Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Tudtuk olyan játékot ajánlani,...

Tudtuk olyan játékot ajánlani, amiben az én döntéseim alakítják a sztori menetét?

Figyelt kérdés

2022. márc. 10. 19:36
 1/9 A kérdező kommentje:
Bármilyen jó, de ha animés az animációja annak végképp örülök.
2022. márc. 10. 19:39
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Telltale gamestől a walking dead játékok stb
2022. márc. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Life is Strange, nekem személyes kedvencem :D
2022. márc. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

[link]


Itt válogathatsz.

2022. márc. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Telltale esetében nem csak a Walking Dead hanem az összes point and click játékuk erre épül.
2022. márc. 11. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Anime játékok, amikben a döntések fontosak?


Tudom ajánlani a Persona játékokat. Én már végig játszottam a 4-et, és az 5-öt, és valami hihetetlenül erős, maradandó élményt okozott mind kettő, tehát a Persona 3-al is fogok játszani, ez nálam tervben van :D


A döntések fontosak lehetnek, mert az egész játékban szociális kapcsolatokat kell építened sok-sok karakterrel. Magyarul lehet egy rakás barátod. :D

Néhánnyal még romantikusan is lehet alakítani a dolgokat.

Nem tudom lány vagy-e vagy fiú, Fiúknak ez azért jó mert lehet benne barátnőd, nem csak egy, hanem egy rakás is (maximum kapsz egy jelenetet a játékban ahol kiderül hogy összeszedted a lány barátaid döntő többségét, és úgy elvernek mint szódás a lovát)


Ezekben a játékokban a döntés sokféleképpen szerephez jut, lehet hogy csak úgy döntesz 1-1 karakter jelleme jobban tetszik neked / közelebb áll hozzád, és így fogadod a közeledését, vagy te jársz utána, és töltesz vele több időt, így a szociális kapcsolatotok jobban erősödik. De a döntés a tipikus RPG-s felelet-választós formában is megnyilvánul, rengeteg esetben.


A döntésnek abban az egyszerű formában is óriási szerepe van, hogyan töltöd el egy-egy napodat. Mert a játék nagyjából úgy mahinál vagy van 1 naptárad, abban meg van adva hogy nem tudom március 10-25 között akció van mert harc meg minden megy, de március 26-április 20 között azt csinálsz amit csak akarsz. Tehát ilyen szabad időket ad neked a játék, és olyankor úgy töltöd el a játékban az idődet, ahogy jól esik. Kávézóba mehetsz, barátokat kereshetsz fel, és ezeknek nagy kihatása van a játékra, mert az egyes personák úgy erősödnek, minél jobb a szociális kapcsolatod a persona "fajtájával" megegyező barátoddal. Tehát van 1 haverod aki például a Chariot persona ág képviselője, és ha vele a barátságodat felviszed magasra, erősebb personákat tudsz abban az ágban készíteni.


Na de milyen persona játékok vannak pc-re?


Persona 4 golden talán az egyik alap, ami ki is jött pc-re rendesen.

Persona 5-höz már PS3 szimulátor és egy vaskosabb gép, és youtube videókon / google keresések útján összeeszkábált emulátor beállítás kellhet. Fitgirl oldalán fent is van emulátorral együtt, onnan meg lehet szerezni.

Persona 3-hoz pedig ahogy látom PS2 emulátor kell, és kb semmi gépigény.

2022. márc. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Alex Fly ***** válasza:
Ha nem is anime, de a Bioware játékai általában ilyenek...
2022. márc. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Detroit: Become Human

[link]


Nem anime stílus az animáció, ez tény, de talán a legösszetettebb történettel rendelkezik az ilyen játékok között, minden döntésed és cselekedeted (pl. egyes feladatok sikeres/sikertelen teljesítése) is hatással van a sztorira, de már a köztes eseményekre is.


2038-ban járunk, a világ tele van androidokkal (robotokkal), hétköznapi dolognak számítanak. Rengeteg területen alkalmazzák őket, ezért a munkanélküliség soha nem látott mértékű - a társadalom egy része emiatt gyűlöli őket, a másik fele meg egyszerűen csak rabszolgaként tekint rájuk, engedelmes gépekre. A játékban 3 karaktert irányíthatsz és meg is halhatnak, akár mind a három is - az is egy történet. Kisebb-nagyobb mértékben egymás történetszálaira is hatással bírnak.

Markus: egy idős festőművész ápoló androidja, aki fiaként kezeli őt. Rá nagy döntések várnak, ő lesz az androidok vezetője.

Kara: egy alkoholista, drogos, dühkezelési problémákkal küzdő munkanélküli apa házvezetőnő androidja, aki egyedül neveli a lányát. Kara-nak jutott a dráma, az ő története érzelmileg gyötör meg.

Connor: a Detroit-i rendőrség prototípusa, egy nyomozó android, olyan ügyekben segít, ahol deviáns androidok (amik öntudatra kelnek) bűncselekményt követtek el. Vele klasszikus értelemben is játszani kell, nyomozni, válaszokat találni.


A három történetszál keresztezheti egymást, rajtad múlik kik és mikor, milyen körülmények között találkoznak.


Többször újrajátszható, ha másképp döntesz, szinte teljesen új történetet kapsz, új jelenetsor töltődik be, amik nem alibi jelenetek: hosszúak és tele vannak elágazásokkal, amit minden egyes kis epizód után megnézhetsz, merre haladtál és mit hagytál ki. Természetesen a nem játszott részeket az ágrajzon nem látod mit takarnak (max sejted), csak azt, hogy milyen sok lehetőséget rejt az az út.


PC és PS4/PS5, gyári magyar felirattal.

2022. márc. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem anime, de Dragon Age 1-3. A Dragon Age döntéseit a dragonagetapestry.comon tudod feltölteni, és ott egy adott történetvonalon tovább a 2, majd 3 döntéseit. A Dragon Age2 a gépen lévő Dragon Age1-ből is átveszi a mentéseket. A harmadik résznél, az Inquisitionnél viszont szerintem meg kell venni a játékot, mert máshogy nem működik a Tapestry, és nem engedi a gépen tárolt mentések felvételét sem szerintem. A harmadik rész a legjobb amúgy, de önmagában szerintem annyira nem élvezhető az előzmények nélkül, mert kifejezetten arra épül, hogy ismered-e a világot. Nekem a kedvencem az első és a harmadik rész amúgy. A jó hír, hogy az Inquisitiont már 3000 Ft körül is lehet kapni.
2022. márc. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!