Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Melyik a realisztikusabb? Az...

Melyik a realisztikusabb? Az Assetto Corsa vagy az F1 2019?

Figyelt kérdés

F1-ezni szeretnék Xboxon kontrollerrel (tudom hogy nem valami realisztikus kontival, de legalább akkor a játék legyen az)

Mert akkor azt tolnám inkább



2021. máj. 31. 18:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Az F1-nek köze sincs a realisztikussághoz, az AC-t viszont nem ismerem.
2021. máj. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 zol56 ***** válasza:

Szerintem mindkét játéknak megvan a rajongótábora.


Assetto Corsa vagy F1 2019?

Szerintem F1 2019.


Assetto Corsa Competizione vagy F1 2019?

Szerintem Assetto Corsa Competizione.


Ez csak meglátás kérdése.

Próbáltam mindhármat, mára az Assetto Corsa Competizione maradt.


Ja és kontrollerrel nem annyira reális.

2021. máj. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Kontrollerrel egyik sem, egyébként az ac. Viszont ha f1ezni szeretnél akkor inkább az f1et vedd meg. Ac úgy a jó ha van liga ahol mész másokkal, van akivel játsz.

Egyedül, folyamatosan javítgatni a saját idődet, setupokat próbálgatni, ez is élvezetes tud lenni, de azért kevesebb embernek jön be. Az ai meg az f1 gamekben jobb mint az ac-ban.


Összegezve:

Ha online versenyeznél real playerek ellen és fixen megvan a liga is akkor ac. Ha offline ai ellen mennél néha egy-két online versenyt és csak az f1 ami érdekel akkor F1 2020 (vagy megvárod a 21-et, 19 ugyanannyi mint a 20 (allkeyshopon nézegesd))

2021. máj. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Assetto Corsa és a Competizione is szimulátor, míg az F1 nem és nem is törekedik erre. Mindezen felül mindkét játékban van egy különleges opció, ez pedig az egér irányítás. Annyi a lényeg, hogy egérrel kormányzol és billentyűvel adod a gázt és fékezel (persze ha szeretnéd az egér gombokra is kirakhatod ezt, de annak nincs sok értelme, mert egérmozgás közben nehezebb lesz nyomkodni). Teljes mértékben helytáll assist on beállításokkal szinte minden autóval, csak rá kell érezni. Ha teheted próbálj rá! Ha azt érzed, hogy nem érzed, akkor pedig ne add fel ez a lényeg, mert menni fog. Sokan játszák így, hiszen normálisan tudsz kanyarodni ha ráérzel majd és az sokkal többet ér ilyen szempontból, mint mondjuk hogy a gázt mennyire vezéreled jól! Ha esetleg gyakorolnál előtte, akkor ajánlom (ha megvan) az Euro Truck Simulator 2 vagy American Truck Simulator-t, abban is van ilyen opció, esetleg régebbi sim-ek közül Race07 vagy GTR2, esetleg az ingyenes verzióval is rendelkező Live for Speed. Vagy amit még tudok ajánlani, az 2007-ből ha hivatalos BMW M3 játék, mely az autó megjelenésekor ingyen lett játszható. BMW M3 Challege néven megtalálható a letöltője mai napig és mai gépeken is tökéletesen fut.Alábbi likről le tudod tölteni: [link]

Ez tökéletes lesz arra, hogy a durvább játékokra felkészülj, de mégis meg fog tanítani vezetni! Ha majd sikerül valamelyikkel próbálkozni, akkor írj ide a témába, vagy ha gondod lenne, kíváncsi vagyok! :D

2021. jún. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

#4-es: a kérdező XBox-on játszik, szóval az egér+billentyűzet kombó nem biztos, hogy fog működni (kevés játék támogatja), és pl. az ETS2 nem érhető el (sajnos).


Kérdező: bármelyiket is próbálod, kontrollerrel egyik sem lesz igazán kezes, de ha jól emlékszem valamelyik F1 és az Asetto is elérhető a GamePass-ban, próbáld ki mindkettőt, aztán vedd meg, amelyik tetszik/jobban kézre áll.

2021. jún. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

5-ös

Na igen azért írtam ezt így le neki, mert a leírásából és a TAG-ből sem feltétlen egyértelmű, hogy most neki konzolja is van-e, vagy csak kontroller a lényeg....


Kérdező:

De ha konzolos a dolog, akkor ahogy #5-ös te is írod a kérdezőnek a Gamepass tartalmazza az Assetto-t, bár nem lesz jó élmény szerintem...bár igazából egyik sem ad giga mega jó élményt kontrollerrel sajnos!

2021. jún. 2. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Hát azért kontrollerrel még mindig jobb, mint egérrel bohóckodni. :D
2021. jún. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

7-es

Mért lenne bohóckodás...15+ éve is már volt játék, amiben benne volt ez a mechanika irányítás gyanánt, nem véletlen van mai napig is, mert nagyszerű! Jó párat tudnék mondani, bár nem csodálkozom, hogy ezt írod, van aki konkrétan elképzelni sem tudta az egészet, mert soha sem gondolt bele és még külön rákérdezett nálam korábban, hogy mégis hogy, nem értette a lényeget...pedig az egeret minden másodpercben használják a PC tulajok :D. Aztán megfogta, kipróbálta, begyakorolta és azóta ahol lehet úgy megy, nem vicc! Ha egy pillanatra elgondolkodsz rajta: Az egér mozgásával a kormányt tökéletesen tudod mozgatni a kocsiban, nem bonyolultabb, mint egy FPS játék, persze sokkal több koncentrációt igényel és kocsifüggő is, de kéznél lévő eszköz, így praktikus! Csak rá kell érezni, bár lehet mondani, hogy az apróbb mozgásokra az egér minősége, mármint a jobb minőségű nagyobb segítség, de egy olcsóbb sem fog rossz élményt adni, ha eleve a programot kezelni megtanulod és még az egér kordinációd is javul majd más játékokban ettől! Az ilyen apró mozgást pedig soha a büdös életbe nem követed le kontrollerrel olyan pontosan, ahogy kellene. A gáz és a fék nem megfelelő adagolását pedig az ABS és a TC rásegítés kiváltja. Én AC-ben részt vettem egy mondhatni félig amatőr félig haladó ligában. A többség kormányos volt és sok-sok különböző ember között a bajnokság változatos alakulásán felül végül a 2. lettem a bajnokságban úgy, hogy minimálisakat állítottam a kocsin, tehát nem vagyok setup mester (bár mondjuk annyi féle állítási opció nem is akadt feltétlen, amihez hozzá kellett nyúlni). Kocsi ráadásul mod volt és talán lehet nem is a legbarátibb. Oda tudtam érni, mert tudtam kezelni, tudtam mikor kb mi történik és ismertem a programot. Ennyi a lényeg. Teljesen hétköznapi és király, szimulátorokban meg pláne, legyen az AC vagy ACC, hiszen mindnél a kormányzás számít igazán, az pedig sokkal jobban kivitelezhető.

2021. jún. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Az egeres irányítás ikonikus példája az Indianapolis 500 (32 éve!). El sem tudtam volna képzelni másként.. jaj, de szerettem azt a játékot :-)
2021. jún. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Forza Horizon/Motorsport!
2021. jún. 6. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!