Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Szerintetek is ront a Life is...

Szerintetek is ront a Life is Strange sztorijan az idoutazas?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a sztori fokuszpontja pont az idoutazas, DE szerintem egy ilyen jellegu jatekba nem valo.

Ha visszatekerjuk az idot akkor elveszik a dontesunk ertelme hiszen azonnal latjuk hogy a dontesunk rossz kihatassal van a dolgokra (kiveve ha mar tul messze mentunk a sztoriban).

Ha pl. elutetjuk a kutyat akkor egybol tudjuk korrigalni is igy logikusan nincs ertelme megnezni hogy mi tortenik ha meghal.

Viszont van mikor az irok okosan hasznaltak ezt az kepesseget.



2021. júl. 6. 15:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem mondanám hogy ront, mivel ha a story ugyanígy maradna csak időutazás nélkül akkor gyakorlatilag nem lenne story mivel Chloe-t a játék első 10 percében lelőnék. Nyilván lehet korrigálni az ilyen kisebb dolgokat, de az hogy most valaki javítja és mégsem ütteti el a kutyát nem nagyon befolyásolja a játék kimenetelét. Az egész az időutazásra és annak következményeire épül, pont mint a 2. részben a dolgok mozgatására. A második részben mondjuk nincs olyan nagy szerepe a képességnek mint az elsőben, de egyik rész sem lenne igazán Life Is Strange ezek nélkül. Az első rész végén story vége ugyanaz a döntés, nem befolyásolják a kisebb dolgok míg a másodikban szerepe van annak is hogy az egész játék alatt hogyan cselekedtél bizonyos helyzetekben. Szerintem pont ezért nem ront rajta mivel a végén ezek egyáltalán nem számítanak. Ha ezek alapján lenne egy jó meg egy rossz ending akkor értelmetlen lenne mivel kb mindenki a jó endinget kapná, aki nem direkt a rosszat akarta kijátszani.
2021. júl. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igy van, de nekem pont az is ront a dolgokon hogy mindegy milyen donteseket hozunk mert vagy megsemisul a varos vagy minden ugy marad ahogy volt kiveve Chloe meghal es nincs kepessegunk tobbe.

Amugy eszembe jutott hogy a Last of us Vege is hasonlo dilemaval szembesiti a foszereplot. Vagy megmented azt aki fontos neked es hagsz masokat meghallni vagy felaldozod ot.

2021. júl. 6. 16:00
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem pont az időutazás az egész alapja (a hatalom illúziója), ez adja az érzelmi ütést. Saját értelmezésem szerint a játék fő mindani valója az elengedés és, hogy nem tudjuk a történéseket irányítani/befolyásolni. A vége is ez. El kell engedni Chloét és megmenteni a várost vagy fordítva. Mind a kettőben el kell engedni valamit és a másik dolog csak úgy történik, mindegy, hogy mennyit szenvedtél érte, hogy ne úgy legyen.
2021. aug. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azt ertem hogy ez egy erdekes uzenet, de legalabb egy masfajta jatek lenne. Nem egy olyan ahol valasztani kell ket alternativa kozott, mert lehet tudni hogy mi lesz rossz dontes es mi nem ami kivesz a jatekbol vilagabol.
2021. aug. 24. 21:06
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazság szerint nem tudod, hogy melyik a rossz és jó döntés, mert a fontos döntések több epizód után derülnek ki. A többi meg nem lényeges döntés. És most tekintsünk el attól, hogy hogyan végződik a játék.
2021. aug. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Altalaban Max utal ra es raadasul pl. mikor feldobod Nathan-t az igazgatonal egybol kiderul hogy az igazgato le van zsirozva es vissza lehet tekerni odaog hogy nem mondasz semmit.

Az egyik fontos dolog az mikor van lehetoseged probalj meg Kate-el beszelni es segiteni neki mert az a szal tenyleg tobb epizodon keresztul megy es ha jol csinaltuk a dolgokat nem ugrik le, de a legtobb valasztas eredmenye azonnal kiderul.

2021. aug. 25. 09:22
 7/11 anonim ***** válasza:
Max csak egy lehetőséget mond, például később az is kiderült, hogy az igazgató nem egy balfék.
2021. aug. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
megvesztegethető balfék*
2021. aug. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mar igazabol 3 eve nem jatszottam, annyira emlekszem az igazgato kapcsan hogy nem tetszik neki ha elmondod hogy Nate vagyverrel jarkal.
2021. aug. 25. 09:42
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs jó vagy rossz döntés, csak döntések vannak amiknek következményeik lesznek. Illetve, honnan nézve rossz döntés? Fontos a nézőpont. Pont ezért nincs klasszikus jó illetve rossz döntés. Kapásból nem jut eszembe egy se, ami "rossz". Pl. a roncstelepen Max rálőjön Frank-re vagy sem. Ha megteszi, nyilván fekete pont Frank-nél, de kiderül, hogy már nem volt lőszer a pisztolyban, szóval nem folyik vér. Nem húzod meg a ravaszt? Frank kiröhög, elviszi a pisztolyt és Chloé se túl boldog. A pisztoly hiánya meg akkor a védtelenség érzetét adja, mert TUDOD, hogy Nathan simán lelő egy embert, ha úgy adódik.


Na, itt melyik a rossz döntés? Úgy gondolj bele, hogy nem ismered a cselekményt, az ok-okozati dolgokat.


Vagy ha felhozod példaként, Nathan felnyomása az igazgatónál. Ha megteszed és kilépsz a suli ajtaján, azonnal hívatják a srácot... Nem mondanám, hogy végtelenségig korrupt az igazgató. Ha nem nyomod fel, akkor meg... fogalmam sincs, ezt nem játszottam. 😀


Kate megmentése meg csak is a tetőn történteken múlik. Megmentheted úgy is, hogy tojtál rá - ha a szobában szétnéztél és figyeltél - és jó válaszokkal meggyőzöd. De simán leugrik, ha végig támogattad de troll válaszokat adsz neki, illetve semmitmondó közhelyeket. Teszteltem.

2021. aug. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!