Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Melyik a realisztikusabb? Az...

Melyik a realisztikusabb? Az Assetto Corsa vagy az F1 2019?

Figyelt kérdés

F1-ezni szeretnék Xboxon kontrollerrel (tudom hogy nem valami realisztikus kontival, de legalább akkor a játék legyen az)

Mert akkor azt tolnám inkább



2021. máj. 31. 18:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Azoknak meg végképp nincs köze a realisztikussághoz. :D
2021. jún. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

10-es

Ha kontrolleres játékra írtad a Horizon igen, a Motorsport nem.

Ha realisztikusságra, akkor meg végképp nem. Semmi köze nincs még a motorsportnak sem hozzá attól, hogy egy két dolgot nehezebb benne csinálni, mint a Horizonban.

2021. jún. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
A Horizon 4 és a Motorsport 7 gondoltam jobbnak grafika és realisztikusság szempontból, a tömeg és a gyorsulás szemléltetése miatt! Meg úgy minden miatt!++
2021. jún. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

13

Valóban?

Csak mert akkor kiábrándító választ kell hogy adjak. Azon kívül hogy néhány eleme a motorsportnak mondhatni komolyabb egyáltalán, még csak a 15 évvel ezelőtti szimuláció közelében sincs, Horizon meg pláne nincs. Ezek mind főként szórakoztatni készültek és a cégnek sincs tapasztalata szimuláció készítésével és nem is céljuk ez semmilyen mértékben. A motorsport elnevezés és a játék is csak egy nehezítés, de minden arról szól, hogy aki a tényleges simhez gyenge, az el tudja hinni magáról Horizon köntösben, hogy jó...meg hát átcsábít egymás mellől rajongókat a kettő játék.

Nem viccből írom egyébként! Csupán elég rég benne vagyok a témában. Grafika mindenkinek szíve joga, de tény hozzátesz, bár egy ACC és egy AC is nagyon szép, de mai napig vannak például 15 éves játékok, amik helytállóak! Viszont a tömeg és a gyorsulás szemléltetésénél nem egészen értem, hogy mire gondolsz, miből látod, mi az a tényező halmaz, ami ezt mondja neked?

Egyébként napjaink szimulátorai tudásuk és szimulációjuk szerint a következően néznek ki:

1. iRacing és Assetto Corsa Competizione

3. rFactor 2

4. Assetto Corsa

5. Automobilista 1 (rFactor 1 továbbfejlesztett változata)

6. Raceroom

2021. jún. 7. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nincs az a milliárdos fejlesztőcsoport, amelyik nem tudna egy autót lemásolni tökéletesen!
2021. jún. 7. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%
Számomra ezek a játékok egy frissen sütött pitének vannak álcázva amivel csak jól laksz de nem tudod végig vinni vele a napot, mert hiányzik az energia belőle! A Forza alatt még egyszer sem mondtam hogy ez rosszul működik, vagy hogy ez miért nem jobb!
2021. jún. 7. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nincs az a milliárdos fejlesztőcsapat aki ne tudna lemodellezni egy valós mozgást, de van az a fejlesztő csapat akinek nem érdeke. A forza közelében nincsen egy receroomnak vagy ac-nek szimuláció terén, nem is ugyanazt a közönséget célozzák. Ac rr rf ezek mind hard-core szimulátorosoknak vannak, de legalább olyan playereknek akik kormánnyal, pedállal játszanak, hogy megkapják a legélethűbb élményt a játéktól. Ezzel szemben a forzák mind arcade játékok, szélesebb célközönségnek, kontrollerrel, billentyűzettel is simán boldogulni lehet bennük, és még a játék is viszonylag élvezhető marad.
2021. jún. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

#15

Akkor csak mondok egy egyszerű példát: Adok neked néhány milliárdot: Le tudod programozni? Nem! Ez ugyan az, hiába programozók, az nem jelenti, hogy mindenhez értenek. Itt nem csak a kódokkal kell tisztában lenni, hanem a tényleges fizika törvényével, ezen kívül kapnak adatokat a csapatoktól a gumigyártótól és minden egyébtől és ezt kell normálisan összegyúrni. Had ne mondjam, ez sem úgy megy, hogy programozó vagyok, tehát meg tudom csinálni. Erre külön emberek vannak, akik a fizikát csinálják, nem átlag programozó, egy mezei emberkének főleg manapság ez már nem könnyű, bár sose volt.


#16

Nem teljesen értem az "energia" szóhasználatot! Ezzel arra gondolsz, hogy minden kocsinak 300+-al kellene mennie hegyen völgyön át és az egy boldogító érzés, szabadság érzés? Hát a motorsport sajnos nem erről szól, valóság sem, ott kő keményen vezetned kell. Ott nem durrog akkor és úgy az autó ahogy szeretnéd, csicsás bodykit és custom felni sincs, csak a számítások alapján lemodellezett tökéletes versenygép, amit vezetned kell úgy hogy te légy a legjobb a fizikai modellt és a valós logikát teljes mértékben kihasználva...mert hát működik az is, ellentétben más játékokkal, ahol néhol van de minek kategóriásak a beállítások. Mindamellett ha te ezért a "szálló" érzetért szereted a forzát, hogy elhiheted milyen király vagy, akkor te szimplán nem szereted a szimulátort és a valós élményt, nem nyűgöz le, hogy "szinte" azt megkaphatod, amit más csak milliókból hosszú évek után és nagyjából átélheted, azt amit csak kevesen a valódi versenyzést, téged inkább a szórakozás érdekel. Ezzel nincs gond, mert a maga kategóriájában egy Forza Horizon nagyszerű, de korábban említett címekhez semmilyen szinten nincs köze a grafikán kívül és nem is célja, mert ha közük lenne, akkor például te nem játszanál vele, ami nekik pénzkiesés lenne és közösségvesztés.

2021. jún. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom hány kitalált pályát tudsz a Motorsport 7-ből felsorolni ami miatt elfogadnám hogy az nem egy verseny szimulátor és hány autót ami nem úgy működik mint a való életben?
2021. jún. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

#19

Nem rosszból, de te tényleg azt hiszed, hogy én át akarlak verni vagy mi, azért vagyok itt? :D Komolyan elhiszed, hogy ez a heppem?

De csak hogy válaszoljak: Egyik autó és pálya szimulációja sem olyan, mint a többi játékban, főleg nem az AC,ACC,iRacing és rF2 téren! Nem célja a valóság visszaadása attól függetlenül, hogy nyilván minden kocsi más egymáshoz képest.

Egyébként sehol sem jegyzik szimulátor szinten a FM7-et, még a GYÁRTÓ sem annak szánja, ellentétben a többi felsorolttal, amivel eSport bajnokságok is mennek, valamint valós pilóták gyakorolnak! Ennek te magad is könnyedén utána nézhetsz és ha kicsit is komolyan érdekel a válasz (remélem), akkor utána is fogsz, mert nem vagy képben a tényekkel, ami nem gond persze, csak azért mert te annak hiszed ne mond csak azért is azt, hogy az is az, mert fals! Járj utána, lehet jobban jársz majd, mert olyat is megismersz, ami tetszik majd a jövőben is neked!

Egyébként ha egy virtuális skálán az iRacing/ACC a 100, akkor a FM7 50 kb.

[link]

[link]

2021. jún. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!