Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Milyen gépet vegyek csak...

Milyen gépet vegyek csak kifejezetten FIFÁhoz?

Figyelt kérdés

Régebben sokat jártunk a haverokkal fifázni, de nekem itthon sosem volt hozzá gépem. A 2008-as volt az utolsó még anno PC-n. Most a multi miatt venném meg főleg, de a karrier mód is érdekes lehet unalmas napokon.

Más játékok nem igazán kötnek le.

Az érdekelne, hogy milyen gép lenne jó és mi a különbség?

Xbox-ból ráadásul most van valami X meg S ezeket nem is értem annyira, meg PS5.

Pl. olyasmi érdekel, hogy ha online-ba játszok akkor a másik típusú ellen bedobhat vagy sem? ha nem akkor melyiken vannak többen, jobbak?


Eddig csak annyi közöm volt hozzá hogy kocsmákban haverokkal játszottunk, meg hogy focizok és nekem tök egyszerű az egész és jól ment. Persze egy 10 éves koreai gyerek biztos sz**rá verne benne, de valahol el kell kezdeni. És igazából ez érdekel az FPS, WoW meg az összes többi játék nem az én világom. Most meg van már lett úgy pénzem hogy akár a legrágább gépet is megvegyem alá. Hát miért ne?



2022. febr. 5. 18:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Ha csak a Fifa érdekel akkor vegyél egy Xbox Series X-et, aztán akár 4k TV-n is tolhatod. Árban 200 körül megkapod, ennyiből normális gépet meg nem raksz össze.
2022. febr. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az Xbox Series konzolok között az S és az X jelölés a teljesítménybeli különbséget jelenti. Az X az erősebb amit 4K felbontásra és az S a gyengébb amit 1080p-1440p felbontásra terveztek. Az X hiánycikk és 185e forint alapból (annyiért valószínűleg nem találsz ha találsz, mert minden kereskedő szeretne keresni a hiányon), az S bárhol kapható és 114e forint, de 107e-ért is látni gyakran. Az Xben emellett kétszer akkora tárhely van. Na most papíron az X éri meg jobban, de ha csak FIFA miatt vennél gépet gondold meg, hogy megéri-e a különbözetet.


Csak figyelmeztetésként mondom, hogy a mai konzolokon csak a F2P játékoknak ingyenes a multija. Ha bármilyen más játékot veszel (pl FIFA) és multizni szeretnél akkor kell, hogy legyen egy előfizetésed hozzá. Xboxon ez a Live Gold. Ez engedélyezi a multit minden játékban.


Végül pedig ha Xbox akkor érdemes ismerni a Game Pass előfizetést: [link]


Ez egy játékbérleti szolgáltatás ami folyamatosan frissülő 400-450 teljes játékhoz biztosít hozzáférést, első napos megjelenésekkel. Két szintje van, a drágábbhoz (4200Ft/hó) jár a Gold előfizetés is.

2022. febr. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azt megtudnátok mondani még, hogy milyen net kell hozzá?

Mert ahol én lakok nincs kiépítve minden hálózat.

Az simán megoldható, hogy pl. faternál letöltöm és a single-ben nyomom még így is, de nyilván azért jobb lenne multizni.

Nekem ilyen 2-5 mbit/s a netem.


Az már kicsit gáz lenne, mert ami internetszolgáltató fogható itt azon nincs tévé. Az ugye közös, de így csak akkor netet kéne, mert a tévét a többiek úgyis nézik. Szóval másik net + gamepass az már kicsit sok lenne.

2022. febr. 7. 17:26
 4/16 anonim ***** válasza:
Egy barátomnak 4mbites nete van. Tud multizni gond nélkül szinte minden játékban. Akkor van gond ha a "ping" magas vagyis akadozós a kapcsolat. Hangos chat is megy a játékban. Annyi csak hogy letölteni és játszani nem fogsz egyszerre tudni és persze vagy 2 nap mire lejön sok játék mert nagy méretűek. Az Xbox Series Sben NINCS lemezmeghajtó így oda csak digitálisan tudsz telepíteni, de sok mai játékhoz sok 10 GBos javítások vannak ha online akarsz játszani amúgy is.
2022. febr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
51%

Csak Fifához miért kéne Series konzol?

Fifához bőven elég az One is.

Nekem eszembe nem jutna a Series X-emre Fifát rakni, mikor az One S-em tökéletesen alkalmas rá.

2022. febr. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

#5

Leszámítva azt, hogy az One kifutó generáció és jobb teljesítményt kapsz a Seriesen eleve, a Fifa esetében már most is kijön a különbség: csak a Series változatban van az új Hypermotion [link] technológia. Ez még a PCsben sincs benne jelenleg.


Na most ha neked fontos a Fifa akkor valószínűleg érdekel, hogy a legjobb változatot játszd belőle. Még ha esetleg nem is akkor Seriesen van választásod, mert az One változat is fut rajta, Oneon viszont nem. Emellett az előző generációk számtalanszor bebizonyították, hogy amint elkezdenek terjedni az új gépek a régiek egy egyre inkább kicsontozott változatát kapják a játéknak. Ha a következő Fifában már nem lesz sztori mód (ami legelőször szoktak kivenni) akkor már eléggé nagy lesz a különbség miközben árban közel ugyanazt fizeted a régi mint az új játékért...


Összefoglalva a Series konzol nem csak jobb teljesítményt és extra funkciókat kínál, de biztosítja, hogy nem csak még 1 vagy 2 évre vettél konzolt.

2022. febr. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

"jobb teljesítményt kapsz a Seriesen"

Ez egyértelmű, de egy Fifa esetében ez miben merül ki? 2 fűszállal több van megjelenítve a pályán? Szebb annyival, hogy megérje több mint 2x annyit költeni?

Egy Horizon 5-öt egyértelműen Series X-en játszok, de azért a Fifa nem épp a grafikáról híres, így tökéletesen megy az One S-en is.

2022. febr. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ahogy az előbb is linkeltem a Hypermotion technológia csak Xbox Seriesen (és PS5ön) elérhető. Azt, hogy megéri-e neked kell eldöntened, de miért ne akarnád egy játékból a jobb változatot játszani azt nem tudom.
2022. febr. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Pl mert a One S-t 70 ezerért vettem, a Series X-et 185 ezerért, és a cél játék max akkor szebb az utóbbin, ha közvetlen a kijelző elött vizsgálod a pixeleket.
2022. febr. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Igazából nekem a grafika annyit nem számít, mert legutóbb a 2008-assal játszottam és ahhoz képest a One is óriási előrelépés. Inkább ami zavarna, hogy kiveszik a sztori módot és hogy nem adnak ki egy idő után játékokat.

Viszont kérdés mi az olcsóbb most venni egy One-t aztán mondjuk 5 év múlva seriest, vagy beruházni egy Seriesre aztán 10 évig nem is kell törődni azzal hogy milyen gépem legyen.

2022. febr. 15. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!