Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Ez miért nem jó a sudoku-ban?

Ez miért nem jó a sudoku-ban?

Figyelt kérdés

[link]


Itt a 8-as miért nem jó? Én még kezdő vagyok, de ha jól tudom, akkor az oszlopban a sorban és a 3x3-as négyzetben nem szerepelhet a 8-as. Akkor meg miért rossz a pirossal jelölt szám?



2021. júl. 26. 09:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem a leírásodat, de ezért rossz:


Ha oda írod a nyolcast, akkor hová írod a kilencest? A két másik kockába nem lehet, hisz azok függőleges soraiban már van egy 9-es, kettő pedig semmiből sem lehet egy sorban.


Szemléltetésképp itt a megfejtés, de ezt csak akkor nézd meg ha kész vagy a sajátoddal: [link]

2021. júl. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm szépen, azóta lejátszottam pár játszmát, most már kezdek rutinos lenni, és értem már, hogy miért nem jó oda az a bizonyos 8-as :)


Köszönöm szépen a választ!

2021. júl. 26. 19:15
 3/3 anonim ***** válasza:
A sudokuban nem kifejezetten azt kell keresni, hogy hova tudsz beírni egy számot, hanem hogy hova nem, és kizárásos alapon meghatározni hogy mivel sehova máshova nem tudod írni, ezért oda kell.
2021. aug. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!