egyszerűen szinte semmit nem fejlődtem. Szinte mindig megyei bajnok voltam, voltam országos döntőn is 2x, de e szint fölé már nem nagyon jutottam. Lehet nekem ez volt az a limit amiről a #2 irt...
2021. febr. 20. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Megyei bajnokként messze voltál a sakkmesterségtől? Akkor hülyeség efféle vágyakat kergetnem, öreg is vagyok már hozzá a 11 éves nagymesterekhez képest, ha csak alkalmazással játszok, nem órát kattintgatva, lépéseket papíron írva egy fizikai versenyen. :D Mondjuk mikor általánosban levert egy sakkos osztálytársam, majd róla pár éve mondták sakkos ismerőseim, hogy nagyon béna, akkor az azért zavart.
2021. febr. 20. 09:20
 6/8 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy élvezd a játékot, mert az lenne a célja. Ha csak görcsölsz és frusztrálódsz miatta, akkor az nem játék.
2021. febr. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Élvezem, de az miért ne frusztrálhatna, ha nem veszek észre egyértelmű levételeket. Most a hülye indiai megköszönte, hogy nem vettem le a királynőjét, de csak azért, mert nem vettem észre. Hogy vesztek, az nem zavar vagy frusztrál, ha hülyéket lépve sikerül, az igen. Vagy ha olyan nyitással jön, aminek nem tudom a védekezését, de most pont sikerült rájönnöm, mert másnak próbáltam beadni, és láttam, mit lép rá, s megjegyeztem. Most épp borzasztókat lépve sikerült pattoltatnom magam, mert nem tudott futó-ló-királynővel mattot adni, addig léptetett, míg döntetlenre kihoztam, ennek örültem, hiába léptem előtte bénákat. Mondjuk vicces is volt a közepe, mikor a lóval sakkot adva leszedte a királynőmet, majd utána 2-3at lépve ugyanezt megcsináltam vele, tehát elszórakozok én.

Amúgy nem vagyok frusztrált, majd törlöm az alkalmazást, nem okozna problémát, de pont az van, hogy egyelőre szórakoztat. Viszont ezeket a nagy sakkmestereket nem értem, hogy életüket ráteszik, és a ranglistán csak huszadikok. Mit csinálhat Lékó, mióta abbahagyta? Pedig majdnem világbajnok is lett, bár ugye arra se volt esélye, pont mint a mostani huszadiknak.

2021. febr. 20. 09:55
 8/8 anonim ***** válasza:
7-es fogadd el ez a limited! Ha tenni akarsz ellene akkor ajánlom hogy vegyél be egy szóló cukrot félúton mert a sakk az első pár lépés tényleg taktika utána meg már csak koncentráció
2021. febr. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!